На ланах ФГ «Агротех-Р» у Рівненській області торік на посівах соняшнику випробували новинку на українському ринку мінеральних добрив — Polysulphate

Polysulphate — це технологічна та високоефективна комбінація основних елементів живлення, що забезпечує пролонговане мінеральне живлення. Після збирання врожаю зафіксували підвищення врожайності. Саме тому торік застосували такі самі добрива під озимий ріпак. А цієї весни керівництво господарства й агроном уже внесли Полісульфат Преміум (Polysulphate Premium) компанії ICL повністю на посівах соняшнику та сої в нормі 100 кг/га. У чому унікальність добрив на основі Полісульфату — читайте далі у матеріалі «Агробізнесу сьогодні».

Фермерське господарство «Агротех-Р», що на Поліссі, вже існує 5 років. Мають в обробітку 1200 га землі. Вирощують такі основні культури, як кукурудза, соняшник, соя, трохи озимих, а ще торік спробували посіяти озимий ріпак. Опадів на Рівненщині достатньо, зазвичай дефіциту немає. Щодо якості ґрунтів, то, як розповів агроном компанії ФГ «Агротех-Р» Дмитро Васильчук, вони в господарстві в основному бідні, супіщані, трапляється і суглинок, де трохи важча земля. За його словами, кілька років тому робили аналізи ґрунтів і, відповідно, до них уже вносять добрива. Підбирають, що краще: сірка, кальцій, магній. Уже кілька років використовують органічні добрива від ВРХ і свинокомплексів та курячий послід у нормі 4,5–5 т/га. Спочатку складують гній на полі, а через рік розкидають його. Стараються під кукурудзу внести більше, але стабільно під кожну культуру вносять 4 т/га. У результаті мають щороку і стабільну врожайність.

У нас по кукурудзі — це 8,5 т/га в мокрому і 7,5 т/га в сухому закриваємо. Соняшник дає десь 3–3,2 т/га. Врожайність сої становить близько 3 т/га. Озимина гірше родить — до 4 т/га. Найвигіднішою культурою цього року, я так думаю, буде соняшник. Від кукурудзи багато хто відмовляється, бо сушіння дороге. Ми два роки тому купили свою сушарку для кукурудзи, то цим стабілізували ситуацію. Нині з квітня вже сіємо соняшник, бо директор господарства підганяє. Просто торік була проблема з вологістю. Попереднього року в нас не дозрівав соняшник, тому нині раніше почали сіяти», — розповів агроном Дмитро Васильчук.

У ФГ «Агротех-Р» вибрали саме Полісульфат Преміум, бо привабила ціна — якість

Він також повідомив, що торік на ланах фермерського господарства вперше випробували нові добрива — Полісульфат Преміум компанії ICL. Дослід провели на соняшнику й отримали хороший результат. Саме тому вирішили застосувати ці мінеральні добрива і під озимий ріпак. Попередником на полі були озимі зернові культури. Внесли по 100 кг/га добрива в рядок під час сівби. Більше нічого з осені сюди не вносилося. Стан ріпаку на піщаних землях був чудовим, тобто продукт Полісульфат Преміум зробив свою роботу.

Закладали досліди з азотом і бачимо, що вкладені кошти не окупаються врожайністю. Було ухвалено рішення спробувати саме додаткові елементи, де є кальцій, магній, сірка. Того року було закладено дослід на соняшнику з нормами 75, 100, 150 кг/га. Ми отримали досить непоганий результат на фоні конкурента, де є NPK-добрива. Також вирішили використати це добриво на ріпаку, оскільки воно безазотне. Діаметр кореневої шийки — від 3 см, закладання квітконосів — 20 см від рівня ґрунту й успішна перезимівля — це те, чого ми хотіли. Результат був неймовірний — ріпак гнав у рості. Саме цих елементів у нас бракувало в ґрунті. Ми, як робили аналізи, то дізналися, що саме калію найменше в цих землях. А пролонговане калійно-сірчано-магнієво-кальцієве живлення забезпечило основні потреби ріпаку на осінній і весняний періоди. Тому вибрали таке добриво», — повідомив агроном.

Звісно, є безазотні добрива й інших виробників. Але у ФГ «Агротех-Р» вибрали саме Полісульфат Преміум, бо привабила ціна — якість. Спочатку спробували в невеликих кількостях на соняшнику торік, і добриво спрацювало. Вирішили внести й під озимий ріпак. А тепер директор господарства вирішив вносити цілком під соняшник і під сою — в нормі 100 кг/га.

