Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем картоплярства Північного Сходу України» Сумського національного аграрного університету кандидат сільськогосподарських наук доцент Владислав Коваленко, демонструючи на дослідних ділянках високі потенційної можливості другого хліба.

Детальніше...

Картопля, як важлива культура у світовому сільському господарстві, потребує значної кількості води протягом свого вегетаційного періоду. Попри те, що багато регіонів зіткнулися з проблемою недостатнього водопостачання під час вирощування картоплі. Спільно з цими труднощами настає поява методу крапельного зрошення як відповідь на ці виклики.

Детальніше...

Зберігання картоплі є завершальним етапом виробництва для різних цілей: для безпосереднього споживання, для насіннєвої картоплі та для промислової переробки. Залежно від напрямку використання бульб терміни зберігання можуть змінюватися. Найкоротший термін зберігання має насіннєва картопля (7 місяців), для решти – від 1 до 9 місяців. Завдання, які повинні виконувати сховища: захист бульб від втрат і збереження якісних характеристик, що відрізняють конкретний напрям використання картоплі. Це пояснюється, в тому числі специфікою мікроклімату всередині сучасних спеціалізованих складських приміщень. У невеликих фермерських господарствах картоплю зберігають різними способами: у буртах чи, підвалах.

Детальніше...

Найбільший виклик, з яким доводиться стикатися агровиробникам при вирощуванні картоплі, це отримання високоякісного врожаю на оптимальному рівні. Проте це завдання не з легких, оскільки насадження картоплі наражаються на низку загроз, зумовлених, з одного боку, складними погодними умовами, а з іншого – дією шкідливих організмів. І мова тут не лише про шкідників типу колорадського жука. Є проблеми іншого характеру. На які небезпеки при вирощуванні картоплі варто звернути особливу увагу? Як з ними боротися? Щоб дізнатися про це, обов’язково прочитайте нашу статтю.

Детальніше...

Сучасний асортимент фунгіцидів для захисту картоплі й томата від поширених хвороб на ринку України з кожним роком зростає. Ринок поступово насичується різноманітними генеричними продуктами із сумнівною ефективністю та загрозами токсичного впливу на рослину. Також через проблеми з недостатньою біологічною ефективністю генериків зростають ризики резистентності. До того ж збільшується значення показників залишків пестицидів у готовій продукції. З огляду на це сучасний ринок потребує від виробника більше пропозицій високоякісного товару, тож і системи захисту мають бути відповідними.

Детальніше...

Здається, важко уявити собі вирощування картоплі без оранки. Але у світі існують такі фермери, які як раз відмовилися від плуга і з успіхом вирощують картоплю за ощадливими методами. Адже одним із ключових елементів рослинництва, який дає шанс на гідний фінансовий результат, є обмеження кількості операцій вирощування. На виході ми отримуємо менше роботи та економія грошей. Саме цим критеріям відповідають методи вирощування картоплі без застосування плуга. Нині розглянемо, які ж переваги та недоліки має вирощування картоплі без обробки?

Детальніше...

Кожен рік на ринку картоплярства щось змінюється. Нові часи задають нову моду на сорти. Українська селекція не дуже встигає за цією модою, але все одно на вітчизняні сорти варто звернути свою увагу.

Детальніше...

Який саме сорт картоплі обрати для вирощування в цьому році? На це питання відповісти не так вже й легко: нині в світі нараховується понад чотири тисячі сортів картоплі, кожен з яких відрізняється особливостями вирощування, догляду та смаковими характеристиками. В Україні відомо кілька сотень районованих сортів української та зарубіжної селекції, серед яких можна вибрати найрізноманітніші варіанти для висаджування.

Детальніше...

Сільське господарство Нідерландів - дуже цікаве. Воно відомо та унікальне своїми успіхами передусім у квітникарстві та садівництві. Але й з картоплею там все гаразд. На весь світ славиться картопля нідерландської селекції, а також технологія, яку там застосовують. І не дарма: вирощування картоплі за тамтешньою технологією удвічі рази перевищує те, чого можуть досягти українські картоплярі.

Детальніше...

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48950
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31969
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18022
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.