• Набридло отримувати збитковий урожай? Почніть із дослідження ґрунту! Наша земля — важливий ресурс, і всім відомо, що з часом ґрунт може втрачати свої властивості й стати менш родючим або ж взагалі не давати врожай. І вся відповідальність за його збереженість і цілісність лягає на плечі власників сільських господарств.

  • Мінімальний обробіток є перспективним і відносно просто запроваджується на структурованих і добре дренованих ґрунтах, якими є чорноземи. За посушливих умов вони мають більші переваги, а мульчування поверхні ґрунту післязбиральними рештками забезпечує збереження 25–50 мм вологи. Проте широке його застосування можливе тільки за високої культури землеробства.

  • «Олстас-льон» є одним із найвідоміших господарств Чернігівщини, без перебільшення задаючи тон у впровадженні нових агротехнологій. Сьогодні в обробітку тут 8 тис. гектарів, і більше частину цієї площі щороку обробляють за класичною технологією. Виорати такі значні площі вчасно та якісно — завдання не з простих, але керівництву «Олстас-льон» вдалося знайти оптимальне рішення за допомогою плуга LEMKEN Eurotitan.

  • Багато вагомих причин змушують аграріїв змінювати підходи до управління своєю господарською діяльністю. До цих причин відносять: кліматичні зміни, ущільнення ґрунту, брак вологи та високу вартість палива. Застосування глибокорозпушувачів — це одне з найефективніших сучасних рішень у сфері ґрунтообробітку. За допомогою їхнього використання можна значно підвищити продуктивність роботи, зберегти вологу та при цьому значно заощадити на витраті палива.

  • В умовах посухи та, зважаючи на інші проблеми, що виникають у галузі сільського господарства, вітчизняні фермери все частіше переходять на систему no-till.

  • До аналізів ґрунту у нас спостерігається неоднозначне ставлення. Нібито усі чудово знають та розуміють, що маючи на руках точні дані щодо вмісту у ґрунті макро- та мікроелементів, а також органічної речовини і рівня Ph, можна спрацювати набагато ефективніше. Однак, не кожен готовий віддати по декілька доларів на гектар за аналізи. Тим паче, якщо і так щороку вдається отримувати нормальні врожаї.

  • Агровиробники часто запізнюються та зволікають із проведенням післязбирального обробітку ґрунту, що призводить у майбутньому до неконтрольованого розвитку хвороб, шкідників та зростання рівня забур’яненості посівів.

  • Щоб отримати хорошу грядку для овочів, зокрема картоплі, ягід чи квітів, створено спеціальну допоміжну машину. Вона просіює ґрунт, усуваючи його ущільнення, відновлюючи пористість, стимулюючи рециркуляцію повітря і води. І робить акуратну трапецію, відкриту сонцю й дощу

  • Сучасна теорія обробітку ґрунту базується на обґрунтованому узгодженні агрофізичних властивостей ґрунту і потреб вирощуваних польових культур. Тому основою будь-якого способу та системи обробітку ґрунту є одержання оптимальних параметрів пористості, щільності, твердості, структурного стану, оскільки між цими показниками існує нерозривний зв’язок і вони значно впливають на вологозабезпеченість, родючість і протиерозійну стійкість ґрунту до антропогенних і агротехнічних чинників.

  • Осіння оранка і досі залишається одним із основних елементів агротехнології у багатьох господарствах не лише лісостепової, а й степової зони України. Часто саме оранка є найбільш реальним способом розпушити грунт, створити умови для накопичення вологи, дати раду великій кількості пожнивних решток та знищити проросле насіння бур’янів.

Китай дарує світу нову сільськогосподарську...

На власній продовольчій безпеці цивілізація, історія якої нараховує майже 5 тисяч років, як то...

Чотири поради для агрономів, які планують...

В 2023 році в країні площі під соняшником зросли майже на 7% порівняно з попереднім роком через...

АгроХім - дистрибютор засобів захисту рослин в...

Дистрибуційна компанія АгроХім: надійний постачальник засобів захисту рослин, насіння та добрив У...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

33316
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

23465
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

11660
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.