Первинний захист соняшника та сої – надзвичайно важливий захід у технології їх вирощування. Однак, коли закінчується дія фунгіцидного протруйника, культури потребують подальшого захисту. Щоб його забезпечити, фахівці Ukravit рекомендують регулярно моніторити стан посівів і за потреби застосовувати відповідні препарати.

Профілактичні фунгіцидні обробки – дуже важлива складова вирощування соняшника та сої, – відзначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Так, за недостатнього чи несвоєчасного контролю хвороб недобір врожаю соняшника може сягати 40-50%, сої – до 30%. Окрім кількісних втрат, хвороби негативно позначаються на якості майбутньої врожайності, що впливає на ціноутворення, а отже, спричиняє додаткові збитки. Тому у фазі трьох-чотирьох пар листків, навіть якщо візуальних симптомів хвороб немає, я рекомендую обов’язково обробити соняшник фунгіцидом. Обробка в цей період допоможе захистити від небезпечних хвороб листового апарату. Так само на випередження варто вчинити й щодо сої: адже патогени на цій культурі не лише загрожують втратою асиміляційної поверхні листового апарату, але й можуть спричиняти ураження зерна в подальшому».

При обранні фунгіциду, за словами фахівця, необхідно керуватися, по-перше, даними польового моніторингу, по-друге – брати до уваги попередників, які можуть мати спільні із культурою хвороби. Для контролю комплексу патогенів на соняшнику та сої Олександр радить обрати двокомпонентний фунгіцид Захисник Екстра (тіофанат-метил, 405 г/л + флутриафол, 255 г/л). Поєднання діючих речовин в його складі забезпечує не лише надійний захист культур, а й попереджує виникнення у патогенів резистентності.

Читайте також: Посіви та насадження без шкідників

Тіофанат-метил складі блокує процес поділу клітин (мітозу) за рахунок зв’язування бета-тубуліну, в результаті чого росткова трубка припиняє свій розвиток, апресорій не формується, і ріст міцелію гриба не відбувається. А флутриафол швидко поглинається поверхнею рослин і переміщується по всій рослині акропетально, порушуючи синтез ергостерину в мембранах клітин збудників хвороб, внаслідок чого вони втрачають свої властивості, і патоген гине.

Захисник Екстра володіє профілактичними та лікувальними властивостями. В посівах соняшника він є відмінним рішенням проти фомозу, фомопсидозу, септоріозу, альтернаріозу, склеротиніозу (стеблова та корзинкова форми), борошнистої роси та іржі, сої – антракнозу, борошнистої роси, іржі. А за рахунок системних властивостей фунгіцид надійно та тривало захищає нові прирости культурних рослин.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40818
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28764
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15461
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.