• Агросезон – 2024 характеризувався непростими гідротермічними та економічними умовами, що не могло не позначитися на якості посівного матеріалу. Тому напередодні осінньої посівної кампанії фахівці Ukravit наголошують на важливості проведення лабораторного дослідження насіння озимих зернових культур й на застосуванні по результатах фунгіцидних протруйників.

  • Чергова посівна кампанія озимих зернових вже за місяць-півтора. І чергова планова задача: який протруйник обрати? Той, що й минулого року чи новий розрекламований? Для контролю базових хвороб чи багатокомпонентний з розширеним спектром дії? Лише фунгіцидний чи з інсектицидом? Самому змішувати два різних препарати, чи використати готовий інсекто-фунгіцидний протруйник?

  • У сезоні-2023 ALFA Smart Agro презентує агровиробникам фунгіцидний протруйник для зернових Авіценна Плюс – це нове покоління фунгіцидного протруйника Авіценна, одного з найпопулярніших в Україні.

  • Посіви обмолочують, й врожай – 2024 звільняє простір для нової посівної кампанії. Вже невдовзі аграрії розпочнуть засівати поля озимими зерновими культурами. Щоб молоді рослини отримали максимальні шанси на реалізацію свого генетичного потенціалу продуктивності, фахівці Ukravit рекомендують подбати про їх надійний первинних захист, застосувавши комплексний протруйник.

  • За підрахунками провідних світових виробників ЗЗР, застосування протруйників здатне зберегти фермерам не менш ніж 15–20%. І навіть більше, оскільки в особливо несприятливих випадках можна взагалі лишитися без врожаю.

  • Правильно підготовлене для зберігання сухе зерно може лежати досить тривалий час без погіршення якості завдяки власній стійкості. Проте у зерновій масі знаходяться шкодочинні комахи та мікроорганізми, життєдіяльність яких здатна призвести до значних втрат і зниження якості продукції. Щороку у загальносвітовому вимірі тим чи іншим чином внаслідок цього псується до 15–20% усього врожаю. Відповідно, розроблюються та застосовуються різноманітні способи захисту врожаю від шкідників, найбільш простим та радикальних серед яких вважається застосування спеціальних інсектицидів.

  • Строки посіву озимих зернових останніми роками – складне питання для аграрія. Адже тут в силу вступає велика кількість чинників: від рівня вологозабезпечення, від якого залежить можливість отримати сходи, до сортових особливостей, агротехнічних та економічних й інших можливостей господарств.

  • Є різні дані щодо потенційних втрат урожайності через нехтування протруюванням насіння перед сівбою. Усереднити їх можна приблизно так: якщо не провадити передпосівну обробку посівного матеріалу, то за несприятливих умов можна взагалі не виїздити комбайном у поле. У кращому разі втрати становитимуть не менше ніж 25% урожаю. Насіння сої до того ж потребує бактеризації — спеціальної обробки інокулянтами.

  • Слово «крафт» (англ. craft — майстерність, ремесло, створювати) нам більше відоме як словосполучення крафтове пиво. Але воно має ширше значення. І доробку насіння соняшнику до посівних кондицій в умовах господарства теж можна назвати свого роду насіннєвим крафтом. Головне — слід пам’ятати: у крафтовому підході визначальними є доскональне знання справи та якість

  • Якісне та неспішне протруювання посівного матеріалу ярових культур істотно підвищить шанси для отримання дружних міцних сходів

Товарний кредит для аграріїв — стратегія...

Українському агровиробникові розслаблятися немає коли: кожен новий сезон приносить нові виклики,...

Глибокорозпушувач — важливий інструмент

За останнє десятиліття в Україні спостерігалося доволі значне зацікавлення аграріїв...

MASCHIO GASPARDO: оптимізувати всі процеси для...

Провідний італійський виробник сільгоспмашин представив на Дні поля УКАБ — 2024 низку справді...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

44356
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30670
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17044
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.