Чому ПП «Агроспаське» придбало вже третій трактор CLAAS AXION 950 і придивляється до іншої техніки німецького виробника

ПП «Агроспаське» розташовано в Конотопському районі Сумщини. Тут обробляють майже 4000 га земель, на яких вирощують кукурудзу, сою, соняшник, озиму пшеницю й озимий ріпак. Колись тут був колгосп із застарілою технікою та інфраструктурою.

Мій уже покійний батько Олександр Миколайович Мороз 2007 року почав відроджувати це господарство: розробляти землі, будувати зерносховища, купувати нову техніку. Розпочався якісний розвиток підприємства, який ми намагаємося підтримувати й нині, як це можливо за умов повномасштабної війни», — розповідає керівник ПП «Агроспаське» Владислав Мороз.

Владислав Мороз

Господарство орієнтується передусім на вирощування кукурудзи, а тому особливо потребує якісних плугів і потужних тракторів для агрегатування з ними. Також цього року було істотно збільшено площі під посівами сої.

Ґрунти в нас різні, залежно від поля: сірі лісові, піщані та чорноземи. Ми віддаємо перевагу класичній оранці, яка найкраще пристає під наші умови роботи. Також регулярно провадимо глибоке розпушування ґрунтів, щоб зняти плужну «підошву» й оптимізувати їх структуру. Звісна річ, що для цього потрібні по-справжньому потужні та продуктивні трактори», — зазначає Владислав Олександрович.

Ще 2019 року серйозно постало питання про вибір нового трактора.

Ми тоді обирали між тракторами трьох найкращих світових виробників. Їздили, дивилися, розпитували, випробовували нові машини. І зрештою ухвалили рішення на користь саме CLAAS AXION 950. По-перше, потужність двигуна цієї моделі досягає 410 кінських сил, що для нас є дуже важливим, адже трактор має працювати з 8–9-корпусними плугами, глибоко розпушувати й агрегатуватися із широкозахватними культиваторами та сівалками. По-друге, ми чули дуже багато хорошого і про надійність техніки CLAAS, і про високу якість роботи сервісу. Як виявилося, це все щира правда», — розповідає керівник ПП «Агроспаське».

Якщо детальніше говорити про реальну потужність і надійність роботи цієї моделі, то слід наголосити, що в CLAAS AXION 950 встановлено надійні та перевірені двигуни FPT, об’ємом 8,7 л. Ці мотори мають збільшений ресурс роботи, вони невибагливі до якості пального й водночас вирізняються унікальною економністю його споживання.

Придбаний 2019 року, новенький CLAAS AXION 950 відразу ж енергійно взявся до справи, впевнено виконуючи свою роботу як із плугом з 8+1 корпусами, так і з 16-рядною сівалкою та найрізноманітнішими причіпними агрегатами, включно із 7-кубовим розкидачем міндобрив.

Дуже сподобалося те, що це справді надійні трактори, які не потребують багато часу та зусиль на складні налаштування й обслуговування. CLAAS AXION 950 собі працює і працює. Головне — вчасно проводити сервісне обслуговування та й взагалі дбайливо ставитися до цієї машини. Вона обов’язково вам віддячить стабільною безперебійною роботою», — стверджує Владислав Мороз.

Тому не дивно, що через рік у господарстві з’явився ще один CLAAS AXION 950, а вже 2024 року — вже третій трактор цієї моделі, до того ж на спарених колесах, щоб заходити навесні якомога раніше в поле, підживляючи озимину та закриваючи вологу.

_______________________

Людина в кабіні CLAAS AXION 950 менше втомлюється, а отже, може зробити більше роботи й краще

_______________________

Ну, від добра — добра, як відомо, не шукають. Дивилися ми різні трактори, але із цими наші механізатори вже, можна сказати, зжилися. Тут дуже зручне керування, просто обслуговувати й налаштовувати, а також по-справжньому комфортні умови для оператора. Можна спокійно відпрацювати робочу зміну, навіть на високій швидкості, й нормально почуватися після робочого дня. Людина в кабіні CLAAS AXION 950 менше втомлюється, а отже, може зробити більше роботи й краще», — каже Владислав Олександрович.

Для прикладу керівник ПП «Агроспаське» наводить таку корисну функцію, як система керування алгоритмами на краю поля CSM, що бере на себе всю роботу під час маневрів із розворотом. Механізатору достатньо один раз натиснути кнопку на джойстику, щоб трактор автоматично підійняв плуг на краю загінки, розвернувся і розпочав роботу.

