Затяжний дощовий період поповнив ґрунти вологою, необхідною для росту та розвитку зернових. Та одночасно вологість у комплексі з помірними температурами створили сприятливі умови для поширення комплексу хвороб. В зоні ризику опинилися як озимі, так і ярі зернові. Тож навіть якщо візуальні симптоми на посівах ще не проявилися, фахівці Ukravit рекомендують провести фунгіцидні обробки задля попередження потенційних втрат врожайності.

Гідротермічні умови кінця квітня-початку травня були сприятливими для розвитку та поширення хвороб зернових колосових культур, – підтверджує керівник департаменту агротехнолоій компанії Олександр Мигловець. – Так, у посівах озимих зернових та ячменю спостерігається ураження борошнистою росою, септоріозом, піренофорозом, плямистостями листя ячменю, подекуди іржею. Щодо ярих зернових, вони після завершення дії фунгіцидного протруйника будуть вразливі до інфікування поширеними хворобами. Непроконтрольовані своєчасно, ці хвороби, особливо за сприятливих погодних умов, уражують як стебло, так і листковий апарат, що зменшує зелену продуктивну площу і негативно впливає на фотосинтез та інші життєво важливі процеси. В середньому це може призвести до втрати від 15% й навіть до 60% майбутньої врожайності».

Щоб захистити зернові від хвороб та попередити інфікування, Олександр рекомендує застосувати інноваційний трьохкомпонентний фунгіцид із фізіологічним ефектом Капітал (азоксистробін, 150 г/л + ципроконазол, 60 г/л + епоксиконазол, 50 г/л). Три діючі речовини в його складі забезпечують контроль максимально широкого спектра хвороб, у точу числі й на новому прирості.

Азоксистробін переміщується акропетально і трансламінарно й здатен контролювати збудників із 4-х класів – Аскоміцети, Базидіоміцети, Дейтероміцети та Ооміцети. Ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, в тому числі ергостеролу, у клітинах грибів і, на відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, проявляє ширший спектр дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням у рослинах. А епоксиконазол блокує утворення ергостеролу у клітинах грибів, внаслідок чого вони не здатні формувати клітинні мембрани і припиняють свій розвиток.

Препарат має виражену лікувальну дію проти комплексу хвороб зернових культур, оскільки контролює патогенів і блокує подальший розвиток хвороб. Додатково він покращує використання вологи, фотоасиміляцію, збалансовує азотний обмін, пригнічує утворення етилену та подовжує фотосинтетичну активність, що позитивно впливає на загальний ріст та розвиток культурних рослин, відтак – і на майбутню врожайність. Препарат є одним із найкращих та найефективніших для застосування по верхівковому (прапорцевому листку) у зернових колосових.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40818
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28764
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15461
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.