Чому українські аграрії дедалі частіше обирають трактори з лінійки New Holland T8 Genesis

Кожен український аграрій мріє про надійний універсальний трактор, у якому добротна конструкція поєднувалася б із найсучаснішими технологічними рішеннями. І до того ж щоб ця машина не коштувала як космічний корабель, а обійшлася у цілком адекватні гроші…

Тому не дивно, що компанії, що є світовими лідерами у виробництві тракторів, прагнуть задовольнити такі запити фермерів. У когось це справді виходить, а в когось — не дуже. Так, 2019 року компанії New Holland вдалося здійснити справжній технологічний прорив, запропонувавши світовому ринку, без перебільшення, надзвичайну лінійку тракторів потужністю від 280 до 423 кінських сил.

Мова про модельний ряд тракторів T8 Genesis, які ввібрали все найкраще, що сьогодні можна запропоновувати у цьому сегменті. І до того ж ці машини практично щороку удосконалюють й оновлюють.

Це моделі Т8.350, Т8.380, Т8.410 та два види моделі Т8.435 із різними типами трансмісій. Це трактори зі значним запасом потужності, витривалим економічним двигуном, максимальною автоматизацією керування й до того ж уже в базовому оснащенні підготовлені до роботи з технологіями точного землеробства, — пояснює продукт-менеджер компанії New Holland Віталій Каплюк.

Про запас потужності в тракторах T8 Genesis ми мовимо не задля красного слівця, адже завдяки фірмовій технології New Holland — Power Boost, наприклад, найбільша модель лінійки — Т8.435 здатна досягати підвищення потужності від номінальних 396 до 423 кінських сил.

А отже, трактор без проблем може долати найскладніші ділянки полів із широкозахватними агрегатами, не боятися якихось підйомів, ущільнень й інших проблемних випадків. Це надзвичайно практична технологія, яка вже давно довела свою ефективність, — зазначає Віталій.

Нові трактори T8 Genesis отримали низку покращень, що стосуються підвищення комфорту роботи оператора й керування машиною. Це ­стосується практично всіх моментів, від яких залежить точність виконання польових операцій і продуктивність роботи.

Для початку слід згадати новий монітор IntellyView 12, який істотно покращує роботу оператора машини. Також удосконалено й розміщено по центру штатний монітор показників роботи трактора. В оновлених Т8 взагалі повністю замінено та поліпшено всю електроніку. Також істотно покращено ергономіку самої кабіни. Це стосується й зручнішого підлокітника, і додаткового джойстика із сімома кнопками, за допомогою якого можна запрограмувати автоматичне виконання низки рутинних операцій, і багато чого іншого, — стверджує продукт-менеджер New Holland.

Фахівець додає, що глобально в системі керування тракторами T8 Genesis стало менше кнопок і важелів, проте було розширено функціональність і полегшено керування цими унікальними машинами. Зокрема, вже згадуваний мультифункціональний джойстик забезпечує миттєве керування такими функціями, як визначення напрямку руху, керування навісним обладнанням, перехід на автопілот тощо.

Тут взагалі все було продумано до дрібниць. Зокрема, конструктори New Holland прибрали одну стійку з кабіни — замість п’яти їх стало чотири, що істотно покращило оглядовість. Кабіна отримала найкращу в класі шумоізоляцію (всього 68 децибел), вона також може постачатися як із простішою механічною підвіскою, так і з активною гідравлічною. До речі, я радив би обрати саме другий варіант, оскільки він коштує недорого, але забезпечує низку переваг і максимально покращує комфорт під час роботи, як і незалежна підвіска переднього моста. T8 Genesis іде по полю дуже плавно, забезпечує відмінну оглядовість й керування, і ці його переваги вже давно оцінили українські аграрії, — розповідає Віталій Каплюк.

Звісно, що на ринку України найвищу зацікавленість в аграріїв викликають найпотужніші моделі лінійки T8 Genesis — Т8.410 (340 к. с. — номінальна потужність і 409 к. с. — максимальна) й обидва варіанти Т8.435 із номіналом 396 к. с. і максимальною потужністю 423 к. с.

