Чому після придбання перших чотирьох FENDT VARIO в компанії «Агропродсервіс» почали розглядати трактори цього бренду як основні машини для виконання широкого спектра робочих операцій

ПАП «Агропродсервіс» не потребує особливих рекомендацій чи реклами. Цю компанію знають по всій Україні, до того ж із найкращого боку. «Агропродсервіс» давно вже став символом ефективності й інноваційності в агробізнесі, а його напрацювання охоче беруть на озброєння колеги.

Секрети успіху роботи компанії полягають, зокрема, і в раціональному виборі техніки. «Агропродсервіс» обирає не просто нові машини, а найсучасніші та по-справжньому ефективні моделі, що забезпечують оптимальне співвідношення між ціною та якістю. І звісно ж — помірні експлуатаційні витрати, адже це безпосередньо впливає на рентабельність роботи.

Тому не дивно, що за словами технічного директора компанії «Агропродсервіс» Віталія Чайківського основу тракторного парку в господарстві дедалі впевненіше посідають трактори FENDT.

Віталій Чайківський, технічний директор компанії «Агропродсервіс»

Причому починали ми з перших чотирьох машин, які планували використовувати тільки на транспортних роботах. Річ у тім, що в роботі ми широко застосовуємо органічні добрива: вносимо гноївку і віднедавна самостійно виготовляємо компости. Оці перші трактори FENDT мали якраз возити рідку органіку в бочках на поле й розмотувати шланги, бо ми чудово знали, які це зручні для транспортування машини з плавним ходом, м’якою підвіскою та паливною економністю. А ще — спроможні чітко пересуватися з над малою швидкістю від 100 м/год, що нам було потрібно. Однак у процесі експлуатації зрозуміли, що це, як-то кажуть, з гармати по горобцях стріляти, бо трактори FENDT мають просто унікальні робочі можливості, — згадує Віталій Чайківський.

Відповідно, трактори FENDT в «Агропродсервісі» почали активно застосовувати не лише для транспортних робіт і розмотування шлангів для гноївки, а й для фактично повного спектра польових завдань — сівби, обробітку ґрунту і навіть розліснення занедбаних площ і їх рекультивації.

Сьогодні ці трактори роблять у нас усе, що потрібно, до того ж із незмінно високою якістю та продуктивністю. Тепер у нас їх працює вже багато, і цьому є низка пояснень. Одне з найважливіших — це безперечно найбільш економні щодо споживання пального трактори. FENDT VARIO гарантовано витрачає при виконанні будь-якої польової операції як мінімум на літр дизелю менше, ніж будь-який конкурент. А при транспортуванні перевага тракторів FENDT є ще помітнішою, — пояснює технічний директор компанії «Агропродсервіс».

Наступним важливим резоном на користь тракторів цього бренду Віталій Чайківський називає їх високу експлуатаційну надійність, що зумовлює оптимальну вартість володіння цією технікою. Його слова підтверджує головний інженер компанії «Агропродсервіс».

Хороші добротні двигуни MAN, надійні «коробки» VARIO, усі інші елементи конструкції — все зроблено на совість. Це саме той випадок, коли інноваційні технології гармонійно поєднано з потужним запасом міцності. Головне — вчасно провадити як щоденне, так і планове технічне обслуговування і дбати про цю техніку. Якщо на совість проводити щоденне ТО, в такому разі жодних неприємних несподіванок не буде, — наголошує головний інженер компанії «Агропродсервіс».

Своєю чергою, Віталій Чайківський вказує, що протягом років експлуатації тракторів FENDT VARIO не трапилося жодного неприємного сюрпризу через технічні несправності.

Це дуже надійні машини, і в нас не було з ними витратних ремонтів. Тому витрати на їх обслуговування є помірними, що істотно здешевлює вартість володіння, — каже він.

І, звісно ж, технічний директор компанії «Агропродсервіс» зазначає надзвичайну комфортабельність тракторів FENDT VARIO як чинник, що позитивно впливає на продуктивність роботи й точність виконання операцій.

