Недарма в народі побутує приказка: «Проси в Бога не дощу, а врожаю». Якось так воно складається у нинішньому аграрному сезоні. Більшу частину території України нині майже щодня заливає дощами. Рослини, мабуть, не мали стільки вологи відразу декілька років.

Однак цей приємний факт ускладнюється супутніми проблемами: помірними температурами грунту та повітря, різкими перепадами денних та нічних температур та засиллям бур’янів. Не дрімають і шкідники, дарма, що постійна вологість не сприяє їх оптимальному розвитку.

Загалом сучасна агрономічна наука передбачає багато способів подолання цих проблем, і звісно ж, завдяки «хімії». Можна внести страховий гербіцид, додатково захистити посіви фунгіцидами та активізувати розвиток рослин шляхом внесення мікродобрив та різноманітних стимуляторів росту. Але на заваді цьому стає одна відома біда: надмірна вологість та в’язкість грунту, яка істотно ускладнює роботу навіть повнопривідних самохідних обприскувачів, не кажучи вже про трактори із причіпними машинами.

Тому погляди агрономів дедалі більше звертаються до авіаобприскування, як альтернативного способу захисту посівів. Проте застосування сільськогосподарської авіації також має певні обмеження, починаючи із того, що, на жаль, на всіх їх відразу не вистачить. До того ж, точність внесення препаратів під час хімавіаобробок незрідка залишає бажати кращого. Одного краще внести фунгіцид із стимулятором росту літаком, аніж взагалі не вносити.

Ще одним альтернативним варіантом захисту рослин за таких умов може бути використання технології УМО – ультрамалооб’ємного обприскування із застосуванням дронів. Його суть полягає у внесенні висококонцентрованих робочих розчинів у нормі від 0,5 до 5 л/га. Такі агродрони є цілковито автономними і працюють за заздалегідь заданими маршрутами на наднизьких виостах, ретельно обробляючи рослини. При цьому дрібнодисперсні краплі робочого розчину покривають листки рослин як зверху, так і знизу, більш якісно засвоюючись.

Звісна річ, що якщо мова йде про акумуляторні дрони, то про особливо високу продуктивність говорити не доводиться, оскільки такі літальні апарати обмежені ємністю та ресурсом акумуляторів. Хоча знову ж таки, краще за таких умов працювати ними, аніж взагалі не захищати рослини. Проте наразі найбільш оптимальним варіантом вбачається використання дронів-обприскувачів, оснащених двигунами внутрішнього згоряння. Такі БПЛА працюють на бензині, рівномірно охоплюючи задані площі. Впродовж робочої зміни за допомогою бензинового дрона можна обробити понад 500 га.

Сьогодні в Україні досить активно розвивається ринок УМО і на ньому працює вже чимало компаній, котрі надають такі послуги. Їх вартість коливається в межах 250-400 грн/га, що включає в себе повний комплекс послуг разом із вартістю пального та доставкою спеціально підготовленої води для робочого розчину. Спеціалісти компанії приїздять до господарства, беруть препарат і все роблять самостійно. Це дійсно може бути зручно і головне, дасть змогу внести необхідні препарати на полі.

Як варіант можна придбати до господарства такий дрон-обприскувач, причому навіть хорошої якості вітчизняного виробництва, та самостійно вирішити проблему.

Так чи інакше, наявні погодні умови нагально вимагають якогось альтернативного рішення. Далеко не скрізь наземні обприскувачі мають змогу зайти в поле, тоді як на тих таки кукурудзі та соняшнику очевидною є нагальна потреба внесення стимуляторів росту, не кажучи вже про фунгіцидний захист соняшнику. Певні проблеми є і на ріпаку, як в плані захисту від хвороб, так і контролю шкідників.  

Три врожаї картоплі за сезон

Це на практиці доводить завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії «Інститут проблем...

«Кредитний Коридор» від ADAMA: досвід...

Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати...

Дослідження роботи ротаційної борони

Вплив швидкості руху ротаційної борони на якість роботи досліджували українські вчені протягом...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38833
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27527
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14451
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.