Наявність ефективного зерносушильного комплексу в господарстві дає змогу не лише суттєво заощадити на доробці власного врожаю, а й отримувати хороший додатковий заробіток

Навіть до повномасштабної війни брак власних потужностей для післязбиральної доробки врожаю автоматично означав для фермера відчутні, а незрідка, надмірні витрати. Що таке зібрати кукурудзу з вологістю 30–35% і завезти її на регіональний елеватор, де її нашвидкуруч досушать природним газом, так би мовити, «на всі гроші»…

Тому кожен аграрій, який турбується про збереження та розвиток свого бізнесу, обов’язково прагне мати власну сушарку. До того ж не просто сушарку, а сучасний економічний зерносушильний комплекс, що забезпечує гарантовано якісне сушіння.

Утім, як відомо, апетит приходить під час їжі, і, забезпечивши потреби власної агрокомпанії у досушуванні зерна, ми приходимо до логічного висновку, що було б дуже добре заробити ще й додаткові кошти. Сушарки є, механізм сушіння відпрацьовано, то чому б нам не допомогти сусідові з взаємною вигодою?

Олексій Голуб

Справді, попри бурхливий розвиток аграрної галузі та елеваторної зокрема, в Україні й досі спостерігається відчутний дефіцит потужностей для сушіння та зберігання зерна. Треба встановити ще тисячі зерносушильних комплексів, а також потурбуватися про заміну застарілих чинних. Звісна річ, що тисячі господарств і досі не мають змоги самостійно і вчасно доробити власний урожай, — констатує проблему співзасновник ТОВ «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» Олексій Голуб.

Свого часу Олексій Голуб пройшов шлях від намірів вести класичний рослинницький бізнес до усвідомлення того, що перспективнішим буде саме надання якісних послуг із сушіння зерна. Разом із партнерами наш експерт створив виробництво унікального вітчизняного обладнання для сушіння зерна з використанням недорогих альтернативних видів палива. Це дало змогу пропонувати найнижчу на ринку ціну на послуги з гарантованою якістю виконання роботи. Сьогодні компанія «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» як виробник зерносушильного обладнання паралельно надає оперативні послуги з досушування зерна на шести виробничих майданчиках.

До рішення розвинути свій бізнес із традиційного рослинництва до надання послуг із сушіння з часом прийшли й покупці зерносушарного обладнання компанії «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» з огляду на відмінну економічну рентабельність і продуктивність.

Так, власник ТОВ «Михнівські Лани» (Хмельницька обл.) Микола Лимар від початку вів рослинництво на 500 га земель. З початком повномасштабної стало зрозуміло, що покладатися на усталену схему — виростили й продали врожай зернотрейдерам — стало набагато менш вигідно.

Микола Лимар

Ми перейшли на торгівлю зерном. Проте відразу ж зрозуміли, що такий бізнес потребує потужностей для зберігання зерна в очікуванні кращих цін. І звісно ж — економічного якісного сушіння зерна. З одного боку, для доробки власного і закупленого врожаю, з іншого — для надавання послуг із сушіння як додаткового бізнесу, — розповідає Микола Лимар.

Після вивчення ринку зерносушарок для нової бізнес-моделі було обрано обладнання від ТОВ «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР». Воно продемонструвало відмінні результати, тому у 2024–2025 роках Микола Лимар планує побудувати мережу зерносушильних комплексів кількістю 20 (!) одиниць.

Так, це вигідно. Ці сушарки дуже економно витрачають паливо, таке як щепа або пелети, є дуже простими й зручними в експлуатації. До того ж компанія-виробник забезпечує якісний оперативний монтаж свого обладнання та належне сервісне обслуговування. Вони напрацювали вже величезний досвід експлуатації власного обладнання, і ми не маємо ніяких проблем із коректністю його роботи, — зазначає власник ТОВ «Михнівські Лани».

Своєю чергою, директор ТОВ «Агро Інновація» Сергій Шепітько (Київська обл.) цілеспрямовано шукав можливість створення бізнесу з надання послуг сушіння зерна, оскільки вбачав у ньому велику перспективу.

Сергій Шепітько

Ми працювали в рослинницькому бізнесі, спілкувалися з нашими колегами-фермерами й бачили, наскільки гострим є дефіцит таких потужностей. Тому 2016 року було ухвалено рішення про створення сучасного зерносушильного комплексу спеціально для надання послуг. Ми шукали й місце для його розташування, і водночас вивчали технічний та економічний аспекти цього питання. Таким чином, ознайомилися з комплексом компанії «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» та переконалися, що це саме те, що нам потрібно, — розповідає Сергій Шепітько.

За його словами, найефективніше новий бізнес ТОВ «Агро Інновація» почав працювати, коли «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» створив теплогенератор, який працював на трісці. Якісне сушіння зерна було поставлено на потік, і в господарстві відпрацювали оптимальну технологію сушіння.

Сьогодні сушарку в нас обслуговують усього двоє людей. Усе автоматизовано та зроблено максимально зручно. З сировиною на ринку немає жодних проб­лем, і ми можемо запропонувати найбільш конкурентну ціну на наші послуги, — стверджує Сергій Шепітько.

Цікаво, що наявність такої економічно вигідної сушарки забезпечила додаткові переваги для господарства.

