• Чергова посівна кампанія озимих зернових вже за місяць-півтора. І чергова планова задача: який протруйник обрати? Той, що й минулого року чи новий розрекламований? Для контролю базових хвороб чи багатокомпонентний з розширеним спектром дії? Лише фунгіцидний чи з інсектицидом? Самому змішувати два різних препарати, чи використати готовий інсекто-фунгіцидний протруйник?

  • У сезоні-2023 ALFA Smart Agro презентує агровиробникам фунгіцидний протруйник для зернових Авіценна Плюс – це нове покоління фунгіцидного протруйника Авіценна, одного з найпопулярніших в Україні.

  • За підрахунками провідних світових виробників ЗЗР, застосування протруйників здатне зберегти фермерам не менш ніж 15–20%. І навіть більше, оскільки в особливо несприятливих випадках можна взагалі лишитися без врожаю.

  • Правильно підготовлене для зберігання сухе зерно може лежати досить тривалий час без погіршення якості завдяки власній стійкості. Проте у зерновій масі знаходяться шкодочинні комахи та мікроорганізми, життєдіяльність яких здатна призвести до значних втрат і зниження якості продукції. Щороку у загальносвітовому вимірі тим чи іншим чином внаслідок цього псується до 15–20% усього врожаю. Відповідно, розроблюються та застосовуються різноманітні способи захисту врожаю від шкідників, найбільш простим та радикальних серед яких вважається застосування спеціальних інсектицидів.

  • Є різні дані щодо потенційних втрат урожайності через нехтування протруюванням насіння перед сівбою. Усереднити їх можна приблизно так: якщо не провадити передпосівну обробку посівного матеріалу, то за несприятливих умов можна взагалі не виїздити комбайном у поле. У кращому разі втрати становитимуть не менше ніж 25% урожаю. Насіння сої до того ж потребує бактеризації — спеціальної обробки інокулянтами.

  • Слово «крафт» (англ. craft — майстерність, ремесло, створювати) нам більше відоме як словосполучення крафтове пиво. Але воно має ширше значення. І доробку насіння соняшнику до посівних кондицій в умовах господарства теж можна назвати свого роду насіннєвим крафтом. Головне — слід пам’ятати: у крафтовому підході визначальними є доскональне знання справи та якість

  • Якісне та неспішне протруювання посівного матеріалу ярових культур істотно підвищить шанси для отримання дружних міцних сходів

  • Цьогорічні погодні умови достигання та збирання культур виявилися досить сприятливими для розвитку та розповсюдження грибкових і бактеріальних хвороб: неможливість вчасно зібрати врожай через затяжну дощову погоду і, як наслідок, «перестій» посівів призвів до значного ураження насіння внутрішніми та зовнішніми інфекціями. Збіжжя після сушіння та доробки було відправлене на склади для зберігання, однак це вже ніяким чином не могло поліпшити ситуацію з наявністю та ступенем розвитку насіннєвих хвороб. Тому перед плануванням весняної посівної кампанії фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують обов’язково провести лабораторне фітопатологічне дослідження насіннєвого матеріалу, щоб на основі отриманих результатів правильно підібрати протруйник, здатний нівелювати комплекс загроз рослинам на початкових етапах росту та розвитку.

  • Чому зростає агрономічна важливість застосування якісних препаратів для обробки насіння озимих зернових культур

  • Цьогоріч більшість українських фермерів планує скоротити площі посівів озимих пшениці та ячменю через велику кількість нереалізованих запасів. Також технологія вирощування цих культур буде істотно здешевлена, перш за все за рахунок обробітку грунту та мінеральних добрив.

Огляд конструкцій культиваторів — розпушувачів...

Одні з найпоширеніших на вітчизняному ринку передпосівних агрегатів забезпечують вимоги для...

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41621
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29264
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15826
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.