Розумно заплановане встановлення зерносушильного комплексу в господарстві дасть змогу отримати максимальну прибутковість цієї інвестиції

Що означає наявність власного зерносушильного комплексу для агровиробника, гадаємо, особливо пояснювати не потрібно. Це насамперед можливість суттєво оптимізувати витрати й підвищити рентабельність вирощування сільгоспкультур, зокрема кукурудзи. Це зручність і свобода вибору стратегії продажу вирощеного врожаю та упевненість у його якості. А в результаті — очевидні конкурентні переваги на ринку.

Зерносушильний комплекс Agrilab Farming, с.Пархимів, Чернігівська обл.

Інша річ, що підходити до створення власного сушіння зерна в господарстві слід вчасно. У цій справі немає нічого гіршого, як робити все похапцем, починаючи від вибору постачальника і виконання робіт і закінчуючи введенням обладнання в експлуатацію. Рання й своєчасна підготовка до сезону сушіння дасть змогу не просто заощадити кошти, а й отримати істотні технічні та стратегічні переваги, які матеріалізуються у відчутній тривалій фінансовій вигоді.

Що ми маємо на увазі? Розглянемо основні переваги завчасного планування та попереднього замовлення зерносушильної техніки.

Технологічна перевага

Якісне планування та проєктування ще ніколи й нікого не підводили. І навпаки: якщо ми цим знехтуємо через поспіх або небажання заморочуватися, то дуже швидко переконаємося, що це неправильний підхід. Адже саме на етапі планування й проєктування можуть проявитися технологічні та логістичні «вузькі місця», з якими господарство потім змушене буде боротися роками й десятиліттями.

Тому, замовивши сушильний комплекс і розроблення його проєкту завчасно, агровиробник отримує можливість ретельно врахувати всі технічні й бізнесові аспекти. Як-то кажуть, сім разів відміряй, а тільки тоді ріж! До того ж, якщо замовити такий проєкт у фахівців, що мають практичний багаторічний досвід експлуатації таких об’єктів, то він омине і зайві витрати, і проблеми, про які поки що і гадки не має.

Зерносушильний комплекс ТАНДЕМ Агріа, с. Копіївка, Київська обл.

Для прикладу, проєктувальники зерносушильних комплексів із компанії «Новий Елеватор» ураховують найдрібніші деталі, бо вони не лише продають обладнання, а й ще, наприклад, загальну модель бізнесу (сушіння для себе, надання послуг або разом), інтегрування наявного елеваторного обладнання в новий комплекс, організацію внутрішньої логістики, плани розвитку тощо. Це в підсумку робить підприємство замовника стійкішим до ризиків, а в результаті він отримує не просто обладнання, а комплексне рішення, адаптоване до конкретних умов роботи.

Фінансова перевага

Тут слід мати на увазі кілька аспектів. Найбільш очевидні серед них — це фіксація прибутку від продажу врожаю, реінвестиція в надприбутковий сектор, захист від можливих економічних потрясінь, девальвації тощо.

Візьмемо простий приклад. За умови початкової вологості кукурудзи 24% зерносушильний комплекс від «Нового елеватора» NEK 2500 може окупитися всього за 37 (!) діб. І це не якийсь маркетинговий хід, а об’єктивна реальність — цей, на перший погляд, фантастичний результат ґрунтується на економіці дешевого й доступного палива — дерев’яної тріски та оптимізованих і, без перебільшення, елегантних інженерних рішеннях.

Однак щодо врожайності та вологості зерна сезони можуть дуже відрізнятися. А що буде, скажімо, якщо ми збираємо і доробляємо врожай у дуже сухий рік, і показник вологості у нас і сусідів далекий від 24%?

Аби розумно відповісти на це запитання, звернімося до основ економіки аграрного бізнесу. Річ у тім, що успішні господарства планують економіку не одного року, а сівозміни, і цей горизонт планування може сягати 3–4 років, а іноді й більше. Таким чином, забираємо чинники, на які ми не можемо впливати, і в розрізі кількох років ми гарантовано отримуємо запланований прибуток.

