Протягом двох років інтенсивної експлуатації на полях ТОВ «ГАК» передпосівний культиватор LEMKEN KORUND показує себе тільки з найкращого боку

Розташоване у Глухівському районі Сумської області ТОВ «ГАК» має в обробітку понад 10 тис. гектарів земель, на яких вирощують широкий спектр культур: кукурудзу, соняшник, яру та озиму пшеницю, ріпак й ін. Технології обробітку ґрунту тут практикують різні, залежно від культури та особливостей полів.

Водночас до якості підготовки ґрунту до сівби вимоги у керівництва ТОВ «ГАК» універсальні: ідеально вирівняти посівний горизонт, зберегти максимум вологи, правильно розпорядитися пожнивними рештками й вичесати пророслі бур’яни. Просто кажучи, зробити все так, щоб покладена у землю насінина отримала якнайкращі умови для проростання та швидкого розвитку дружних сходів.

Відповідно, у господарстві надзвичайно ретельно ставляться до вибору ґрунтообробної техніки, поготів, що ґрунти тут доволі строкаті.

— Є у нас і чорноземи, є й піщані землі. Тому потрібен широкий набір агрегатів і для оборотної оранки, і для глибокого розпушення, і для мінімалки та виконання найрізноманітніших ґрунтообробних операцій. Це має бути дуже надійна техніка, беручи до уваги наші площі обробітку і навантаження на неї, а також високопродуктивна через вкрай короткі агротехнічні «вікна». Тому намагаємося обирати справді високоякісні моделі відомих виробників, — розповідає головний інженер ТОВ «ГАК» Ігор Мовчан.

Сергій Янченко, головний агроном (праворуч), Ігор Мовчан, головний інженер ТОВ «ГАК» (ліворуч)

Не дивно, що істотну роль у завданні обробітку ґрунту на полях господарства відіграють агрегати LEMKEN. Зокрема, це стерньові шестиметрові культиватори SMARAGD, оборотний плуг, а також придбаний два роки тому навісний передпосівний культиватор KORUND 8/900 K MAR. Універсальний лаповий культиватор LEMKEN SMARAGD виконував передпосівний обробіток ґрунту й відмінно зарекомендував себе — агрегат якісно відпрацював на великих обсягах площ. Однак виникла потреба в забезпеченні саме передпосівними культиваторами, що гарантують краще вирівнювання та подрібнення, зокрема через вирощування сої.

— Ми шукали таку модель передпосівного культиватора, яка б відповідала низці важливих вимог і підходила б для нашої технології обробітку ґрунту. Потрібен був по-справжньому універсальний агрегат, який би однаково добре себе показував після різних видів основного обробітку — оранки, чизелювання, «мінімалки» тощо, — пояснює Ігор Мовчан.

Щодо безпосередньо якості роботи наш співрозмовник вказує на потребу ідеально вирівняти поверхню поля перед сівбою, щоб гарантувати точний висів насіння й отримання міцних рівномірних сходів.

— KORUND 8/900 K MAR просто на «відмінно» справляється із цим завданням, про що власне кажуть наші агрономи. До того ж із цим агрегатом можна сміливо заходити в поле навесні тоді, коли більшість передпосівних культиваторів ще не можуть нормально працювати по вологому ґрунту. Натомість конструкція KORUND дає змогу уникати закорковувань і досить швидко і рівно рухатися по перезволоженому ґрунту. А отже, виграти час і максимально повно використати накопичені із зими запаси вологи, — стверджує Ігор Олександрович.

_____________________

Визначальним аргументом на користь вибору саме KORUND 8/900 K MAR стала підтверджена надійність техніки LEMKEN

_____________________

І, нарешті, визначальним аргументам на користь вибору саме KORUND 8/900 K MAR стала підтверджена надійність техніки LEMKEN.

— Ми маємо тривалий досвід експлуатації ґрунтообробних агрегатів LEMKEN і встигли переконатися, що це машинерія, розрахована на тривалу роботу з найвищими навантаженнями. Я це кажу не просто для красного слівця, а тому, що як інженер переконався у цьому особисто. Рама, стійки, підшипники тощо — це все має підвищений запас міцності. Ось, скажімо, той таки KORUND впродовж двох сезонів встиг обробити понад 4000 гектарів угідь. І за цей час ми замінювали тільки наконечники робочих органів. Маю сказати, що в нас є чимало полів із піщаними ґрунтами, на яких робочі органи буквально сточуються. Проте лапи KORUND мають тривалий ресурс і відробляють за таких складних умов мінімум 250 гектарів без заміни, — зазначає головний інженер ТОВ «ГАК».

До речі, у господарстві на Сумщині 9-метровий передпосівний культиватор KORUND 8/900 K MAR агрегатується з 310-сильним трактором. З тим витрата пального — в межах 3 л/га.

— За одну робочу зміну KORUND обробляє до 60 гектарів. Залежно від особливостей рельєфу поля та ґрунтів ми працюємо на швидкості від 8 до 10 км/год. Глибина обробітку залежить від культури, яка буде посіяна. Під озимий ріпак ми обробляємо поле на 3–4 сантиметри, а під озиму пшеницю трохи глибше — до 5 сантиметрів, — розповідає Ігор Олександрович.

Головний інженер ТОВ «ГАК» звертає увагу на високу маневровість передпосівного культиватора KORUND 8/900 K MAR.