Т8.410 оснащено безвідмовною чутливою трансмісією Full Powershift 18 × 4, яка дає змогу перемикати передачі у майже автоматичному режимі та комфортно транспортувати причепи зі швидкістю до 50 км/год. Завдяки високій функціональності, подібній до CVT, вона використовує комбінацію даних, що стосуються навантаження двигуна, швидкості руху та налаштувань оператора, щоб керувати частотою обертання двигуна й трансмісії для оптимізації продуктивності та економії пального, — пояснює Віталій Каплюк.

Своєю чергою, трактори Т8.435 можуть оснащувати або вже згадуваною трансмісією Full Powershift 21х5, або ж надійною інтелектуальною автоматичною «коробкою» CVT, у якій система автоматично підбирає число обертів двигуна, щоб оптимізувати співвідношення між реально необхідною потужністю та витратою пального.

Маю наголосити, що всі типи трансмісій в T8 Genesis показують себе просто відмінно, забезпечуючи максимально повну передачу крутного моменту, надзвичайну зручність і паливну економічність. Поготів, що працюють вони в поєднанні з таким відомим висококласним двигуном, як 8,7-літровий FTP Cursor 9 із шістьома циліндрами. Без перебільшення — про цей двигун ніхто ніколи не скаже жодного поганого слова, бо це дуже надійний і водночас економний мотор із високою еластичністю роботи. Важливою його перевагою є робота на обертах близько 1800, що істотно заощаджує пальне без втрати потужності. Ну, і що завжди актуально для українських аграріїв — тут не потрібно додавати сечовину й витрачати додаткові кошти, — зазначає продукт-менеджер компанії New Holland.

Варто виділити й інші характеристики тракторів лінійки T8 Genesis, оскільки частина з них є винятковими чи навіть рекордними у сегменті.

По-перше, це справді довга колісна база близько 3450 мм у моделі Т8.410 та 3550 мм — у Т8.435. Це на пів метра більше, ніж у конкурентів. А, як відомо, чим довшою є колісна база — тим менше вам потрібно встановлювати противаг на трактор. Тобто ви заощаджуєте на самій вартості противаг і ще й додатково заощаджуєте певну кількість пального, — каже пан Віталій.

Слід згадати й про підвищені можливості гідравлічної системи тракторів лінійки T8 Genesis, адже потужність гідравліки тут збільшилась із 297 до 328 л/хв.

Вкрай важливою особливістю цих машин, власне чому вони й отримали символічну назву Genesis, є наявність телематики в базовому оснащенні. Навіть якщо господарство не застосовує елементи точного землеробства, то за рік-два воно може змінити свою думку. Тому у цих тракторах є все, щоб комфортно працювати з точними рішеннями — і, повторюся, вже в базі, — наголошує Віталій Каплюк.

Взагалі в конструкції тракторів цієї лінійки реалізовано справді багато передових інтелектуальних рішень. Наприклад, система GSM, що забезпечує автоматичну підтримку заданої швидкості руху. Система Custom Steer регулює передавальне число від керма до коліс. Тобто операторові не потрібно робити три-чотири оберти керма, скажімо, для розвороту трактора — його можна налаштувати так, що буде достатньо одного чи двох обертів. Тут також є і система контролю тиску в шинах, і багато інших рішень, які по-справжньому покращують продуктивність роботи й точність виконання операцій.

З власного досвіду я можу сказати, що трактори T8 Genesis із кожним роком набувають дедалі більшої популярності серед українських аграріїв, бо ці машини вже здобули собі відмінну репутацію безпосередньо у господарствах. Поготів, що вся техніка New Holland забезпечується гарантовано високоякісним сервісним обслуговуванням і запчастинами, що на сьогодні є вагомою додатковою перевагою на користь нашої техніки, — резюмує Віталій Каплюк.

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48952
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31970
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18023
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.