Тому придбання власної зерносушарки — це одночасно убезпечення від надмірних витрат у вологі роки та можливість дуже непогано заробити на наданні послуг сусідам у час найвищого ажіотажу із сушінням зерна, коли комерційні елеватори не справляються із замовленнями і водночас «луплять» неймовірні ціни за свої послуги.

Комплекс Ропа Україна, с. Полковничий Хутор, Київська обл.

Слід мати на увазі й те, що завчасне планування гарантовано забезпечить агровиробникові відчутні знижки від виробників. Так, у даний момент вже згадувана компанія «Новий Елеватор» пропонує дуже цікаві бонуси на поставку обладнання та сервісне обслуговування.

Річ у тім, що саме у цей період компанії-виробниці активно приймають попередні замовлення на майбутній сезон, що дає змогу оптимізувати виробничі витрати й гарантувати максимальну вигоду для клієнта.

_____________________

Замовивши обладнання саме зараз, можете заощадити понад 30 000 дол. (!) тільки на знижках компанії «Новий Елеватор». І це без жодної втрати якості чи інших обмежень!

_____________________

Додамо, що на сьогодні склалися надзвичайно вигідні для замовників умови на ринку фінансових послуг і державних програм. Комерційні банки пропонують відносно недорогі кредити, а за умови кредитування під державну програму 5-7-9% зерносушильний комплекс, який окупиться менш ніж за один сезон, взагалі є ідеальною інвестицією.

На додачу до цього компанія «Новий Елеватор» бере участь у програмі державної компенсації вартості вітчизняної техніки на 25%, тобто його обладнання автоматично здешевлюється для клієнта на чверть своєї вартості. І це просто чудово, надто ж якщо взяти до уваги, що якість адаптованих до локальних умов комплексів, таких, які пропонує «Новий Елеватор», у більшості випадків переважає відповідні рішення західного виробництва.

_____________________

Тому, замовляючи зерносушильний комплекс просто зараз, агровиробник не просто зберігає кошти, а й фіксує його вартість на найвигіднішій для себе позначці!

_____________________

Якісна перевага

Тут усе зрозуміло — обладнання, що замовлено завчасно, виготовляють і монтують без виробничої «гарячки» та не в стислі, поготів без мало реальні, строки. У виробника є достатньо часу, щоб попередньо замовити компоненти за найкращою ціною та врахувати всі специфічні локальні умови.

До того ж це забезпечує гарантовану можливість опанувати нове обладнання для сушіння зерна до початку сезону. Зерносушильний бізнес істотно залежить від сезонності, тому вкрай важливо запустити комплекс завчасно, щоб уникнути затримань і проблем у період пікового навантаження. Навчання персоналу є одним із головних чинників успіху, як і можливість краще зрозуміти нюанси роботи виробничої лінії на практиці. Це мінімізує ризики й дозволить збільшити продуктивність вашого бізнесу.

Окрім того, підійшовши до справи завчасно, агровиробник має змогу без поспіху вивчити досвід роботи покупців зерносушильних комплексів компанії «Новий Елеватор», ретельно ознайомившись з усіма нюансами й переконавшись у його надійності та економності.

І, зрештою, завчасно розпочавши роботу над проєктом, агровиробник гарантовано підстрахується від затримань, спричинених форс-мажорними обставинами, адже іноді трапляється різне, особливо за повномасштабної війни. Тому краще мати запас часу, щоб вчасно запустити власне сушіння зерна.

Маркетингова перевага

Один із найважливіших аспектів раннього монтажу запуску зерносушильного комплексу — це маркетингова стратегія. Якщо комплекс буде встановлено до початку сезону, власник має змогу автоматично скористатися психологічним маркетинговим ефектом. Адже місцеві фермери, почувши про запуск нового обладнання, відразу ж зацікавляться якістю та ціною його послуг. Натомість якщо ми розпочнемо роботу в розпал сезону, то значна частина клієнтів уже домовиться про сушіння свого врожаю на інших елеваторах.

