Модернізація сільгосптехніки — процес дорогий. Проте, якщо звернутись до професіоналів, його можна значно здешевити без втрати в якості робіт. Наприклад, як це було на досвіді переобладнання сівалки Vaderstad Tempo L16 під внесення РКД в одному з підприємств Черкащини.

Модернізована сівалка Vaderstad Tempo L16 та трактор John Deere 8R 410

Спеціалістам SprayForce було поставлене стандартне завдання — переобладнати чергову сівалку Vaderstad Tempo L16 під внесення РКД. Проте з багатьма не стандартними додатковими умовами, що суттєво ускладнили процес та зробили його, без перебільшення, унікальною операцією.

Рішення проблеми

Ключовою задачею стало встановити і поєднати додаткову систему ISOBUS на польовий термінал управління трактора John Deere 8R 410, моделі 4200 CommandCenter. Штатна розетка ISOBUS використовується для керування сівалкою, а додаткова — для керування виливу РКД.

Багато хто з фермерів, хто стикався з цією задачею, змушені були встановлювати додаткове дороговартісне обладнання, відмовлятись від модернізації, або ж терпіти збої в системі через конфлікти обладнання.

Додатково встановлена розетка ISOBUS

Проте спеціалісти SprayForce зуміли знайти недороге рішення та успішно поєднали два ISOBUS на одному польовому терміналі John Deere, моделі 4200 CommandCenter. Відтепер контроль роботи сівалки та виливу добрив проводиться на штатному моніторі трактора і працює без жодних нарікань. Повний комплекс робіт обійшовся замовнику всього в $17 000, проти $29 000, якби довелось встановлювати додаткове обладнання.

Додатковою умовою від замовника стало обмеження по встановленню ємності під РКД — її не можна було монтувати на трактор, а на рамі сівалки можна було встановити тільки ємності малого об’єму, що напряму б вплинуло на продуктивність під час посіву. Сівалка мала бути повноцінною одиницею і легко перепідключатись до іншого трактора. Це завдання вирішили досить цікаво — розмістили гнучкий резервуар (мішок) об’ємом 2000 л у відсіку сівалки для сухих добрив, що дозволило не втрачати на продуктивність сівалки за рахунок зменшення часу простою на заправку РКД.

Модернізована під внесення РКД сівалка Vaderstad Tempo L16

Результатом роботи стала модернізована сівалка з можливістю одночасного з посівом внесення РКД, та оснащена двома ISOBUS-роз’ємами для контролю посіву та виливу добрив. А найголовніше — модернізована Vaderstad Tempo L16 без проблем співпрацює з штатним комп’ютером трактора John Deere 8R 410.

Робота сівалки за змонтованої на неї системи виливу РКД здійснюється через штатний комп’ютер трактора

В подальшому Vaderstad Tempo L16 легко можна дооснастити системою посекційного контролю виливу. Це забезпечить суттєву економію витрати добрив на перекритті ділянок.

Результат роботи

Команда SprayForce додатково навідалась до замовника для контролю якості робіт та перевірки роботи встановлених систем. Тому вдалось наочно подивитись результат роботи модернізованої сівалки. І він перевершив очікування замовника. Так, під час тестування системи невелику ділянку поля було засіяно з внесенням води замість рідких добрив (злив з системи після робіт з модернізації). Таким чином на одному полі вдалось порівняти посів з одночасним внесенням РКД, та без них. Результат на фото нижче.

Зліва кукурудза з ділянки, де було внесено РКД, справа — без РКД

Підсумовуючи кейс SprayForce з переобладнання сівалки Vaderstad Tempo L16 під внесення РКД і додаткового ISOBAS для трактора John Deere 8R 410 на один польовий термінал моделі 4200 CommandCenter, можна сказати тільки одне — не існує неможливих задач. Головне — знати до кого звертатись за їх рішенням. Тож звертайтесь до професіоналів. Це збереже вас час і гроші.

Щоб отримати детальну консультацію і прорахунок переобладнання саме на вашу техніку — заходьте на сайт sprayforce.com.ua, або дзвоніть за номером 0506014815.

З SprayForce ваша техніка здатна на більше!

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41422
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.