На Сумщині розширюють площі під гірчицею, яка не тільки економічно ефективна, а й є гарним сидератом. Донедавна серед нішевих культур гірчиця в області залишалася майже в тіні. Її хоч і висівали, однак на незначних площах. До прикладу, позаторік було близько тисячі гектарів. Справжній прорив зафіксовано у 2023 році, коли масиви зросли до 9 тисяч гектарів, тобто, майже в 10 разів більше порівняно з 2022-им роком.

Детальніше...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного університету презентували вже другий вітчизняний сорт рідкісної культури – представниці Американського континенту. Мова про екзотичну кіноа, поширену в далеких Перу, Еквадорі, Болівії, низці інших країн – і не лише на Американському континенті. А до Сум вона «прибилася» майже випадково, коли Генеральна Асамблея ООН оголосила 2013-ий роком кіноа, поклавши головну місію на продовольчу та сільськогосподарську організацію ФАО, що діє при ООН. Мета – вшанувати заслуги корінних народів Анд у її збереженні задля майбутніх поколінь, зміцнення продовольчої безпеки людства.

Детальніше...

ПП «НАТУР СВІТ» вирощує гірчицю, коріандр, інші нішеві олійні культури, забезпечуючи відповідною сировиною різні компанії України, Європи і світу, також переробляє коріандр, гірчицю тощо, виготовляючи різні види зерна, порошку, олії, прянощів, приправ, макухи. Проїжджаючи через село Вільшана, що поблизу селища Недригайлів, навряд чи подумається, що цей населений пункт знають у багатьох куточках світу. Але що є, те є.

Детальніше...

Гречку в Україні вирощують в усіх ґрунтово-кліматичних зонах, зокрема і в господарствах Кіровоградської області. Посівні площі під гречкою за останні 20 років в Україні скоротилися із 712,7 тис. гектарів до 84 тис. Витрати на вирощування гречки майже вдвічі менші, як порівняти до соняшнику і пшениці, адже вона не потребує заходів, які у виробництві інших культур є найбільш затратними

Детальніше...

Овес вважається однією із найцінніших кормових культур. А вівсянку подають не лише в кращих домах Лондону чи Ріо-де-Житомира, а й на пристойних тваринницьких фермах. Й оскільки промислове тваринництво зараз у парниковій опалі, то овес, як виявилось, здатен замінити навіть коров’яче молоко. І не лише зголоднілим екологічним активістам.

Детальніше...

Вітчизняні агровиробники постійно вивчають можливості вирощування альтернативних культур. Зокрема, через майже постійний дефіцит вологи у грунті. Тому переважно фокус уваги зміщується на посухостійкі культури, такі, наприклад, сорго.

Детальніше...

Розторопша – лікарська рослина, що стає усе більш популярною в Україні. І це не дивно, адже при урожайності до 16 центнерів з гектра та при ціні в 60 гривень за кілограм, розторопша дає майже 100 000 грн оборотних коштів із гектару. І це при тому, що затрати на її вирощування не значні, а попит стабільний як в самій Україні, так і на продаж за кордон. 

Детальніше...

В Україна зростає зацікавленість до вирощування спеціальних насіннєвих сортів гарбуза. Сьогодні вартість однієї тонни насіння цієї культури досягає 3000 євро. Це дає змогу досягати непоганої рентабельності вирощування, враховуючи, що за усереднених умов ефективної технології вирощування саме таку масу насіння можна зібрати з 1 га. За сприятливих умов – навіть більше.

Детальніше...

Інкубатори для яєць: як обрати

Інкубатори для яєць є ключовим елементом у процесі розведення птиці, що дозволяє контролювати...

Гірчиця приносить прибуток: досвід господарств

На Сумщині розширюють площі під гірчицею, яка не тільки економічно ефективна, а й є гарним...

Як правильно годувати свиней

Вирощувати свиней складніше, ніж вирощувати інших сільськогосподарських тварин, таких як велика...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

39029
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27630
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14538
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.