Зниження температурного режиму та дощова погода кінця квітня дещо стримували розповсюдження шкідників у посівах польових культур та багаторічних насаджень. Та з підвищенням позначок на стовпчиках термометрів умови для їх розмноження та поширення стали значно сприятливішими. Тому фахівці Ukravit рекомендують господарствам проводити регулярний моніторинг полів та насаджень і за потреби застосовувати відповідні інсектициди.

Головна зброя агронома у весняний період – регулярний моніторинг полів та багаторічних насаджень і проведення за його результатами інсектицидних обприскувань, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – А тому із настанням стабільних підвищених температур ситуацію зі шкідниками потрібно тримати на контролі. Тим паче, що вже сьогодні зернові потерпають від клопа шкідливої черепашки, смугастих блішок, злакових попелиць і мух, хлібних п’явиць, цикадок; кореневу систему культур пошкоджують личинки комплексу ґрунтових шкідників. В молодих посівах соняшника у різних областях відзначаються попелиці та пошкодження довгоносиками. У плодових насадженнях масово шкодять садові довгоносики, листокрутки та сисні шкідники; триває вихід та розселення оленки волохатої. Не надто відрізняється й ситуація по інших культурах – всі вони більшою чи меншою мірою пошкоджуються шкідниками. І прогнозовано, що при стабілізації температурного режиму ситуація погіршиться».

Для контролю поширених шкідників озимих і ярих зернових, соняшника та інших польових культур, а також плодових насаджень Олександр рекомендує обрати контактно-системний інсектицид Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л). Поєднання діючих речовин препарату забезпечує швидкий «нокаут»-ефект і тривалий період захисної дії проти комплексу сисних та листогризучих шкідників (у тому числі стійких до піретроїдів) і попереджує появу у них резистентності.

Читайте також: Профілактика та лікування хвороб зернових

Клотіанідин блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи надмірне перезбудження нервових клітин, а альфа-циперметрин порушує проникність клітинних мембран і виступає інгібітором натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник гине через сильне нервове перезбудження.

На зернових Венон ефективно контролює клопа шкідливу черепашку, попелиць, трипсів, хлібних жуків, злакових мух. На соняшнику – види совок, довгоносиків, клопів, попелиць. У плодових інсектицид відмінно справляється з яблуневим пильщиком, трипсами, попелицями, плодожерками, листовійками та іншими. Препарат також стане у пригоді при боротьбі зі шкідниками ріпака, овочевих, кукурудзи та інших культур.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41422
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.