Унікальний гібрид озимого ріпаку РЖТ ТРЕЗЗОР уже чотири роки поспіль вирощують в Україні, і за цей час він отримав найвищі оцінки вітчизняних аграріїв, посівши лідерські позиції на ринку. Адже саме цей гібрид французької компанії RAGT Semences в сезоні 2022/2023 посів перше місце з продажу серед усіх гібридів ріпаку озимого, з-поміж усіх компаній, представлених в Україні.

Також РЖТ ТРЕЗЗОР став абсолютним рекордсменом за площею посівів — у сезоні 2022/23 на українських просторах під вирощування цього гібрида загалом відведено приблизно 50 тис. гектарів! Це й не дивно, беручи до уваги його рекордну врожайність на товарних посівах (до 57 ц/га) у 2022 році та стабільно високі показники врожайності в попередні роки.

Тріумфальна європейська історія РЖТ ТРЕЗЗОР розпочалася ще кілька років тому. Наприклад, з 2018 року РЖТ ТРЕЗЗОР належить до трійки провідних гібридів у чеських і словацьких випробуваннях «Спілки виробників і переробників олійних культур» (SPZO). Так, минулого сезону в Словаччині на 10 локаціях з урожайністю 47,8 ц/га РЖТ ТРЕЗЗОР неодноразово демонстрував найвищі результати серед 26 новітніх європейських гібридів.

РЖТ ТРЕЗЗОР: 1040 стручків з однієї рослини. Фото: товарний посів 2021, Київська обл

Відповідно, стабільно високі врожаї РЖТ ТРЕЗЗОР на континентальних чеських і словацьких полях загальною площею вирощування до 450 тис. гектарів стали показником придатності гібрида для культивування і в Україні.

Представлений в Україні 2019 року РЖТ ТРЕЗЗОР відразу ж продемонстрував відмінні показники врожайності навіть на слабокислих ґрунтах за безплужного обробітку ґрунту й пізніх строків сівби.

Так, на полях ТОВ «Агропродсервіс Інвест» у Тернопільській області найвища врожайність гібрида становить 57 ц/га на площі 130 га. У 2022 році на полях ПП «Агротранссервіс» у Кіровоградській області отримали врожайність РЖТ ТРЕЗЗОР на рівні 47,6 ц/га на площі 140 га. А в посушливій Одеській області у ФГ «Джондір-Б» урожайність РЖТ ТРЕЗЗОР у 2022 році, незважаючи на складну ситуацію з вологою, становила не менш ніж 33 ц/га на площі 92 га.

Максимальна врожайність гібрида ріпаку озимого РЖТ ТРЕЗЗОР у господарствах України, 2021–2022 рр. (Захід/Центр/Південь)

Джерело: внутрішнє дослідження РАЖТ, 2021–2022 роки

Максимальна врожайність у демонстраційних дослідах із 2020 року становила 56,1 ц/га у філії «Перспектив» ПрAT «Зернопродукт МХП» на Івано-Франківщині, а також 60,3 ц/га (2022 року) у ПП «Агрофірма “Дзвони”» на Львівщині та ПП «Аграрна компанія 2004» у Хмельницькій області.

Висока толерантність до збудників хвороб

РЖТ ТРЕЗЗОР має високу базову толерантність до найпоширеніших хвороб — фомозу та вірусу пожовтіння турнепсу TuYV. Варто також наголосити, що високий рівень стійкості до вертицильозу забезпечує гібриду перевагу в урожайності на 3–4 ц/га в роки з інтенсивним поширенням цієї хвороби.

Формування коренів за безплужного обробітку: корінь РЖТ ТРЕЗЗОР має здатність рости глибоко без розпушування ґрунту

Висока врожайність за мінімального обробітку ґрунту

Завдяки подовженому вегетаційному періоду та високій здатності до гілкування РЖТ ТРЕЗЗОР ідеально підходить для сівби з міжряддям 35–50 см. Потужна коренева система може проникати в нижні шари ґрунту навіть за технології no-till, краще поглинаючи вологу та споживаючи поживні речовини.

Пензай Василь Федорович, головний агроном ТОВ «Кищенці»

З гібридом РЖТ ТРЕЗЗОР ми отримали 49 ц/га у 2022 році на площі 301 гектар за технологією no-till (сівалка Harvest). Це була найбільша врожайність з усіх гібридів, які ми вирощували того року на загальній площі 1600 га, — розповідає Василь Федорович Пензай, головний агроном ТОВ «Кищенці» (Черкаська обл., Уманський р-н). — Восени того ж року ми знову посіяли РЖТ ТРЕЗЗОР. На сьогодні цей ріпак має ще кращий вигляд, ніж тогоріч, тому ми знову очікуємо на високий результат.

Структура формування врожаю

За своєю будовою РЖТ ТРЕЗЗОР належить до гібридів галузистого типу (т. зв. семисвічник): основна маса стручків не концентрується на головному та верхніх бічних пагонах, а більш рівномірно розподілена по всіх ярусах. Ця особливість сприяє рівномірному дозріванню стручків і формуванню більшої врожайності й олійності.

Середньостиглий гібрид озимого ріпаку РЖТ ТРЕЗЗОР чудово підходить для вирощування на великих площах у західних, центральних та південних регіонах України. Навіть за середнього рівня живлення (100–120 кг N/га) і з мінімальним обробітком ґрунту (strip-till/mini-till) і на легких піщаних ґрунтах досягається висока або дуже висока врожайність. Ключова перевага РЖТ ТРЕЗЗОР — в оптимально швидкому розвитку рослин, що ідеально компенсує затримання росту насамперед за умови пізньої сівби або після холодної весни.

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36950
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26242
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13577
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.