Як показав себе напівначіпний 9-корпусний плуг нового покоління KUHN MULTI-LEADER XT у господарстві «Світанок» на Київщині

Недарма мовиться: скільки агрономів — стільки й думок. І якими б цікавими не видавалися нові технології обробітку ґрунту, але без добротного плуга своєї роботи не уявляє більшість вітчизняних фермерів. І правильно роблять, бо, як доводять розробки KUHN, сучасний плуг — це вже не просто рама з лемешами, а високоефективна інтелектуальна машина.

У цьому вкотре переконалися у ФГ «Світанок», що в Тетіївському районі на Київщині. Кілька років поспіль тут працювали оборотним плугом KUHN MULTI-LEADER, а коли настав час замислитися про нове знаряддя для оранки, керівник господарства Олег Лазарук… знову обрав цю модель. Точніше її нове покоління — 9-корпусний плуг KUHN MULTI-LEADER XT.

Олег Лазарук

Ми підходили до вибору нового плуга дуже ретельно. Їздили на польові демонстрації, тестували моделі різних виробників й обрали саме KUHN MULTI-LEADER XT. Просто цей плуг показує себе найкраще, виконуючи різні завдання, зокрема такі складні, як оранка по стерні кукурудзи. І до того ж тут з’явилося чимало корисних конструктивних доповнень, — зазначає Олег Лазарук.

Річ у тім, що дедалі частіше на полях як ФГ «Світанок», так і багатьох інших вітчизняних агрокомпаній, може бути доцільним застосування не лише класичної оранки, коли колія трактора з боку оранки перебуває у борозні, а й оранки, коли — поза борозною, так званої On-Land, із використанням гусеничних тракторів, тракторів із широкими шинами або з подвійними колесами на осях.

__________________________

ДОВІДКА «АС»

MULTI-LEADER XT

Це напівначіпний одноколісний плуг із пневматичним колесом великого діаметра 1200 × 500 мм для максимального зчеплення. Зубчастий профіль колеса дозволяє плугу проходити в будь-яких умовах, мінімізуючи ущільнення ґрунту.

Z-подібна балка рами зменшує потребу в просторі та звис колеса для роботи поблизу осі. Завдяки ширині захвату MULTI напівначіпний одноколісний плуг MULTI-LEADER XT ідеально підходить для оранки на однорідних полях із високою продуктивністю.

MULTI-LEADER XT за потреби налаштовується для виконання оранки 35, 40, 45 та 50 см (14, 16, 18 та 20 дюймів) на корпус. Регулювання тяги оптимізує лінію тяги трактор-плуг, що забезпечує краще розподілення навантажень на раму.

__________________________

Завдяки переходу на роботу в такий режим ґрунт набагато менше ущільнюється, що позитивно відбивається на його характеристиках, а згодом — на розвитку рослин і врожайності. До того ж оранка поза борозною істотно сприяє оптимізації тягової траєкторії. Трактор із плугом стають маневровішими й точніше виконують свою роботу.

Це надзвичайно зручний у роботі та маневровий плуг. Можете запитати нашого механізатора, який працював із різними моделями плугів. І він дуже задоволений тим, як точно й просто налаштувати KUHN MULTI-LEADER XT, і тим, що це відмінне в керуванні знаряддя, — стверджує Олег Лазарук.

Керівник ФГ «Світанок» наголошує на тому, що одним з основних завдань, під які обирали саме цю модель плуга, було приорювання великої кількості пожнивних решток кукурудзи.

— Минулого сезону в нас, дякувати Богу, дуже добре вдалася кукурудза. Менше як 11 т/га не було, а на деяких полях урожайність доходила до 14 тонн. Звісна річ, що після збирання ця культура лишила по собі величезну кількість жорстких пожнивних решток. На частині площ ми пускали перед плугом мульчував або культиватор, а на інших — відразу заходили з KUHN MULTI-LEADER XT.

І ви знаєте — в усіх випадках цей агрегат показав себе відмінно. Конструкція не закорковувалась, витримувала дуже значні навантаження без жодних натяків на поломки, а головне — якісно приорала все кукурудзиння в ґрунт. Тут нові передплужники, котрі ідеально працюють по кукурудзі, і цей плуг дає змогу приорати пожнивні рештки цієї культури без попереднього обробітку. А отже, істотно заощадити час і пальне, — розповідає директор ФГ «Світанок».

Важливо, що нове покоління плугів KUHN MULTI-LEADER XT отримало низку ефективних конструктивних рішень, що дозволили забезпечити унікальну міцність конструкції. MULTI-LEADER XT особливо підходить для потужних тракторів. Його корпусну раму перерізом 180 × 180 мм розроблено для екстремальних умов. До того ж армування подвійної товщини встановлюється в місцях, що піддаються високим навантаженням.

До речі, тут дуже якісно та зручно реалізовано рішення зі зрізними болтами в разі високих навантаженнях. Ми помітили, що в цій моделі зрізні болти витримують ще вищі навантаження, а отже, треба значно рідше зупинятися для їх заміни, — каже Олег Лазарук.

Своєю чергою, сервісний інженер «КУН-Україна» Юрій Талько розповідає, що нове покоління плугів KUHN MULTI-LEADER XT отримало різні практичні вдосконалення, які позитивно впливають на якість їх роботи.

Зокрема, найбільша модифікація вже має не вісім, а дев’ять корпусів, що дає змогу помітно підвищити продуктивність оранки. Також тут з’явилося опорне колесо в передній частині плуга, що покращує його стійкість і знижує навантаження. І одна з найважливіших новацій — це можливість працювати як в борозні, так і поза борозною. Перемикання поміж режимами здійснюється дуже швидко та зручно — за допомогою гідроциліндра, який зсуває-розсуває конструкцію. Ми також можемо встановити на цей плуг спеціальний GPS-пристрій, так званий R-box, який показує його місце перебування, швидкість роботи та інші важливі дані, що є корисним для керівника агрокомпанії, — пояснює Юрій Талько.

Додамо, що плуг KUHN MULTI-LEADER XT має модульну раму з чотирма можливими конфігураціями: 7 корпусів (3 + 4); 8 корпусів (3 + 4 + 1); 8 корпусів (4 + 4) та 9 корпусів (4 + 4 + 1). Подовження останнього корпусу знімається відповідно до умов роботи. Також ця надбудова скошена, щоб працювати ближче до парканів і живоплотів. Така революційна конструкція забезпечує MULTI-LEADER XT справжню універсальність роботи, поєднуючи продуктивність роботи напівначіпного плуга та маневровість начіпного плуга.

Справді, це надзвичайно зручний у налаштуваннях і роботі плуг, який забезпечує високу продуктивність роботи поряд з ощадливим використанням пального. Ми дуже задоволені як KUHN MULTI-LEADER XT, так і співпрацею з компанією «КУН Україна» та її офіційними представниками. Немає жодних претензій до якості техніки та сервісного обслуговування, а за нинішніх часів це вкрай важливо, — наголошує директор ФГ «Світанок» Олег Лазарук.

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38548
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27381
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14321
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.