Глобальне потепління примушує людей усе більше замислюватися про кондиціонери. За оцінкою спеціалістів, до 2050 року на Землі буде встановлено до 4 000 000 000 кондиціонерів, що прирівняє їх до мобільних телефонів чи холодильників за потребою у використанні.

Сьогодні вже існує багато систем кондиціювання до прикладу представлено на сайті https://www.bnclimate.com/product-category/konditsioneri/, які мають низьке споживання енергії та не наносять шкоди довколишньому середовищу.

Однак не лише кондиціонери здатні охолодити температуру. Хочемо розказати вам як звичайні дерева впливають на зниження температури вдень і вночі.

Дерева та рослини мають свого роду вбудовану систему водяного повітряного охолодження, яка називається випаровуванням: дерева втрачають воду зі свого листя через процес випаровування, який називається транспірацією. Вони втрачають більше під впливом прямих сонячних променів і високих температур. Ця волога, що виділяється в навколишнє повітря, має охолоджуючий ефект на дерево, тобто вони виділяють менше тепла в атмосферу, а сама волога також може охолоджувати повітря, працюючи як природний кондиціонер.

Перервати сонячне випромінювання.

Саме тут крона дерева діє як парасолька, забезпечуючи тінь і в кінцевому підсумку блокуючи сонячні промені від доступу до землі, різних поверхонь і нас. Не тільки великі дерева можуть ефективно блокувати сонячне тепло. Листя чагарників і невеликих рослин, що відкидають тінь, допоможуть у процесі зниження температури в міських просторах.

Рослини та дерева охолоджують ґрунт безпосередньо, мінімізуючи втрату вологи з поверхні: вирощування ґрунтопокривних рослин захистить поверхню ґрунту від сонячного тепла та зменшить втрати вологи.

Щоб дерева стали природним кондиціонером – садіть їх правильно.

На перший погляд, здається, що варто посадити дерева на задньому дворі і вам забезпечена прохолода, але це не зовсім так. Адже, щоб добитися від рослин справжнього ефекту кондиціонера – варто садити їх розумно.

Варто врахувати усі аспекти вашої ділянки. Де схід і захід, і яка частина вашої оселі  найбільше і в який час доби піддається впливу сонячних променів? Вплив сонця на поверхні з певних сторін будинку та майна, проїзди, дахи тощо є частиною ефекту теплової пастки.

Плануючи посадку дерев, враховуйте: звідки дмуть вітри, як розташовані конструкції, септичні системи, водопровідні труби, фундаменти будинків, паркани, сусідні об’єкти та краєвиди тощо.

Також потрібно враховувати розмір дерева, якщо воно листяне, і яку має кореневу систему.

Завдяки використанню природних кондиціонерів – ви зможете зменшити температуру повітря на 7-15 градусів у себе на подвір’ї та будинку.

Сорти озимої пшениці вітчизняної селекції в...

Насіння сучасних сортів озимої пшениці має високу генетично зумовлену адаптивну спроможність,...

Як вибрати вживаний комбайн

В Україні навіть за найкращих часів завжди гостро бракувало зернозбиральної техніки. Адже нові...

Особливості застосування діючих речовин для...

Часто стверджують, що головна проблема десикації — це час. Час для обробки, справді, слід обирати...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6834
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Люфа - вирощування та використання природної губки

3187
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Виробництво та перспективи чорного часнику

15551
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.