На ринку Україні з'явилися інноваційні продукти компанії «Ралко» (США) — Agnition Generate. На відміну від звичних продуктів — це максимальне використання мікрофлори ґрунту й активація ензимів для посиленого фітобіозу кореневої системи для отримання максимального врожаю за збереження всіх корисних якостей і здоров'я ґрунту. Продукти за своїм складом унікальні й мають американський патент із технологією Microbial Сatalyst

Соняшник є лідером серед вирощування олійних культур України. Для його успішного вирощування потрібно ретельно підібрати сорти та гібриди, які пристосовані до кліматичних умов тієї чи іншої області. А також вкрай важливо враховувати основні чинники, що впливають на вирощування соняшника, — це насамперед рівень мінерального живлення, зволоженість клімату й ґрунту. Можна дорого купити насіння культури з високим потенціалом, а за недостатнього живлення отримати мізерний урожай. Соняшник вибагливий до рівня мінерального живлення, тому для формування 1 т зерна на 1 га споживає: азоту — 74 кг, фосфору — 13–19, калію — 116 кг.

Яке ж значення має ґрунт для соняшнику

Для вирощування соняшнику найкращими ґрунтами є різні типи чорноземів, сірі лісові та каштанові. Гірше соняшник росте на важких ґрунтах, які повільно прогріваються, зокрема на солонцюватих, піщаних та дуже кислих. За вирощування цієї культури ґрунт сильно виснажується. Тому про ґрунт для соняшнику потрібно особливо дбати.

Як оживити ґрунт, активувати те, що в ньому є

• поліпшення здоров’я ґрунту здійснюється шляхом збільшення популяції мікроорганізмів, їх різноманітності й активності;
• збільшення різноманітності досягається за допомогою різних практик (сівозміни, no-till технології, гній);
• збільшення популяції й активності досягається за допомогою мікробних і біологічних стимуляторів (Generate® і Commence® із технологією Microbial Catalyst®).

Як максимально підсилити мікробну активність

Значення якості ґрунту для успішного вирощування кукурудзи й отримання хорошого врожаю важко переоцінити. Ключові індикатори загального здоров’я ґрунту — ґрунтові мікроби, які продукують ферменти, що розщеплюють недоступні для рослин форми елементів живлення. Підвищення мікробної активності означає збільшення доступності поживних елементів для рослини.

Мікроби також здатні вивільняти поживні речовини з ґрунту і перетворювати їх на біодоступну для рослин форму. Мікробний світ здатен ефективніше використовувати внесені добрива. Значна частина внесених добрив не поглинається рослинами й втрачається даремно. Однак за допомогою ґрунтових мікроорганізмів добриво здатне перетворюватися на форму, придатну для культур. Крім того, бактерії здатні використовувати надлишок поживних речовин для власного росту і вивільняти їх пізніше. Ми схильні думати, що вносимо добрива для підживлення сільськогосподарських рослин, але ці поживні речовини повинні бути перероблені мікроорганізмами, а потім вивільнені рослинами. Мікроби можна уявити собі як міст, що дозволяє добривам потрапляти в рослину.

___________________________

Підвищення мікробіологічної активності відбувається шляхом забезпечення мікробів потрібними для їх життя речовинами та мікроелементами, що стимулюють ферментативну діяльність мікроорганізмів

___________________________

На діяльність і активність ґрунтових мікроорганізмів впливає багато чинників, а саме: волога, аерація, температура та рН ґрунту. Саме тому до 80% цих організмів перебувають у стані анабіозу. Без активної життєдіяльності вони не виділяють ферменти, що вивільняють необхідні елементи живлення, а це означає, що елементи живлення рослина повністю не використовує, вони лишаються в недоступних формах у ґрунті. Для повноцінної діяльності мікроорганізмам потрібен каталізатор. Підвищення мікробіологічної активності відбувається шляхом забезпечення мікробів потрібними для їх життя речовинами та мікроелементами, що стимулюють ферментативну діяльність мікроорганізмів. Ключовим чинником є використання хімічно стабільних речовин, які є безпосередньо доступними для використання мікроорганізмами.

Ноу-хау!

Компанія Agnition розробила й запатентувала нову технологію Microbial Catalyst®, що стимулює наявні в ґрунті мікроорганізми, розблоковуючи ферментативну діяльність, яка сприяє ефективнішому використанню поживних речовин. Дослідження показують, що Microbial Catalyst® збільшує доступність поживних речовин, навіть порівнюючи з іншими подібними сполуками, та дозволяє зменшувати норми внесення добрив.

У чому особливість технології Microbial Catalyst®

Звичайні добрива з мікроелементами створено так, щоб лишатися в ґрунті, доки вони повільно надходитимуть саме до рослини. В основу процесу Microbial Catalyst® покладено унікальну технологію SoluMin® (Soluble minerals), що перетворює нерозчинні мікроелементи на форму, яка на 100% розчинна, стабільна й доступна для рослин і мікроорганізмів.

Продукт Generate® вивільняє поживні речовини у ґрунт, які живлять мікроорганізми, що збільшує їх активність і різноманітність й покращує здоров’я ґрунту. Результатом їх діяльності є збільшення врожайності посівів і покращення якості продукції.

Рослини поглинають Generate® через листки й переміщують поживні речовини по флоемі до кореневої зони, де вони вивільняються з кореневими виділеннями. Продукт дає змогу використовувати поживні речовини, що вже є в ґрунті, або максимізувати ефект від унесення раніше доданих добрив.

Переваги застосування GENERATE®:

1. Покращені сходи.

2. Більша коренева маса.

3. Більша біомаса.

4. Вищі рослини.

5. Краща стресостійкість рослин.

6. Підвищення врожайності.

7. Покращення стану ґрунту.

GENERATE® — це гнучкий і сумісний рідкий продукт, легко змішується з рідким добривом, гербіцидами, фунгіцидами, інсектицидами, водою. Норма внесення — 1 л/га.

 

Не словом, а ділом!

Ми провели випробування ефективності препарату Generate® в реальних умовах угорського господарства на розглянутій в цій статті культурі — соняшнику.

Умови експерименту:

• Гібрид: SY Excellio, ранньостиглий, високий вміст олії.
• Технологія вирощування: Clearfield
• Загальна площа поля: 15 га
• Площа обробки: 2 га
• Сівба: 06.04.2021.
• Густота: 55 000 рослин/га.
• Обробка: 28.05.2021, 1 л/га Generate®, позакореневе застосування.
• Збирання врожаю: 15.09.2021.

Таблиця. Результати випробування ефективності застосування продукту Generate® на соняшнику


Висновки

• більш розвинене коріння на обробленій ділянці;
• більше рівнів листків на рослинах у межах обробленої ділянки;
• швидше достигання на 2–3 дні в контрольній зоні;
• виміряні середні діаметри кошиків рослин були вищими на обробленій ділянці.

Інформацію надала компанія «АгроПлюсІнвест»

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36950
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26242
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13577
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.