Ну, і, звісно ж, надважливо, що наші трактори CLAAS AXION 950 мають дуже помірний паливний «апетит». На оранці, залежно від глибини обробітку та стану ґрунтів, у середньому витрачаємо від 15 до 17 л/га. Якщо десь дуже складні умови, то 18–19 л/га. Не знаю, які ще трактори могли б забезпечити аналогічну економність роботи», — наголошує Владислав Мороз.

Додамо, що в конструкції CLAAS AXION 950 двигун FPT синхронно працює з безступеневою трансмісією CMATIC виробництва відомої німецької компанії ZF. Своєю чергою, електронна система Visctronic оптимально узгоджує швидкість обертання вентилятора з навантаженням і температурою двигуна. Знижена швидкість обертання вентилятора зменшує рівень шуму, економить пальне й не відбирає зайвої потужності, яка тепер може бути перетворена на тягове зусилля.

Слід зазначити також і унікальні показники передачі крутного моменту в тракторах AXION. Адже в безступеневих трансмісіях інших виробників крутний момент передається переважно гідравлічно, через що знижується коефіцієнт корисної дії.

_______________________

З плугом на 8+1 корпусів наші трактори CLAAS AXION 950 спокійно роблять за день до 60 гектарів

_______________________

Натомість трансмісія CMATIC на будь-якій швидкості забезпечує максимальний ККД і є, без перебільшення, унікальним рішенням, що поєднує переваги класичних трансмісій — надійність і механічну передачу потужності й автоматичних безступеневих, тобто простоту керування та паливну економічність. Завдяки цьому й багатьом іншим рішенням економія пального тракторами CLAAS AXION 950 може досягати аж 20%!

Ну, і особливо хочу зазначити продуктивність. З плугом на 8+1 корпусів наші трактори CLAAS AXION 950 спокійно роблять за день до 60 гектарів. Стільки ж — із зерновою сівалкою. А от із нашою 16-рядною просапною сівалкою ми можемо закрити до 150 гектарів на день! Зокрема, завдяки тому, що працюємо нею зі швидкістю майже 20 км/год. CLAAS AXION 950 повністю адаптований до агрегатування з такими швидкісними та конструктивно складними посівними комплексами», — каже Владислав Мороз.

Керівник ПП «Агроспаське» активно застосовує різноманітні елементи точного землеробства, зокрема роботи за картами полів, на основі даних індексів NDVI тощо та, звісно ж, автоматичне водіння.

Усі трактори CLAAS AXION 950 потрапили до нас із максимальною підготовкою до використання точної навігації та інших прецизійних рішень. Немає жодних проблем із завантаженням та отриманням даних, до того ж на усіх машинах одночасно. Тут дуже зручні інформативні монітори, й загалом це для нас дуже серйозна технологічна підтримка, що дає змогу вдосконалювати агровиробництво та заощаджувати ресурси», — пояснює Владислав Олександрович.

Перший придбаний 2019 року CLAAS AXION 950 вже напрацював понад 6000 мотогодин, в аналогічному ритмі ідуть за ним і дві інші машини. Проте, як стверджує Владислав Мороз, за весь цей час несправностей чи інших неприємних несподіванок не було.

По-перше, це самі по собі надзвичайно надійні та конструктивно досконалі машини. По-друге, ми співпрацюємо з таким по-справжньому надійним дилером, як компанія «Агротехсоюз». Яка б година ночі не була, вихідні чи не вихідні — вони завжди беруть слухавку і за потреби приїздять до нас. Усі запчастини завжди в наявності, усі необхідні роботи виконують вчасно без зволікань і гарантовано якісно. «Агротехсоюз» як налаштував нам чітко в перший день трактор, так і до сьогодні незмінно чітко виконує свої зобов’язання. Тому я можу порадити всім українським аграріям не лише цю модель трактора, а й співпрацю з офіційним дилером CLAAS — компанією «Агротехсоюз», — зауважує Владислав Олександрович.

І на підтвердження своїх слів, Владислав Олександрович додає, що вже придивляється до нових комбайнів німецького виробника.

З тракторами ми вже питання закрили, на черзі — зернозбиральна техніка. Як би сьогодні нам складно не було, але досягнути високої рентабельності виробництва можна тільки із сучасною технікою та надійними партнерами», — підсумовує нашу розмову керівник ПП «Агроспаське».

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40014
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28228
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14991
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.