Сьогодні започатковуємо нову щомісячну аналітику щодо розвитку ринку картоплі в Україні від відомого експерта ринку картоплі, Дмитра Левічева, директора ТОВ «Агролінії».

♦️ Сезон збирання картоплі у жовтні йшов повним ходом, оскільки почався пізніше, не в серпні, як зазвичай, а лиш у вересні.

♦️ За результатами цьогорічного сезону маємо критичний неврожай бульби поєднаний з погіршеною якістю нашого «другого хліба».

♦️ Найбільш шоковим у жовтні стало підвищення, майже втричі від минулого року, цін на картоплю для споживача. Середня ціна картоплі у роздріб у жовтні становить 30-35 грн за кг.

♦️ У зв’язку з різким підвищенням ціни на картоплю, почався її активний імпорт з Польщі та країн Балтії.

♦️ Українські картоплярі, крім потерпання і труднощів у військовій реальності, вимушені в повному сенсі боротися за врожай, а тепер ще й вступили в жорстку цінову конкуренцію з імпортним продуктом.

♦️ Неврожай спричинений літньою посухою, коли від високих температур повітря картопля зупиняла свою вегетацію.

♦️ Маємо травмування картоплі і від посухи і від механічного пошкодження грудками, які утворилися від відсутності дощів та поливу.

♦️ Цього сезону також зафіксовані великий дефіцит та потреба в сучасній професійній сільськогосподарській техніці по збору врожаю овочів. Все частіше поставало питання про сезонну оренду техніки, яке, до речі, є досить протирічним.

♦️ Українські картоплярі у жовтні активно обговорювали виклики сезону 2024 і методи їх вирішення – відбувалися конференції, семінари тощо.

♦️ Знову гостро постало питання щодо недостатньої кількості картоплесховищ та професійного складського обладнання.

♦️ Новим викликом на сезон 2025 для картоплярів є задача поповнення насіннєвого фонду, що ускладнюється значним підвищенням цін, спричиненим неврожаєм 2024.

♦️ З позитивних моментів галузі у жовтні зазначу, що ситуація набагато краще в тих господарствах, які чітко притримуються технологій вирощування картоплі, а саме використання професійної техніки, достатнього зрошення посадок, виконують якісні системи захисту пестицидами та живлення, бережно ведуть збір врожаю високотехнологічними агрегатами, а надалі зберігання картоплі в спеціально обладнаних сховищах.

♦️ 24-25 жовтня у славному місті Камʼянець-Подільський відбулась XI Міжнародна науково-практична конференція «Успішне садівництво і переробка: технології і інновації». На конференції активно обговорювалося питання викликів і проблем сезону 2024 для вітчизняних картоплярів.

♦️ У жовтні УАВК (Українська асоціація виробників картоплі) поповнилася новими членами, серед яких, крім господарства, яке власне вирощує бульбу, також є представник переробної галузі та продавці техніки.

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48950
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31969
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18022
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.