• Під нашими ногами лежить фундамент, на якому тримаються світові продовольчі системи, – ґрунт, яскрава, жива екосистема, що живить сільськогосподарські культури, годує худобу та забезпечує мільярди людей. Здоровий ґрунт діє як природна комора, зберігаючи поживні речовини та воду для рослин, а також слугуючи домівкою для мікроорганізмів, які забезпечують ключові біологічні процеси. Родючий ґрунт сприяє підвищенню сільськогосподарської продуктивності, забезпечуючи продовольчу безпеку та засоби існування для фермерів у всьому світі. Саме з ґрунту починається сільське господарство і тому 5 грудня світ відзначає його важливість у рамках Всесвітнього дня ґрунтів. Цей день підкреслює критичну роль ґрунту у підтримці життя, закликаючи нас захищати й плекати цей безцінний ресурс.

  • 24 жовтня 2024 року під час щорічної зустрічі виробників біоконтролю ABIM, м. Базель, Швейцарія Біотехнологічна компанія BTU та японська корпорація Harada Corporation підписали меморандум про співпрацю за напрямком відновлення та збереження родючості ґрунтів використовуючи ґрунтозберігаючі технології та методології оцінки активності та функціональної різноманітності ґрунтових мікроорганізмів, обміну інформацією та висвітлення отриманих результатів з метою поширення ефективних рішень та методів діагностики ґрунтового біорізноманіття.

  • Аграрії Херсонщини та Миколаївщини вперше в Україні застосують інноваційне рішення для збереження вологи у ґрунті та органічного живлення рослин. Таку безкоштовну можливість вони отримали завдяки донорам із Японії та проекту «Згуртовані громади», який за підтримки Програми USAID АГРО реалізує Всеукраїнська асоціація громад.

  • У сучасних умовах господарювання після збирання сільськогосподарських культур і в період посухи важливим завданням є збереження та ефективне використання продуктивної вологи, що є в ґрунті й тієї, що надходитиме у вигляді опадів. За таких умов науковці рекомендують застосовувати комбінований обробіток ґрунту в сівозміні: під озимі зернові — мінімізувати обробіток і проводити пряму сівбу, під ярі зернові — глибоке розпушування або оранка на зяб.

  • Пошук найбільш економічно обґрунтованих рішень — незмінна потреба будь-якого бізнесу. У кризових умовах вона тільки загострюється. Однак окрім звичних викликів аграрна галузь постійно натрапляє на все нові: кліматичні зміни, загроза деградації ґрунтів, необхідність оптимізації й ощадного використання ресурсів, підвищення ефективності виробництва та непрогнозовані зміни ринку, реагувати на які треба гнучко й оперативно

  • Набридло отримувати збитковий урожай? Почніть із дослідження ґрунту! Наша земля — важливий ресурс, і всім відомо, що з часом ґрунт може втрачати свої властивості й стати менш родючим або ж взагалі не давати врожай. І вся відповідальність за його збереженість і цілісність лягає на плечі власників сільських господарств.

  • Мінімальний обробіток є перспективним і відносно просто запроваджується на структурованих і добре дренованих ґрунтах, якими є чорноземи. За посушливих умов вони мають більші переваги, а мульчування поверхні ґрунту післязбиральними рештками забезпечує збереження 25–50 мм вологи. Проте широке його застосування можливе тільки за високої культури землеробства.

  • «Олстас-льон» є одним із найвідоміших господарств Чернігівщини, без перебільшення задаючи тон у впровадженні нових агротехнологій. Сьогодні в обробітку тут 8 тис. гектарів, і більше частину цієї площі щороку обробляють за класичною технологією. Виорати такі значні площі вчасно та якісно — завдання не з простих, але керівництву «Олстас-льон» вдалося знайти оптимальне рішення за допомогою плуга LEMKEN Eurotitan.

  • Багато вагомих причин змушують аграріїв змінювати підходи до управління своєю господарською діяльністю. До цих причин відносять: кліматичні зміни, ущільнення ґрунту, брак вологи та високу вартість палива. Застосування глибокорозпушувачів — це одне з найефективніших сучасних рішень у сфері ґрунтообробітку. За допомогою їхнього використання можна значно підвищити продуктивність роботи, зберегти вологу та при цьому значно заощадити на витраті палива.

  • В умовах посухи та, зважаючи на інші проблеми, що виникають у галузі сільського господарства, вітчизняні фермери все частіше переходять на систему no-till.

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48952
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31970
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18023
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.