На Сумщині розширюють площі під гірчицею, яка не тільки економічно ефективна, а й є гарним сидератом. Донедавна серед нішевих культур гірчиця в області залишалася майже в тіні. Її хоч і висівали, однак на незначних площах. До прикладу, позаторік було близько тисячі гектарів. Справжній прорив зафіксовано у 2023 році, коли масиви зросли до 9 тисяч гектарів, тобто, майже в 10 разів більше порівняно з 2022-им роком.

Детальніше...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного університету презентували вже другий вітчизняний сорт рідкісної культури – представниці Американського континенту. Мова про екзотичну кіноа, поширену в далеких Перу, Еквадорі, Болівії, низці інших країн – і не лише на Американському континенті. А до Сум вона «прибилася» майже випадково, коли Генеральна Асамблея ООН оголосила 2013-ий роком кіноа, поклавши головну місію на продовольчу та сільськогосподарську організацію ФАО, що діє при ООН. Мета – вшанувати заслуги корінних народів Анд у її збереженні задля майбутніх поколінь, зміцнення продовольчої безпеки людства.

Детальніше...

ПП «НАТУР СВІТ» вирощує гірчицю, коріандр, інші нішеві олійні культури, забезпечуючи відповідною сировиною різні компанії України, Європи і світу, також переробляє коріандр, гірчицю тощо, виготовляючи різні види зерна, порошку, олії, прянощів, приправ, макухи. Проїжджаючи через село Вільшана, що поблизу селища Недригайлів, навряд чи подумається, що цей населений пункт знають у багатьох куточках світу. Але що є, те є.

Детальніше...

Гречку в Україні вирощують в усіх ґрунтово-кліматичних зонах, зокрема і в господарствах Кіровоградської області. Посівні площі під гречкою за останні 20 років в Україні скоротилися із 712,7 тис. гектарів до 84 тис. Витрати на вирощування гречки майже вдвічі менші, як порівняти до соняшнику і пшениці, адже вона не потребує заходів, які у виробництві інших культур є найбільш затратними

Детальніше...

Овес вважається однією із найцінніших кормових культур. А вівсянку подають не лише в кращих домах Лондону чи Ріо-де-Житомира, а й на пристойних тваринницьких фермах. Й оскільки промислове тваринництво зараз у парниковій опалі, то овес, як виявилось, здатен замінити навіть коров’яче молоко. І не лише зголоднілим екологічним активістам.

Детальніше...

Вітчизняні агровиробники постійно вивчають можливості вирощування альтернативних культур. Зокрема, через майже постійний дефіцит вологи у грунті. Тому переважно фокус уваги зміщується на посухостійкі культури, такі, наприклад, сорго.

Детальніше...

Розторопша – лікарська рослина, що стає усе більш популярною в Україні. І це не дивно, адже при урожайності до 16 центнерів з гектра та при ціні в 60 гривень за кілограм, розторопша дає майже 100 000 грн оборотних коштів із гектару. І це при тому, що затрати на її вирощування не значні, а попит стабільний як в самій Україні, так і на продаж за кордон. 

Детальніше...

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41420
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.