Соняшник вже не перший сезон лишається фаворитом за посівними площами серед вирощуваних в Україні культур. Щодо кукурудзи, то прогнозовані площі під нею 2024 року мають утриматися на торішньому рівні чи трохи зменшитися. Й хоч до посівної кампанії цих культур ще лишається час, фахівці компанії Ukravit рекомендують уже зараз формувати системи захисту.

Соняшник і кукурудза – культури, що зазвичай висіваються з широким міжряддям, тож доволі тривалий час вони не можуть чинити фітоценотичний тиск на бур’яни і, відповідно, не здатні конкурувати за світло, простір, вологу та елементи живлення з бур’яновою рослинністю, – відзначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Між тим, нестача ресурсів на старті є серйозною перепоною до формування високого рівня майбутньої врожайності. Тож, щоб забезпечити посіви всім необхідним на ранніх етапах росту, ігнорувати ґрунтовий захист в жодному разі не варто – адже він є основою, на яку потім "надбудовуватимуться" подальші обробки».

При обранні ґрунтового захист фахівець рекомендує звертати увагу на культуру-попередника, вміст гумусу у ґрунтах і їх забезпеченість вологою, а також враховувати превалюючий тип забур’яненості. Й якщо на полі переважають однорічні дводольні бур’яни, радить застосувати ґрунтовий та ранньопіслясходовий гербіцид Тернат (тербутилазин, 500 г/л). Тербутилазин в його основі абсорбується як листям, так і кореневою системою бур’янів і блокує транспорт електронів, що беруть участь у процесі фотосинтезу (фотосистема ІІ).

Читайте також: Зернові без «дводольних» конкурентів

За рахунок формування гербіцидного «екрану» на поверхні ґрунту препарат забезпечує надійний та тривалий контроль значно ширшого, на відміну від гербіцидів на основі триазинів, спектра дводольних бур’янів – лободи білої, щириці, амброзії полинолистої, нетреби, а також окремих злакових видів. Крім того, він ефективніше порівняно з прометрином контролює капустяні бур’яни– редьку дику, гірчицю польову, пригнічує падалицю ріпака.

На кукурудзі Тернат має досить широке «технологічне вікно» застосування: від досходового внесення до 5 листків культури. Однак найвища ефективність дії за післясходового застосування досягається, коли бур’яни перебувають у фазі сім’ядолей – 4 листків. На соняшнику його застосовують до появи сходів. Для розширеного контролю Олександр рекомендує поєднувати гербіцид у бакових сумішах з а-хлорацетамідами.

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40013
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28226
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14989
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.