Участь у програмі «Кредитний Коридор» від ADAMA дає змогу зберегти бізнес і розвивати агровиробництво. Своїм досвідом поділились два аграрії — з Одещини та Запоріжжя.

Програми підтримки українських агровиробників від компанії ADAMA упевнено набирають обертів. Уже багато фермерів мають досвід співпраці за програмою «Кредитний Коридор», а дехто скористався нею вперше. І як ми переконалися, лишився задоволеним. Головним тут є те, що завдяки підтримці ADAMA вітчизняні аграрії, зокрема з прифронтових регіонів, мають змогу зберегти свій бізнес і навіть розвиватися.

Цього разу ми поспілкувалися з двома фермерами. Це Микола Миколайович Бевза з посушливого Болградського району Одеської області та Сергій Олександрович Прокоф’єв, господарство якого розташовано неподалік Запоріжжя, у так званій «червоній зоні».

Микола Бевза, власник ФГ «Бевза»
(Одеська обл.)

— Наше господарство лежить на півдні Одеської області. Ми обробляємо приблизно 1250 гектарів. Хоча регіон наш належить до дуже посушливих, ми не обмежуємося вирощуванням тільки озимих зернових і соняшнику. Також сіємо ярий і зимуючий горох, кукурудзу й озимий ріпак.

Хоча наш регіон не дуже сприятливий для вирощування того ж таки ріпаку, ми напрацювали власну технологію та сіємо його після ранніх зернових. Маємо, я вважаю, дуже непогані результати — 30 ц/га минулого сезону. А от на цей рік не вдалося посіяти, бо не було дощів. Кукурудза дає відносно небагато — буквально 40–45 ц/га, але її основна роль — покращити нашу сівозміну. Дедалі цікавішим стає вирощування гороху, який ми виростили з урожайністю 32 ц/га.

Звісно, що працювати за посушливих умов часом буває дуже складно. Якщо, скажімо, цьогоріч, як і минулого, у нас пройшли непогані опади, то трапляються роки, коли вигорає практично все. Ми намагаємося, як це можливо, оптимізувати технологію, щоб знизити ризики, зокрема, шляхом раціонального вибору і застосування препаратів для захисту рослин.

Зрозуміло, що наша найбільша проблема сьогодні — це повномасштабна війна, наслідки якої відчуває кожен мешканець України. Зокрема, це виражається й у вкрай низьких цінах на зерно та, відповідно, низьких прибутках. Доводиться шукати зовнішню фінансову підтримку, щоб нормально провести посівну та виростити врожай.

____________________________

Справжнім порятунком для нас стала програма «Кредитний Коридор». ADAMA подала нам руку допомоги, до того ж допомогла нам дуже серйозно

____________________________

Так, без перебільшення, справжнім порятунком для нас стала програма «Кредитний Коридор». ADAMA подала нам руку допомоги, до того ж допомогла нам дуже серйозно. Зі свого боку, ми працюємо та виконуємо власні зобов’язання так, як це максимально можливо за умов війни.

Я дуже ретельно ставлюся до вибору препаратів, і ми завжди тестуємо їх на невеликих ділянках. Про препарати ADAMA завжди був хорошої думки, оскільки користувався ними й раніше. Завдяки тому, що ця компанія забезпечила нас необхідними ЗЗР, ми змогли дуже якісно відпрацювати за технологією в останніх сезонах.

Так, я сам просто вражений урожайністю озимого ячменю, який ми вирощували повністю з препаратами ADAMA — в середньому по 75–78 ц/га! Звісно, що чимала заслуга тут і в самому сорті ячменю, і у своєчасних опадах, але з усім тим — рослини розвивалися дуже добре і були гарантовано захищені від хвороб і шкідників.

Хочу виділити як фунгіцидні, так й інсектицидні препарати цієї компанії — насамперед БАМПЕР СУПЕР і КУСТОДІЯ. Фунгіцид КУСТОДІЯ ми взагалі успішно застосовуємо на різних культурах — на пшениці, на ячмені, на ріпаку. В ADAMA працюють дуже розумні та доброзичливі консультанти, які ніколи не відмовляють нам у допомозі — все розповідають, перевіряють, радять. Дуже приємно з ними співпрацювати.

Тому я надзвичайно радий, що таку складну ситуацію, як нині, ми переживаємо разом із таким надійним партнером, як компанія ADAMA. Ми переконалися в тому, що вони завжди підтримають нас, і, своєю чергою, ми акуратно виконуємо всі наші зобов’язання. Треба розраховуватися — будемо розраховуватися. Головне — виростити врожай, а тоді будемо бачити, як нам зручніше погасити кредитування — грошима чи зерном. Так чи інакше — домовимося!

