Утримання впродовж останнього періоду позитивних температур сприяє поступовому відновленню вегетації озимих зернових в багатьох областях. Одночасно до життєдіяльності після зими повертаються й озимі та зимуючі дводольні бур’яни. В подальшому до тих приєднаються ярі види, і в комплексі вони за відсутності контролю можуть нанести суттєву шкоду майбутній врожайності.

Щоб цього уникнути, фахівці компанії Ukravit рекомендують своєчасно застосовувати відповідні гербіциди.

Весняний період – дуже відповідальна пора для аграрія: відновлюють вегетацію озимі зернові культури, згодом – проходить посів ярих, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – І ті, й інші для повноцінного росту та розвитку потребують безконкурентного середовища з боку бур’янів, надто – озимих, зимуючих та ярих дводольних видів і падалиці соняшника або ріпака. Бур’яни споживають призначені культурам ресурси, пригнічують їх ріст та розвиток, а також є резерватором численних хвороб і шкідників. В комплексі вони прямо та опосередковано здатні нанести суттєву шкоду майбутній врожайності і позначитися на її якісних показниках. А окремі види в подальшому можуть створювати складнощі та збільшення технологічних втрат при збиранні. Щоб не ризикувати врожайністю, цю загрозу необхідно проконтролювати, застосовуючи гербіциди широкого спектра дії».

Для цього Олександр рекомендує посилений трьохкомпонентний гербіцид Лаплас (трибенурон-метил, 375 г/кг + флорасулам, 140 г/кг + флуметсулам, 125 г/кг). Це – комплексне рішення, націлене на контроль максимально широкого спектра дводольних бур’янів, у тому числі видів падалиці соняшника, що не потребує бакових «партнерів».

Читайте також: Ukravit – світові стандарти якості українського походження

Діючі речовини в його складі володіють системною дією та блокують фермент ацетолактатсинтазу – ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцин, лейцин і валін). Вони швидко переміщуються всередині рослини до місць найбільшої меристематичної активності – точок росту, внаслідок чого припиняється поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів.

Лаплас контролює такі злісні види, як амброзія полинолиста, гірчаки, лобода біла, перерослий підмаренник чіпкий тощо, а також падалицю соняшника, стійку до сульфонілсечовин та імідазолінонів; суттєво пригнічує падалицю ріпака. Значною перевагою є надзвичайно широке «технологічне вікно» застосування – від 2-3-х листків до прапорцевого листка включно. При цьому він не має післядії на наступні культури в сівозміні.

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40014
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28228
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14991
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.