До того ж раз на два-три роки підвищену збиральну вологість може мати не лише кукурудза, а й соя та соняшник. Тому, запускаючи зерносушильний комплекс до початку обмолоту кукурудзи, ми маємо змогу заробити й на дороблянні інших культур.

Додаток 1. Уклавши контракт цього року на постачання обладнання «Нового Елеватора» 2024 року, можна отримати як безплатний бонус такі послуги й компенсації

Перевага «одного виконавця»

Про це не часто говорять, але всі чудово розуміють: завчасне планування замовлення дає змогу знайти одного надійного виробника, який виконає весь комплекс робіт. Тобто виробляє, монтує й налаштовує всі елементи зерносушильного комплексу, і, що вкрай важливо — бере на себе відповідальність, гарантії та подальше обслуговування.

Наприклад, компанія «Новий Елеватор» не лише виготовляє шахтні сушарки, твердопаливні теплогенератори, теплообмінники власної конструкції, а ще й пропонує додаткові компоненти, зокрема транспортне й очисне обладнання. Оскільки це все проєктує й монтує один виробник, це гарантує, що кожен елемент комплексу працюватиме в гармонії з іншими, забезпечуючи максимальну ефективність. Адже, придбавши обладнання в одного надійного виробника, ви отримуєте повний контроль над усім процесом і гарантії його якості.

Відповідно, наш висновок тут є однозначним: завчасне планування інвестицій у зерносушильний комплекс дає змогу не лише запобігти типовим помилковим рішенням, а й досягти істотних фінансових і технічних переваг — за умови, що ми обрали надійного виробника. Придбання обладнання в сприятливий період та в сезон знижок — це інвестиція, яка не просто окупається, а й допомагає зробити весь наш бізнес стійкішим, конкурентоспроможним і прибутковим.

Додаток 2. Розрахунок окупності комплексу НОВИЙ ЕЛЕВАТОР NEK 2500 (сушіння кукурудзи, сезон-2024/25*)

Вартість зерносушильного комплексу без бонусів екв. $360 000, або 14 835 600 грн

 Середня ціна послуги сушіння 1 тонно-відсотка: 130 грн
 Загальна собівартість сушіння 1 тонно-відсотка на обладнанні «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР»: 27 грн
 Прибуток: 100 грн на 1 тонно-відсоток
 Початкова вологість кукурудзи 24%, кінцева — 14%, тобто вологу кожної тонни знижуємо на 10%
 Продуктивність NEK 2500: 4000 тонно-відсотків на добу

Для повної окупності комплексу потрібно висушити:

14 835 600 грн (вартість комплексу ÷ 100 грн (прибуток)) = 148 356 тонно-відсотків

Або в тоннах кукурудзи:

148 356 тонно-відсотків ÷ 10% = 14 835,6 т кукурудзи

За продуктивності 400 т/добу час окупності комплексу:

14 835,6 т (повна окупність) ÷ 400 т (продуктивність на добу) = 37,09 діб

Розрахунок кількості посіву кукурудзи для повного завантаження комплексу:

 За врожайності 12 т/га і необхідного обсягу 14 835,6 т збіжжя площа посіву, що забезпечує повну окупність сушарки, — 1236,3 га.

Як вибрати дискову борону: досвід ТОВ «Агрофірма...

Ми й далі ведемо серію наших уже традиційних порівнянь використання ґрунтообробних агрегатів...

Жовтень 2024 року для українського картопляра

Сьогодні започатковуємо нову щомісячну аналітику щодо розвитку ринку картоплі в Україні від...

Результати врожайності нових гібридів кукурудзи...

Критерієм цінності гібридів кукурудзи є їхня здатність забезпечувати високу прибутковість...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

46637
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31345
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17517
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

У січні в Києві відбудеться Grain Storage Forum...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.