Урожайність і якість часнику значною мірою залежать від технології вирощування культури, від сорту, ступеня ураження рослин хворобами різної етіології, що розвиваються на листках, стеблах, цибулинах. Вони знижують як продуктивність, так і якість продукції, спричиняють різні гнилі цибулин, приводячи їх у непридатність для подальшого використання. Нижче наводимо діагностичні ознаки найнебезпечніших хвороб часнику, біоекологічні особливості їх збудників і захисні заходи на культурі.
На Сумщині розширюють площі під гірчицею, яка не тільки економічно ефективна, а й є гарним сидератом. Донедавна серед нішевих культур гірчиця в області залишалася майже в тіні. Її хоч і висівали, однак на незначних площах. До прикладу, позаторік було близько тисячі гектарів. Справжній прорив зафіксовано у 2023 році, коли масиви зросли до 9 тисяч гектарів, тобто, майже в 10 разів більше порівняно з 2022-им роком.
Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного університету презентували вже другий вітчизняний сорт рідкісної культури – представниці Американського континенту. Мова про екзотичну кіноа, поширену в далеких Перу, Еквадорі, Болівії, низці інших країн – і не лише на Американському континенті. А до Сум вона «прибилася» майже випадково, коли Генеральна Асамблея ООН оголосила 2013-ий роком кіноа, поклавши головну місію на продовольчу та сільськогосподарську організацію ФАО, що діє при ООН. Мета – вшанувати заслуги корінних народів Анд у її збереженні задля майбутніх поколінь, зміцнення продовольчої безпеки людства.
ПП «НАТУР СВІТ» вирощує гірчицю, коріандр, інші нішеві олійні культури, забезпечуючи відповідною сировиною різні компанії України, Європи і світу, також переробляє коріандр, гірчицю тощо, виготовляючи різні види зерна, порошку, олії, прянощів, приправ, макухи. Проїжджаючи через село Вільшана, що поблизу селища Недригайлів, навряд чи подумається, що цей населений пункт знають у багатьох куточках світу. Але що є, те є.
Сумчанка підприємець Світлана Ганночка впродовж кількох останніх років успішно вирощує лаванду, яка не тільки красива, а й корисна та потрібна в повсякденні.
Гречку в Україні вирощують в усіх ґрунтово-кліматичних зонах, зокрема і в господарствах Кіровоградської області. Посівні площі під гречкою за останні 20 років в Україні скоротилися із 712,7 тис. гектарів до 84 тис. Витрати на вирощування гречки майже вдвічі менші, як порівняти до соняшнику і пшениці, адже вона не потребує заходів, які у виробництві інших культур є найбільш затратними
Овес вважається однією із найцінніших кормових культур. А вівсянку подають не лише в кращих домах Лондону чи Ріо-де-Житомира, а й на пристойних тваринницьких фермах. Й оскільки промислове тваринництво зараз у парниковій опалі, то овес, як виявилось, здатен замінити навіть коров’яче молоко. І не лише зголоднілим екологічним активістам.
Вітчизняні агровиробники постійно вивчають можливості вирощування альтернативних культур. Зокрема, через майже постійний дефіцит вологи у грунті. Тому переважно фокус уваги зміщується на посухостійкі культури, такі, наприклад, сорго.
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...