Вирощуванням равликів в Україні почали займатися відносно недавно. Однак, початковий бум призвів до падіння цін на равликів. Однак останні роки спостерігається тенденція до збільшення цін на цю продукцію.

Сьогодні вартість 1 кг равлика у закупці варіюється від 3 до 3.4 євро, а наступного року може іще зрости. Про перспективи вирощування равликів в Україні розповів засновник компанії Maxi Snail Антон Авраменко.

«Так, ціна дійсно сильно зросла в 2022 і 2023 роках, основна причина, це підвищення собівартості вирощування равлика в Польщі та Прибалтиці через подорожчання зерна, електроенергії та робочої сили в цих країнах» - говорить Антон Авраменко.

Але з іншого боку, собівартість вирощування в Україні навіть знизилася після початку війни, якщо перераховувати на новий курс. Зернові якийсь час були дешевшими, ніж до початку війни, через неможливість експорту, робоча сила подешевшала через дефіцит робочих місць, а гроші людям потрібні, у підсумку ми зіткнулися з парадоксом, у ЄС собівартість летить у небо, в Україні вирощувати равлика стало дешево як ніколи, у 2023 році ситуація трохи стабілізувалася й собівартість трохи виросла, але в нас дотепер "прірва" між тим, скільки витрачаємо ми, та скільки витрачають поляки, щоб виростити, зібрати й підготувати равлика до експорту.

Ситуація складається таким чином, що зараз поляки викуповують чи засновують ферми равликів в Україні, щоб потім продавати їх як польських.

Равликовий бізнес дозволяє отримувати повноцінний прибуток вже на другий рік, а за умови дотримання технології з гектару можна отримати до 70 тисяч євро чистого прибутку.

Огляд конструкцій культиваторів — розпушувачів...

Одні з найпоширеніших на вітчизняному ринку передпосівних агрегатів забезпечують вимоги для...

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41621
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29264
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15826
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.