Сумчанка підприємець Світлана Ганночка впродовж кількох останніх років успішно вирощує лаванду, яка не тільки красива, а й корисна та потрібна в повсякденні.

Світлана Ганночка народилася і виростала в селі Угроїди на Краснопільщині. Закінчила Сумський державний університет, де здобула вищу економічну освіту, працювала менеджером, головним бухгалтером, економістом, на інших відповідальних посадах, тісно пов’язаних з професійним фахом. А ще – постійно захоплювалася і продовжує багато часу віддавати фотографуванню, що стало не тільки хобі, а й неабиякою опорою в роботі.

Однак, як говорить жінка, свого часу запраглося чогось нового, незвіданого, де б могла сповна проявити власні здібності, втілити задуми і навіть мрії. І така важлива підприємницька сторінка згодом з’явилася. До того ж, досить незвична як для слобожанського краю, де немає високих гір і де здебільшого росте славнозвісна лаванда, про яку так натхненно співає одна з відомих виконавець. А саме її взялася культивувати молодий підприємець, перед цим перелопативши гори спеціалізованої літератури, налагодивши зв’язки з тими, хто також кохаються в цій запашній царині.

Земельну ділянку придбала в рідних Угроїдах, де й висіяла лаванду. Підприємницький акцент зробила на красі й неповторності квіткової плантації, яка, за задумом, мала б приваблювати подорожуючих, туристів, земляків. Тобто, своєрідна фотозона, але напрочуд екзотична і неповторна.

І не помилилися. За останні кілька років, звідколи з’явилася лавандова плантація, тут побували численні відвідувачі, які залюбки робили світлини на згадку. Варто завітати на особисту сторінку Світлани у ФБ чи Lavender Dream, як опинитеся у чарівному синьому квітковому світі, де панують висока одухотвореність, світло, піднесеність.

На жаль, з часом, зокрема, з початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, ця атмосфера набула темнавих відтінків, адже Угроїди розташовані за якихсь п’яти кілометрів від українсько-російського кордону і тут завжди чатує загроза ворожих обстрілів. Але й за такої ситуації гору беруть світло і непереборне бажання радіти красі – впродовж останніх півтора року на лавандовому острівку побували гості як із сусідніх населених пунктів, так й інших міст і насамперед із Сум. А світлини, виконані Світланою чи самими гостями, назавжди зберігатимуться в сімейних та родинних альбомах.

Від ефірної олії, мила і свічок до продовольчих десертів і екзотів

Про лаванду Світлана Ганночка знає якщо не все, то майже все. Варто завести мову про цю рослину, як підприємець відразу ж пропонує розлоге уточнення чи деталізацію того чи того аспекту. При цьому неодмінно наголошує, що лаванда це не тільки і не стільки краса і вишуканість кольору й запахів, як практичне застосування і використання в різних площинах та сегментах народного господарства. І насамперед у косметичній, харчовій та інших видах промисловості, не кажучи про реалізацію саджанців.

Так, вирощену і зібрану лаванду господиня висушує, аби використати для виготовлення ефірної олії, гідролату, для чого застосовує окремі спеціальні технології. Квіти, наприклад, йдуть для наповнювача, а з продукції переробки отримує мило, свічки, саше, іграшки, гель для душу, крем для рук тощо. Окрема лінійка – продовольча: до чаю, кави, десертів, навіть лавандовий зефір.

___________________________

Лаванда це не тільки і не стільки краса і вишуканість кольору й запахів, як практичне застосування і використання в різних площинах та сегментах народного господарства

___________________________

Лавандову складову чудово доповнюють льон і коноплі – їх насіння використовує при виготовленні подушок, валиків, грілок… Стосовно останніх, то завдяки насінню льону вдається зігрівати тіло, а лавандове заспокоює і розслабляє.

При цьому важливий екологічний аспект – адже рослини вирощені без жодних застосувань хімічних препаратів, а природним способом, що додає виробам особливої цінності.

Лавандову продукцію Світлана реалізує у крамничках, які нещодавно відкрила і які поступово набувають популярності серед покупців. У найближчих планах – організувати власний інтернет-магазин, для якого навіть назва є – «Ганночка-Лавандочка»: для цього має певну фінансову підтримку, адже недавно виграла відповідний грант від Сумської міської ради.

Є ще одна обнадійлива новина: аби максимально убезпечитися від можливих воєнних проявів в Угроїдах, господарка придбала 30 соток землі неподалік Сум, на яких також вирощуватиме лаванду. Тобто, господарство поступово розширюється, що свідчить про його перспективність.

Олександр Вертіль

Ідеальне внесення міндобрив із причіпним...

Компанія AMAZONE представляє унікальний професійний розподільник гранульованих добрив з об’ємом...

Український тваринницький саміт: трансформуємо...

11 жовтня 2024 року у Києві відбувся UKRAINIAN LIVESTOCK SUMMIT 2024, організований компанією...

Переваги осінньої обробки гербіцидами озимих...

Затяжні теплі осені вже стали звичною прикметою аграрного сезону в Україні. Позитивні температури...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

45109
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30858
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17181
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.