Завдяки цьому ми почали заходити в такий ринок, як трейдинг зерна. Понад те ми можемо собі дозволити навіть у певних ситуаціях зберігати зерно наших клієнтів практично безплатно, заробляючи для себе хорошу репутацію. Адже невисока собівартість сушіння врожаю на обладнанні «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» забезпечує для нас хороший фінансовий люфт, — наголошує директор ТОВ «Агро Інновація».

Сергій Шепітько також зазначає сумлінне ставлення до клієнтів із боку компанії «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР». За його словами, її представники регулярно обстежують технічний стан і коректність роботи своїх сушарок.

Власник двох комплексів для сушіння зерна Юрій Нікіфоров (Житомирська обл.) прийшов у сушильний бізнес шість років тому, хоча раніше працював у зовсім іншій сфері. Наш співрозмовник ще тоді побачив у наданні послуг сушіння зерна величезну перспективу — і не помилився.

Юрій Нікіфоров

Так, у цьому бізнесі рік на рік не випадає. У посушливий сезон ви справді заробите менше, тоді як у дощовитий рік — більше. Проте ніколи не вийдете в «мінус», якщо будете застосовувати ефективне обладнання та правильно налагодите технологічний процес. Ми досушуємо для наших клієнтів не лише кукурудзу, а й інші культури. У кожному конкретному випадку це вигідно і для нас, і для фермерів, адже ми маємо низьку собівартість сушіння й можемо пропонувати дуже вигідну ціну, — пояснює Юрій Нікіфоров.

З тим Юрій Нікіфоров і наші попередні співрозмовники радять звертати увагу на цінові коливання на ринку основного палива для сушарок «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» — тріску. Її вартість може досягати в окремі періоди 800 грн/м³, а в не сезон знижуватися до 550 грн/м³ і нижче.

Також надзвичайно важливо, що це дуже зручне та просте в експлуатації обладнання. Воно цілковито безпечне, від нього не слід очікувати неприємних сюрпризів. До того ж ми маємо надійний оперативний сервіс від «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР», а це дуже важливо у цій справі, — зазначає Юрій Нікіфоров.

Наступний наш співрозмовник — власник ТОВ «ДК-ОІЛ Плюс» Юрій Дегтярьов переробляє сою для комбікормових заводів. Доволі часто виробництво потребує якісного досушування сировини до показника 8%.

Юрій Дегтярьов

І хоча мені потрібно було досушувати максимум 50 тонн сої на добу, коли я ознайомився з реальними перевагами роботи обладнання «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР», я придбав зерносушильний комплекс одразу на 300 т/доба. І правильно зробив, — посміхається Юрій Дегтярьов.

Завдяки цьому ТОВ «ДК-ОІЛ Плюс» отримало змогу висушувати всі для основного напряму виробництва обсяги сої буквально за 3–4 дні.

А що робити впродовж того періоду часу, який звільнився, щоб обладнання не простоювало? Саме так: досушувати кукурудзу для сусідів і отримувати додатковий заробіток. У результаті сушіння зерна стало окремим бізнесом. А ще ми розпочали торгівлю зерном, що також є доволі вигідною справою. Окрім того, «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» постачив нам нову зерноочисну машину, і це також дуже посприяло розвитку нових напрямів бізнесу, — розповідає Юрій Дегтярьов.

За його словами, проблем із пошуком клієнтів для нового зерносушильного комплексу не виникало взагалі.

Люди привозили до нас сою й бачили нову красиву сушарку, ще й на трісці. Після того до нас одразу почали возити ще й кукурудзу. І це справді вигідно і для нас, і для наших партнерів-фермерів, — каже Юрій Дегтярьов.

Співвласник компанії «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» Олексій Голуб радить ретельніше придивися до тих можливостей, які відкривають інвестиції у сучасне економічне обладнання для сушіння зерна, що працює на альтернативних видах палива.

Надання послуг із сушіння зерна з використанням високоефективного обладнання виробництва «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» — це вже добре налагоджений і перевірений нашою компанією та десятками наших клієнтів бізнес. В Україні є величезний ринок для нього, і там знайдеться місце для всіх охочих почати заробляти на сушінні зерна. Не потрібно боятися посушливих років, оскільки, як свідчить наш досвід, ви завжди отримаєте прибуток. Особливо в розрізі кількох років: сезон — вологий, сезон — сухий, тоді знову — вологий і так далі. Зі свого боку компанія «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» не просто постачає своє обладнання, а й забезпечує повний спектр сервісної та консультаційної підтримки для своїх клієнтів. Тут не потрібно вигадувати велосипед — усі технології та підходи давно напрацьовано й готові для ефективної реалізації у кожній агрокомпанії. Ми не просто продаємо обладнання, ми допомагаємо створювати нові успішні напрями бізнесу.

Віталій Ільченко: «Українські компанії повинні...

В Ukravit не чекають на закінчення війни, а фокусуються на роботі, щоб розвиватися й фінансово...

Заробити на сушарці

Наявність ефективного зерносушильного комплексу в господарстві дає змогу не лише суттєво заощадити...

Галина Борачок: «Для Аграрного сектору пріоритет...

Як перетворити філію заводу профнастилу й сандвіч-панелей на надійного партнера агронапряму й...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

43240
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30139
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

16635
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.