Тривалий гербокритичний період у кукурудзи вимагає від аграрія посиленої уваги до її гербіцидного захисту. Адже втрати врожайності через забур’яненість можуть бути дійсно значними – до 60%. Як погодні особливості сезону вплинули на ранні етапи росту та розвитку культури і скоригували заходи захисту – діляться фахівці компанії Ukravit.

Один із ключових аспектів успішного старту для кукурудзи – ефективний ґрунтовий гербіцидний захист, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Однак цього року через особливості гідротермічних умов ґрунтові схеми в багатьох регіонах не забезпечили високої дії; також велика кількість аграріїв фізично не встигли обприскати поля ґрунтовими гербіцидами через ряд факторів. Тож молоді рослини ризикують опинитися один на один із потужними конкурентами за необхідні ресурси у вигляді бур’янової рослинності. Крім того, в деяких регіонах значні площі цієї культури повимерзали, і їх пересіватимуть. В усіх цих випадках все навантаження в контролі забур’яненості ляже на страхові гербіциди, тож до їх вибору необхідно підходити надзвичайно відповідально».

Для надійного контролю однорічних та багаторічних злакових і деяких дводольних бур’янів в умовах поточного сезону Олександр рекомендує застосувати післясходовий гербіцид Міладар (нікосульфурон, 45 г/л). Нікосульфурон в його основі припиняє поділ клітин шляхом блокування процесів, які відповідають за біосинтез основних амінокислот, і призводить до загибелі бур’янів.

Читайте також: Профілактика на захисті врожаю

При своїй «м’якості» до рослин кукурудзи Міладар ефективно знищує широкий спектр злакових видів, зокрема пирій повзучий, види мишію, проса, вівсюг, гірчицю польову та інші бур’яни. Суттєвою перевагою гербіциду є широке «технологічне вікно» застосування – від 3 до 10 листків культури. А отже, він стане у пригоді впродовж тривалого періоду вегетації.

Крім того, в мінливих умовах весни – 2024 фахівець радить обов’язково додавати при обробках ПАР Тандем (0,15%), який підвищує дію робочого розчину і посилює ефективність дії препарату. А для розширення контролю і на дводольні види бур’янів – комбінувати Міладар із системними гербіцидами Агент (флорасулам, 6.25 г/л + 2-етилгексиловий ефір 2,4-Д, 452 г/л, у кислотному еквіваленті, 300 г/л) або Диво Н (дикамба, 480 г/л).

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28762
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15459
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.