Коли ми придбали нові «Фендти», то в нас були механізатори — справжні фанати тракторів іншого відомого виробника. Вони так і казали, що на інших тракторах ми не хочемо працювати. Проте коли ці люди відпрацювали перші зміни в кабіні FENDT, то відразу ж змінили свою думку. Адже це справді найкомфортніший трактор на ринку, зроблений людьми й для людей, — посміхається Віталій Чайківський.

Справді, якщо розглянути особливості конструкції, скажімо, трактора FENDT 942 VARIO, яких в «Агропродсервісі» працює до десяти одиниць, то ми без перебільшень можемо констатувати унікальні технічні й експлуатаційні характеристики цієї машини.

Почнімо з того, що тут установлено вже згадуваний добротний 6-циліндровий «манівський» двигун об’ємом 9 л, що видає гарантовані 415 «коней». Взагалі в лінійці 900-ї серії є машини потужністю від 296 до 415 к. с., що забезпечує найширший вибір для потенційних замовників.

Своєю чергою, система Common Rail з тиском впорскування до 2500 бар і турбонагнітачем із турбіною змінної геометрії (VGT) видає потужність рівномірно та динамічно навіть на низьких обертах.

Власне сам двигун працює згідно з концепцією роботи на низьких обертах Fendt iD з метою максимально можливої витрати пального. Всі вузли трактора, такі як двигун, трансмісія, вентилятори, гідравлічна система та все допоміжне обладнання, спроєктовано так, щоб найкраще працювати на низьких обертах двигуна. Постійний максимальний крутний момент двигуна на FENDT 900 VARIO забезпечується в діапазоні від 1100 до 1600 об./хв. Це означає, що FENDT iD може поступово знижувати споживання пального задля подовження експлуатаційного ресурсу.

І, звісно ж, говорячи про трактори цього бренду, слід обов’язково згадати славнозвісну трансмісію FENDT VarioDrive, яка забезпечує безступеневу зміну швидкості та динамічне пересування на будь-якій швидкості від 0,02 до 60 км/год.

Передній і задній мости оснащено окремими приводами, а завдяки муфті повного приводу з розумним керуванням крутний момент розподіляється між двома мостами відповідно до потреби. Тому потужність автоматично передається до того моста, який має краще зчеплення з поверхнею. Взагалі концептуально одним із пріоритетів у створенні FENDT VARIO було якраз ідеальне зчеплення з поверхнею та максимально щадне ставлення до ґрунту за забезпечення максимального тягового зусилля.

Повторюся, що ці трактори зробили люди й для людини. Для цього достатньо сісти самому в кабіну і проїхати пару хвилин. У кабіні затишно, немовби в офісі, все під рукою, а всі системи керування є інтуїтивно зрозумілими. Оператори проходять навчання і можуть відразу повноцінно працювати у FENDT VARIO. Тут відмінна оглядовість, клімат-контроль, практично всі налаштування й інші операції виконуються автоматично. Це не лише економить час і зусилля, а й захищає від впливу людського чинника. Своєю чергою, керівники та представники сервісу постійно можуть дистанційно контролювати, як працюють ці трактори, бачити їхні характеристики й миттєво ухвалювати необхідні рішення, — розповідає технічний директор компанії «Агропродсервіс».

Наприкінці нашої розмови Віталій Чайківський високо оцінює роботу офіційного сервісу ТОВ «АГРОСТРУКТУРА» — партнера АГКО в регіоні.

— Проблем із цим питанням практично немає. Наші партнери не просто постійно на зв’язку, а навіть працюють на випередження, приїздять, стежать за роботою машин, радять провести ті чи інші процедури. Тобто ми завжди впевнені, що за нашою технікою доглянуть, а в разі потреби — швидко полагодять. Ну, і зі свого боку ми також робимо все, щоб наші трактори були в ідеальному стані. Як же не дбати про такі красиві й потужні машини, що дають нам змогу завжди працювати в плановому режимі, — резюмує технічний директор компанії «Агропродсервіс».

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41420
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.