На шахті Боулбі у Великій Британії добувають мінерал, який називається полігаліт. Він є сировиною для виробництва Полісульфату Преміум

На сьогодні такий продукт, як Полісульфат є досить ексклюзивним та інноваційним продуктом. Тільки компанія ICL представляє цей продукт на ринку у світі загалом. Його виробляють у Великій Британії. На шахті Боулбі добувають природний мінерал, який називається полігаліт. Саме він є сировиною для виробництва Полісульфату.

Як розповів представник компанії ICL у центральних та південно-східних областях України Володимир Забалуєв, головною властивістю цього продукту є те, що він досить універсальний і цікаво скомбінований. Природно так склалося, що цей продукт містить такі елементи, як калій, сірка, кальцій і магній у сульфатній формі, що дуже важливо для рослин. Він має природну особливість із пролонгованим ефектом у живленні, що унеможливлює промивання основних елементів із добрива. Також варто зауважити, що Полісульфат сертифікований для застосування в органічному землеробстві та має мінімальний вуглецевий слід. Це є великою перевагою для виробників органічної сільськогосподарської продукції та компаній, які підтримують принципи вуглецевої нейтральності та мінімального негативного впливу на довкілля.

Середня ефективність у застосуванні Полісульфату в нормі 100 кг/га на соняшнику дає приріст 4–4,5 ц/га

Полісульфат можна використовувати під будь-які культури. Але основні, під які максимально ефективно буде добриво, — це олійні, технічні та овочеві культури. Середня норма щодо ефективності використання — приблизно 100–150 кг/га, якщо говоримо про польові культури. Середня ефективність при застосуванні Полісульфату в нормі 100 кг/га на соняшнику дає приріст від 4 до 4,5 ц/га. За збільшення норми внесення до 150 кг/га урожайність підвищується на 6 ц/га. На посівах ріпаку в припосівному внесенні Полісульфату Преміум, ми якраз бачимо той ефект, коли в сульфатній формі працює сірка. Вона долучається в синергізм роботи азоту і сірки, в режим утворення максимальної кількості доступних амінокислот. Вегетує ріпак максимально швидко і сильно. Основний плюс і перевага цього продукту в тому, що він працює пролонговано та ефективно і дає максимальний ефект», — наголосив Володимир Забалуєв.

 

ДОВІДКОВО

Наразі продукт під торговою маркою Полісульфат представлено в трьох градаціях — це Полісульфат Преміум, що має сферичну гранулу, яку можна вносити як під час сівби, так і розкидачем; є колота гранула — Полісульфат Гранулар, який вносять тільки розкиданням; порошкоподібна формула використовується для компактування та виробництва NPK-добрив.

За словами представника компанії «Вітера Україна» (дистриб’ютор компанії ICL) Сергія Мироненка, великих проблем з увезенням із-за кордону цього продукту нині немає. На заводах у наявності він є. Трохи були проблеми через блокування пунктів пропуску на території Польщі. Тому доводилося об’їжджати через Румунію. Проте затримань не було, бо представники компанії намагалися привести продукт за два тижні до потрібного терміну.

«Торік це добриво ми отримали для випробування. ФГ “Агротех-Р” запропонували схему для використання: 75 кг, 100 і 125 кг на соняшнику. Господарство досить технологічне й може собі дозволити використання добрив у різних дозах. При використанні цього добрива оптимальний варіант — це 100 кг/га, тобто затрати оптимальні плюс прибуток, який буде на цій культурі.

Використовуємо це добриво, бо тут є калій у сульфатній формі, що швидко засвоюється рослиною та має нижчий сольовий індекс. А наші землі бідні на калій. І плюс 46% сірки, яка допомагає засвоювати азот, що лишився у ґрунті. А ще містить магній та кальцій, теж у формі сульфатів. Також у цих добривах є 17% кальцію, який є важливим елементом для культури й сприяє покращенню структури ґрунтів», — зазначив Сергій Мироненко.

Представник компанії «Вітера Україна» каже, що не хотів би забігати наперед щодо потенційної врожайності. Проте, на його думку, на полі соняшнику у ФГ «Агротех-Р» отримають щонайменше плюс 3–4 ц/га прибавки, що в грошовому вимірі кратно окупить витрати. В підсумку господарство вийде на новий рівень технологічності та, головне — прибутковості.

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40014
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28228
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14991
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.