Сергій Прокоф’єв, власник ФГ «Світанок-2020»
(Запорізька обл.)

— Ми обробляємо 650 гектарів угідь, на яких вирощуємо озимі зернові, озимий ріпак і соняшник. Наше господарство, як можна здогадатися із його назви, є досить молодим. Однак, я вважаю, що попри таку нашу молодість, ми маємо дуже непогані результати врожайності. Наприклад, ми вирощуємо по 25–27 ц/га ріпаку, що для нашого регіону є дуже хорошим показником.

Якщо говорити про технологію вирощування, то скрізь намагаємося знайти якусь «золоту середину». Випробовуємо все, що нам може підійти, розвиваємося і не стоїмо на місці. Так, скажімо, ми переконалися, що для наших умов найкраще пристане мінімальний обробіток ґрунту із застосуванням дискової борони. Це дає змогу водночас зберегти вологу й уникнути надмірних витрат на пальне.

Сьогодні не хочеться згадувати те, що було навесні 2022 року. Лінія фронту дійшла до нас буквально за кілька десятків кілометрів. Основне тоді було — зберегти колектив. Багато людей вимушено виїхали з нашої місцевості. Фінансово нам допомогло тоді те, що ми мали на складі соняшник, тому вдалося більш-менш нормально пройти той перший воєнний рік.

Так склалося, що тоді ж ми стали нарощувати свій банк земель, бо пайовики з інших господарств почали приходити до нас. З одного боку, це ніби й перспективний напрям розвитку, але з іншого — потрібно значно більше ресурсів, поготів до нас потрапляли й доволі занедбані поля, що потрібно було відновлювати.

Обігових коштів стало бракувати все відчутніше — ви самі знаєте, які низькі сьогодні ціни на зерно та як важко фермерові заробити щось, щоб можна було розвиватися. Я їздив по банках, але там отримував шаблонні відмови. Мовляв, ви у «червоній зоні», то — ні, і ще раз — ні… Я вже було зовсім зневірився, аж тут знайшов у соцмережах інформацію про програму компанії ADAMA «Кредитний Коридор». Зателефонував менеджеру, ми зустрілися й доволі швидко і без зайвих бюрократичних затримок ми отримали препарати та добрива на цей сезон.

____________________________

Працюю за програмою «Кредитний Коридор» вперше і поки що не можу розповісти про її результати. Однак мені подає надію той факт, що, коли ми прийшли оформляти угоду, нотаріус сказала, що інші фермери приходять оформляти і вдруге, і втретє

____________________________

Щиро кажучи, я працюю за цією програмою вперше і поки що не можу розповісти про її результати. Однак мені подає надію той факт, що, коли ми прийшли оформляти угоду, нотаріус сказала, що інші фермери приходять оформляти і вдруге, і втретє. Отже, ця програма є вигідною для агровиробників.

Утім, репутація компанії ADAMA на ринку є бездоганною, і я ніколи не чув нічого поганого, ані про менеджмент компанії, ані про її препарати. Знаю, що багато агровиробників ними успішно користується, і люди задоволені.

Дуже хочемо, незважаючи на війну, за підтримки компанії ADAMA розвивати своє господарство. Хочемо придбати нову техніку й довести до ладу кожен клаптик своїх полів. Так би мовити, щоб усе було ідеально. Згодом можна буде подумати й про зрошення та вирощування нових культур. Хочу, щоб до нас поверталися люди, щоб вони мали високооплачувану роботу, і щоб спільними зусиллями ми відновили інфраструктуру нашого регіону й усієї країни.

Надія Уткіна, фінансовий директор ТОВ «Адама Україна»

— У компанії ADAMA ми постійно працюємо над удосконаленням фінансових рішень, які допомагають українським сільгоспвиробникам долати виклики сьогодення. Одним із таких рішень став спільний із нашими партнерами з USAID проєкт «Кредитний Коридор». У його межах аграрії можуть отримати високоякісні засоби захисту рослин та основні добрива на умовах товарного кредиту. Розрахуватися за таке кредитування можна не лише грошовими коштами, а й зерном. Для малого та мікробізнесу це додатковий елемент допомоги, бо питання логістики та можливостей реалізації зерна особливо гостро постали з початком повномасштабної війни.

І одна з найактуальніших складових проєкту, підтримка USAID, дозволила зробити товарне кредитування на засоби захисту рослин доступнішим.

* Проєкт «Кредитний Коридор» реалізується завдяки підтриманню американського народу, наданому через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яку виконує компанія Chemonics International.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.