• Брак потужностей для якісного зберігання зерна — проблема, на яку повсякчас натрапляють фермери в різних регіонах України. ТзОВ «Самбірський елеватор», що на Львівщині, швидко адаптувалося до таких вимог і потреб ринку, побудувавши новий елеватор. Від початку будівництво Самбірського елеватора передбачало зведення трьох черг силосів загальною потужністю 30 тис. тонн зберігання. Так, 2018 року було введено в експлуатацію першу чергу загальною місткістю 15 тис. тонн.

  • Перші ознаки хвороб на моркві виявляють на коренеплодах ще в період вегетації рослин, але найінтенсивніший розвиток гнилей відбувається за зимового їх зберігання. Втрати врожаю коренеплодів від гнилей можуть сягати 50–70% і більше.

  • Ми ж усі закредитовані. Попри високі врожаї та ціни на зерно, я не можу собі дозволити закупитися усім необхідним наперед за свої гроші. Тому часто змушений брати і насіння, і добрива, і ЗЗР сьогодні – на завтра, - жаліється керівник середнього господарства на Тернопільщині.

  • Наявність ефективного зерносушильного комплексу в господарстві дає змогу не лише суттєво заощадити на доробці власного врожаю, а й отримувати хороший додатковий заробіток

  • Зберігання плодів є важливим економічним чинником. Ціна на врожай наприкінці сезону та після спливу певного періоду різниться у 5–10 разів. Втрати від зберігання плодів у непристосованих приміщеннях зводять нанівець увесь прибуток.

  • У процесі зберігання створюють умови, що забезпечують стійкість продукції, запобігають її пошкодженню шкідниками, ураженню хворобами, зволоженню й самозігріванню

  • Правильно підготовлене для зберігання сухе зерно може лежати досить тривалий час без погіршення якості завдяки власній стійкості. Проте у зерновій масі знаходяться шкодочинні комахи та мікроорганізми, життєдіяльність яких здатна призвести до значних втрат і зниження якості продукції. Щороку у загальносвітовому вимірі тим чи іншим чином внаслідок цього псується до 15–20% усього врожаю. Відповідно, розроблюються та застосовуються різноманітні способи захисту врожаю від шкідників, найбільш простим та радикальних серед яких вважається застосування спеціальних інсектицидів.

  • Металевий силос для зберігання зерна — інвестиція не найдешевша. Фактично його спорудження на території господарства можна назвати справдешньою технологічною революцією, оскільки він знаменує собою етап винятково якісного зберігання зерна. Маючи металевий силос, фермер отримує можливість автоматизованого переміщення зерна, застосування різних систем догляду за врожаєм, починаючи від активного вентилювання і фумігації та закінчуючи охолодженням. І, зрештою, це просто зручно.

  • До 16 квітня Програма USAID АГРО продовжує приймати заявки на другий етап конкурсу на співфінансування проектів з розвитку потужностей з доробки, сушіння та зберігання зернових та технічних культур. АГРО підтримає 10-15 проєктів, які допоможуть збільшити обсяги та час зберігання зернових та технічних культур.

  • За агробіологічною характеристикою соняшник належать до пізньостиглих культур. Проте в разі вирощування у Степу, а також в умовах потепління клімату його нерідко збирають сухим. Але через появу високоолійних гібридів із вмістом жиру понад 50% сушити насіння все-таки буває необхідно, оскільки зібрана маса є нестійкою і під час зберігання погіршується її якість.

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48950
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31969
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18022
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.