• Втрати врожаю від попелиць (Aphidinea, Homoptera) сягають 30% і більше. Економічний поріг шкідливості настає за ураження 10% листків. Особливо шкодочинні попелиці у плодових розсадниках і молодих садах. Оптимальними умовами для розвитку шкідника є помірно тепла погода і підвищена відносна вологість повітря. Чисельність попелиць знижується, коли старіють кормові рослини, висока температура разом із низькою відносною вологістю повітря та рясні зливи, які змивають значну кількість комах.

  • Препарат на основі двох діючих речовин захищає від найпоширеніших шкідників, одночасно забезпечуючи захист проти кліщів

  • Як тільки середньодобова температура стабілізується на позначці +12℃, розпочнеться масове відродження у посівах озимих і ярих зернових культур злакових мух, хлібних блішок, цикад, п’явиць, попелиці.

  • Серед різних методів контролю шкодочинних організмів хімічний є одним з основних у системі захисту сільськогосподарських культур. Зросло економічне й екологічне значення захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів.

  • Озима пшениця — основна зернова культура України, що піддається негативному впливу широкого спектра хвороб і потребує особливого захисту від шкодочинних організмів, що перешкоджають нормальному розвитку рослин, та як наслідок призводять до зменшення кількісно-якісних показників урожаю.

  • Інсектициди включають овіциди й ларвіциди (речовини проти яєць і личинок). Інсектициди існують у формі розчинів, концентратів, емульсій, змочуваних порошків, дустів, аерозольних препаратів тощо. Композиція препарату складається із діючої речовини, розчинника, ПАР, допоміжних добавок. Через виникнення резистентності комах та у пошуку безпечних для довкілля сполук регулярно випускають нові препарати або змінюють форму застосування традиційних речовин.

  • Оцінюючи шкодочинність кліщів для саду, слід брати за аксіому те, що у кроні дерева формується біоценоз із декількох видів кліщів. Фітофаги живляться на плодовому дереві, заподіюючи йому шкоди.

  • Під час вирощування сої найактуальнішим питанням для агровиробників є застосування гербіцидів. Не менш важливим залишається і контроль хвороб і шкідників на сої, які також можуть істотно знижувати врожайність цієї бобової культури.

  • Кожен агроном, який колись вирощував ріпак, знає реальні «можливості» окремих видів шкідників. Якщо посіви невчасно або неякісно обприскали або не подіяв препарат, урожай можна втратити впродовж короткого періоду буквально на десятках га. Залишати такі «залисини» здатен цілий ряд видів шкідників.

  • З огляду на строки розвитку, характер живлення імаго або личинок, фенологію ріпаку озимого комплекс фітофагів умовно можна поділити на шість основних еколого-економічних груп:

Добрива та ячмінь

Унесення мінеральних добрив суттєво сприяло посиленому накопиченню сухої речовини рослинами ячменю...

Як вирощувати виноград

В Україні є дуже багато незаповнених ніш, куди вигідно вкладати свій час і кошти і однією з таких...

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37936
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26973
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14028
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Протидія весняним стресам

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.