— Навісний культиватор із таким способом агрегатуванням перетворюється на продовження трактора, а отже, чітко повторює рухи машини. Відповідно, робота стає точнішою. Так само набагато краще виконуються усі маневри на полі, зокрема, розвороти чи заїзди у вузькі ділянки поля, — пояснює Ігор Мовчан.

За словами нашого співрозмовника, механізатори господарства вже добре оцінили зручність роботи із KORUND 8/900 K MAR та простоту налаштувань.

_____________________

ДОВІДКА «АС»

Передпосівний культиватор LEMKEN KORUND 8/900 K MAR

Модель KORUND 8/900 K Marathon має шість робочих секцій і може оснащуватися двома комплектами робочих лап (пряме оборотне долото та стрільчаста лапа), пластинчато-зубчастим котком-подрібнювачем грудок разом з опорними колесами. До лінійки передпосівних культиваторів KORUND належать такі моделі: KORUND 8/300 — 3 м, 8/450 — 4,5 м, 8/600 — 6 м, 8/750 — 7,5 м, 8/900 — 9 м. Ширина кожної робочої секції становить 1,5 м.

Завдяки секційній конструкції культиватор KORUND вирізняється особливо якісним ефектом вирівнювання поверхні поля, розпушування і кришення ґрунту за високої продуктивності роботи.

Коротка і компактна конструкція LEMKEN KORUND забезпечує оптимальне положення центра ваги й, таким чином, дозволяє використання агрегата з тракторами малої вантажності. Завдяки незначній вазі агрегат може бути навісним і за великої робочої ширини. Еластична несна рама з міцної пружної сталі витримує сильні ударні навантаження, захищаючи трактор із культиватором.

Для рівномірного розпушування під час глибокого передпосівного обробітку ґрунту застосовують секції з робочими органами типу «Марафон» і «Гамма-зуби». Своєю чергою, за поверхневого неглибокого передпосівного обробітку ґрунту — секції з пласкими зубами.

Завдяки потужному ударному впливу на ґрунт підпружинена передня планка забезпечує оптимальне вирівнювання посівного ложа за складних умов роботи, як, наприклад, за наявності глибокої тракторної колії або великої кількості великих грудок за грубої оранки. Секції зубів можуть працювати на оптимальній глибині, що дозволяє істотно заощаджувати пальне.

Водночас пластинчато-зубчастий коток-подрібнювач грудок із необслуговуваними кульковими підшипниками забезпечує точне ведення по глибині й завдяки малому діаметру (330/270 мм) та високій коловій швидкості обертання — оптимальний ефект подрібнення та вирівнювання ґрунту.

_____________________

— Цей культиватор до нас привезла компанія «Агротехсоюз». Вони його зібрали в робоче положення, показали, як його треба налаштовувати, на що звернути увагу тощо. Загалом усе просто і зрозуміло. Нині, коли ми починаємо працювати в полі, усі робочі налаштування здійснюються елементарно і швидко, — стверджує головний інженер ТОВ «ГАК».

На запитання щодо роботи сервісу офіційного дилера LEMKEN Ігор Олександрович посміхається.

— Поки що не можу нічого сказати, бо в «Корунді» нічого ще не ламалося. 4000 гектарів пройшов, а ми міняли тільки долота на робочих органах. Усі підшипники, маточини та стійки цілі й працюють як нові. Запас міцності тут дуже серйозний, і це не може не тішити. Загалом же можу дуже позитивно відгукнутися й про компанію LEMKEN, і про «Агротехсоюз». Усе, що від них залежить, вони роблять на совість, — каже Ігор Мовчан.

Співпраця з компанією «Агротехсоюз» починається з 2021 року і ґрунтується на забезпеченні причіпними агрегатами. Тоді у два підприємства групи компаній було надано дев’ятиметрові культиватори LEMKEN KORUND 8/900 K MAR.

Сервісні інженери компанії «Агротехсоюз» професійно підтримують наше господарство протягом цих років. Важливо, що менеджери компанії не лишились осторонь у важкі дні початку повномасштабної війни, коли нас не забували й надавали сервісне обслуговування агрегатів.

Співпраця компанії «Агротехсоюз» з агрокомпанією «ГАК», що входить до групи компаній Bontrup Ukraine, протягом багатьох років є ситуативною і основна співпраця пов’язана з причіпною технікою. З брендом LEMKEN у групи цих компаній основна співпраця пов’язана з культиватором LEMKEN SMARAGD, що є стерньовим культиватором для передпосівного обробітку ґрунту. У господарствах групи компаній цей культиватор отримав добрі відгуки за ресурсність, відмінну продуктивну та надійну роботу. Агрегат протягом багатьох років дуже класно виконував заплановані обсяги робіт, але в господарствах виникла потреба у передпосівному агрегаті для обробки полів під сою і ріпак. Відповідно, агрономи цих підприємств звернули увагу на дев’ятиметрові LEMKEN KORUND 8/900 K MAR і після демонстрації його роботи у 2021 році було придбано дві моделі. Для роботи з ними використовують також сучасний потужний трактор — його навіска має бути розрахована на 4,5 т тяги.

За ці роки роботи в господарствах сервісні інженери компанії «Агротехсоюз» після їх запуску не приїздили — поламок агрегатів або якихось збоїв не було. Замінили тільки робочі органи зубів «Марафон».

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28762
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15459
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.