Для того, щоб ефективно підтримати озимі культури навесні, особливу увагу слід звернути на доступність елементів живлення для рослин

Плануючи стратегію весняного підживлення посівів озимих культур азотними добривами, ми досі орієнтуємося на традиційні рекомендації. Вони свідчать, зокрема, що одним із найбільш ефективних способів підтримати посіви є внесення по мерзлоталому ґрунту.

На жаль, саме поняття мерзлоталого ґрунту, схоже, пішло в історію, особливо у посушливих регіонах України. Саме тому ми підібрали низку практичних рекомендацій.

Так, карбамід категорично не підходить для весняних підживлень, якщо його давати розкидним способом, не заробляючи відразу у грунт. Адже розкиданий поверхнею поля карбамід стрімко втрачає азот внаслідок випаровування. Його можна тільки заробляти в ґрунт, але в жодному разі не залишати нагорі.

Поряд з цим, навряд чи вам вдасться поповнити запаси доступного фосфору в грунті шляхом поверхневого внесення добрив, що містять фосфор. Справа в тому, що це практично нерухомий елемент у ґрунті і взагалі один із найбільш складно засвоюваних елементів живлення.

Гранули фосфору, не будучи внесеними глибше у грунт, так і залишаться лежати на поверхні мертвим вантажем. Ще гірше: пізніше до них потягнеться коріння рослин, замість того, щоб розвиватися вглиб. Це послабить стійкість рослин до стресів.

Читайте також: Догляд за ранньовесняними посівами пізніх термінів сівби

Натомість якщо таки потрібно підтримати озиму пшеницю або ріпак фосфором, краще використати добрива на кшталт монофосфату калію по листку в нормі 2-2,5 кг/га.

Якщо вести мову про азотні добрива, то не можна однозначно сказати, що краще: КАС чи аміачна селітра. Кожен із цих видів азотних добрив має свої переваги. Виходячи з досвіду нашого спілкування з аграріями, що працюють у південних областях, селітру краще застосовувати для першого підживлення, коли в полі є ще волога.

У свою чергу, рідке добриво КАС буде більш ефективним під час другого або навіть третього підживлення. В крайньому разі замість третього підживлення, якщо в полі очевидно мало вологи, краще дати до 10 кг/га карбаміду по листу разом із сульфатом магнію.

У весняні азотні підживлення обов'язково потрібно включати сірку. Сірка – це активний елемент, який підвищує засвоюваність інших елементів живлення, насамперед азоту для рослин. З цією метою рекомендується застосовувати сульфат амонію або додавати спеціальні сірковмісні добавки в КАС.

Потрібно пам’ятати, що не слід проводити весняні підживлення заради самих підживлень, особливо якщо йдеться про отримання врожаю озимих зернових на рівні 30-40 ц\га та озимого ріпаку 15-20 ц/га. У цьому випадку слід підгодувати лише вочевидь слабкі посіви, вигравши на загальній рентабельності вирощування та зниження витрат.

В крайньому разі достатньо здійснити одне відновлююче підживлення посівів азотно-сірчаними добривами, додавши через два-три тижні коктейль, що складається з карбаміду з мікроелементами.

Огляд конструкцій культиваторів — розпушувачів...

Одні з найпоширеніших на вітчизняному ринку передпосівних агрегатів забезпечують вимоги для...

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41621
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29264
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15826
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.