• Аграрії Херсонщини та Миколаївщини вперше в Україні застосують інноваційне рішення для збереження вологи у ґрунті та органічного живлення рослин. Таку безкоштовну можливість вони отримали завдяки донорам із Японії та проекту «Згуртовані громади», який за підтримки Програми USAID АГРО реалізує Всеукраїнська асоціація громад.

  • У сучасних умовах господарювання після збирання сільськогосподарських культур і в період посухи важливим завданням є збереження та ефективне використання продуктивної вологи, що є в ґрунті й тієї, що надходитиме у вигляді опадів. За таких умов науковці рекомендують застосовувати комбінований обробіток ґрунту в сівозміні: під озимі зернові — мінімізувати обробіток і проводити пряму сівбу, під ярі зернові — глибоке розпушування або оранка на зяб.

  • Пошук найбільш економічно обґрунтованих рішень — незмінна потреба будь-якого бізнесу. У кризових умовах вона тільки загострюється. Однак окрім звичних викликів аграрна галузь постійно натрапляє на все нові: кліматичні зміни, загроза деградації ґрунтів, необхідність оптимізації й ощадного використання ресурсів, підвищення ефективності виробництва та непрогнозовані зміни ринку, реагувати на які треба гнучко й оперативно

  • Набридло отримувати збитковий урожай? Почніть із дослідження ґрунту! Наша земля — важливий ресурс, і всім відомо, що з часом ґрунт може втрачати свої властивості й стати менш родючим або ж взагалі не давати врожай. І вся відповідальність за його збереженість і цілісність лягає на плечі власників сільських господарств.

  • Мінімальний обробіток є перспективним і відносно просто запроваджується на структурованих і добре дренованих ґрунтах, якими є чорноземи. За посушливих умов вони мають більші переваги, а мульчування поверхні ґрунту післязбиральними рештками забезпечує збереження 25–50 мм вологи. Проте широке його застосування можливе тільки за високої культури землеробства.

  • «Олстас-льон» є одним із найвідоміших господарств Чернігівщини, без перебільшення задаючи тон у впровадженні нових агротехнологій. Сьогодні в обробітку тут 8 тис. гектарів, і більше частину цієї площі щороку обробляють за класичною технологією. Виорати такі значні площі вчасно та якісно — завдання не з простих, але керівництву «Олстас-льон» вдалося знайти оптимальне рішення за допомогою плуга LEMKEN Eurotitan.

  • Багато вагомих причин змушують аграріїв змінювати підходи до управління своєю господарською діяльністю. До цих причин відносять: кліматичні зміни, ущільнення ґрунту, брак вологи та високу вартість палива. Застосування глибокорозпушувачів — це одне з найефективніших сучасних рішень у сфері ґрунтообробітку. За допомогою їхнього використання можна значно підвищити продуктивність роботи, зберегти вологу та при цьому значно заощадити на витраті палива.

  • В умовах посухи та, зважаючи на інші проблеми, що виникають у галузі сільського господарства, вітчизняні фермери все частіше переходять на систему no-till.

  • До аналізів ґрунту у нас спостерігається неоднозначне ставлення. Нібито усі чудово знають та розуміють, що маючи на руках точні дані щодо вмісту у ґрунті макро- та мікроелементів, а також органічної речовини і рівня Ph, можна спрацювати набагато ефективніше. Однак, не кожен готовий віддати по декілька доларів на гектар за аналізи. Тим паче, якщо і так щороку вдається отримувати нормальні врожаї.

  • Агровиробники часто запізнюються та зволікають із проведенням післязбирального обробітку ґрунту, що призводить у майбутньому до неконтрольованого розвитку хвороб, шкідників та зростання рівня забур’яненості посівів.

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38808
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27514
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14437
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.