
З думкою про весняну посівну: час запасатися насінням
- Деталі
- Статті
- 1943
Ми ж усі закредитовані. Попри високі врожаї та ціни на зерно, я не можу собі дозволити закупитися усім необхідним наперед за свої гроші. Тому часто змушений брати і насіння, і добрива, і ЗЗР сьогодні – на завтра, - жаліється керівник середнього господарства на Тернопільщині.
Звісно, що бідним це господарство назвати не можна, але за словами нашого співрозмовника оптимальна технологія вирощування сільгоспкультур часто впирається в неспроможність заздалегідь придбати потрібні гібриди насіння та пестициди.
Це відома проблема, оскільки у серпні місяці більшості агровиробників немає коли думати про весняну посівну наступного року. Потрібно зібрати врожай, підготувати поле та посіяти озиму пшениці і ріпак, знайти на все це гроші та ресурси, а вже тоді думати про майбутній сезон.
Якщо ж немає вільних коштів, то фермер звернувшись із запізненням до постачальників насіння, отримає із високою вірогідністю вже не те, що йому потрібно, а те, що лишилося на складі. Більш фінансово стабільні компанії вже давно забронювали та викупили насіння новіших чи гарантовано стабільних гібридів, а незрідка – і агрохімії.
Звісно, що ринок України великий і можна пошукати деінде, однак передбачливий аграрій не буде зв’язуватися із невідомими постачальниками. Так, чого доброго, ще й фальсифікат можуть підсунути. Тому доводиться брати те, що є, і тоді, коли з’являться гроші.
Звісно, що можна спробувати взяти необхідні ресурси в борг – під майбутній врожай чи під відстрочку платежу, проте таке виходить не завжди. Дистриб’ютори також не мають кредитувати всіх підряд, оскільки в такому разі всерйоз ризикують у фінансовому плані.
Тим не менш, сіяти та вносити те, що залишилося – також не варіант. Нам неодноразово доводилося ставати свідками подібних перемовин, так само як і бронювання посівного матеріалу задовго до весняної посівної. В такому разі агровиробники не просто отримує необхідні для стабільної роботи гібриди насіння, а ще й може претендувати на якусь знижку чи більш сприятливі умови продажу.
Тому ми порадимо більш чітко планувати закупівлі потрібних для агровиробництва ресурсів, і навіть в тому разі, якщо у господарства немає на даний час вільних коштів, розпочинати перемовини із продавцями заздалегідь. У всякому разі, навіть якщо насіння, ЗЗР та міндобрива доведеться брати під урожай наступного року, це дасть змогу забронювати бажані продукти.
Сьогодні цей момент набуває особливої гостроти, адже не секрет, що ринок переповнений фальсифікатом та відверто неякісними продуктами. Тому необхідно будь-за-що придбати гарантовано якісний товар у офіційного постачальника того чи іншого бренду.
Наголосимо також на тому, що сьогодні чимало виробників насіння пропонують вже оброблений посівний матеріал різними протруйниками та стимуляторами. До таких продуктів варто придивитися особливо ретельно, оскільки в багатьох в випадках це дає змогу заощадити кошти та отримати насіння оброблене якісно у заводських умовах.