Сприятливий температурний режим та достатнє вологозабезпечення поточного періоду створює сприятливі умови для патогенів. За недостатнього чи несвоєчасного контролю вони інфікують зернові колосові культури, створюючи ризик суттєвих втрат майбутньої врожайності. Щоб не дати хворобам шансу, фахівці Ukravit рекомендують цієї весни не нехтувати фунгіцидними обробками посівів.

Після дощового квітня з настанням підвищених температур хвороби «атакують» зернові культури по всіх фронтах, – розповідає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Це відзначають як наші агрономи-консультанти із різних областей України, так і вчені Ukravit Institute, які регулярно досліджують зразки рослинного матеріалу. Так, 10-20% листової поверхні нижнього та середнього ярусів пшениці озимої були уражені септоріозом. На 15% досліджуваних зразків виявлені фузаріозні та гельмінтоспоріозні прикореневі гнилі, а 5% культур потерпають від борошнистої роси. На рослинах ячменю озимого відзначається ураженість нижнього ярусу сітчастим гельмінтоспоріозом на рівні 30%. Подекуди зустрічаються й інші хвороби. Зважаючи на це, необхідно своєчасно проводити фунгіцидні обприскування препаратами широкого спектра дії: таким чином ви попередите ряд загроз і убезпечитеся від потенційних втрат майбутньої врожайності».

Для надійного захисту зернових від хвороб Олександр рекомендує віддати перевагу багатокомпонентному фунгіциду Акула (прохлораз, 300 г/+ тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л). За рахунок трьох діючих речовин у складі препарату він не лише забезпечує високу ефективність проти патогенів, а попереджує ризик появи резистентності.

Читайте також: Вологі умови – не вирок врожайності: обираємо фунгіцид для зернових

Прохлораз володіє захисними та викорінюючими властивостями і зберігає активність всередині рослини упродовж декількох тижнів. Тебуконазол швидко поглинається, переміщується акропетально та пригнічує синтез ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. А ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, у тому числі ергостеролу, в клітинах грибів. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ципроконазол має набагато ширший ареал дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням в рослинах.

Акула забезпечує профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію й здатна контролювати раси збудників хвороб листя і колосу, що проявляють резистентність до бензимідазолів. Крім того, фунгіцид гнучкий у термінах застосування – кущення, вихід в трубку, прапорцевий листок – початок колосіння, тож стане незамінним майже упродовж всієї вегетації при виникненні проблем. Цей фунгіцид буде оптимальним рішенням у посівах, де основними хворобами є борошниста роса та септоріоз листя.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.