Системи автоматизованого крапельного зрошення дають змогу істотно знизити ризики для агропідприємства та відчутно підвищити рентабельність роботи.

На жаль, у вітчизняному агробізнесі й досі головним мірилом успішності за інерцією вважається кількість гектарів і валовий обсяг вирощеної продукції. Однак, як засвідчили події останніх двох буремних років, найбільше шансів устояти на ногах мають ті агрокомпанії, що вирощують запитувану конкурентоспроможну продукцію з підвищенням ефективності технології на одиницю площі.

Зокрема, ми маємо на увазі технології штучного зрошення посівів як дієвого інструменту зниження ризиків та підвищення врожайності. Саме волога є основним обмежувальним чинником для посівів, що періодично спричиняє проблеми в полі.

Так, сьогодні існує прямий сенс звертати увагу на культури зі значно вищим потенціалом рентабельності на одиницю площі. Варіантів тут може бути багато, починаючи з овочів та ягідників, включно до тепличного бізнесу. Або ж, скажімо, ефективне зрошення найбільш рентабельних для регіону польових культур, — зазначає директор компанії «ПрофПолив» Вадим Бойко.

Утім, високу рентабельність вирощування можна забезпечити й на значних посівних площах, запровадивши сучасні технології крапельного зрошення разом з арсеналом оптимального підживлення кожної культури шляхом фертигації.

— Головна стратегія й акцент нашої компанії полягає в автоматизації поливу і точних систем фертигації з контролем показників ЄС і pH, а також у віддаленому керуванні поливу через Інтернет з ПК або смартфона. Загалом це розумні інноваційні системи, що дозволяють абсолютно точно контролювати й моніторити всі процеси поливу, — розповідає Вадим Бойко.

_________________________

Довідка «АС»

Компанія «ПрофПолив» сьогодні є одним із лідерів у галузі проєктування та монтажу систем автоматичного поливу. Величезний професійний досвід і розумна спеціалізація працівників створили підприємству репутацію надійного ділового партнера. «ПрофПолив» надає своїм клієнтам найповнішу лінійку зрошувального обладнання та рішень для поливу будь-яких культур і площ будь-якого масштабу.

_________________________

За словами керівника компанії «ПрофПолив», ефективність зрошування цілком залежить від попередньо розробленого індивідуального проєкту під потреби кожного замовника. Адже кожне господарство, кожне поле має окремі особливості ґрунтів, рельєфу, погодних умов і багато іншого. Тому дуже важливо, щоб таке планування робили люди з багаторічним досвідом успішної реалізації проєктів зі зрошення.

Ми віддаємо перевагу саме крапельному зрошенню, оскільки за наших умов це найбільш економна технологія штучного забезпечення рослин вологою, на відміну від дощування. Вода в більшості регіонів України перебуває у дефіциті, її вартість зростає, а тому ми сьогодні говоримо не просто про крапельне зрошення, а інтелектуальне автоматизоване зрошення, — наголошує фахівець.

Саме так, технології автоматизованого крапельного зрошення компанії «ПрофПолив» дають змогу заощаджувати до 30–40% води, і, що не менш важливо — порівнювану частку мінеральних добрив для підживлення рослин. Тобто істотно заощадити виробничі витрати, водночас підвищуючи врожайність посівів.

Такі системи ми можемо встановити будь-де: на полі, у садах, ягідниках чи в теплицях. До того ж ми надаємо консультативну допомогу для фермера та постійний сервісний супровід. Скажімо, можемо порадити найефективніший напрямок для крапельного зрошення, залежно від конкретних умов, чи прорахувати рентабельність тієї чи іншої технології, — стверджує Вадим Бойко.

Зазначимо, що компанія «ПрофПолив» реалізувала вже сотні індивідуальних проєктів автоматизованого зрошення по всій Україні. За цей час тут сформувалася стабільна команда агрономічних і технічних фахівців, спроможних ефективно втілити будь-які побажання замовника.

«ПрофПолив» у своїй роботі користується обладнанням тільки найвищого рівня виробництва країн Євросоюзу, а також визнаного лідера в цій галузі — Ізраїлю. Це саме стосується і препаратів для фертигації посівів — спеціальних водорозчинних добрив, що надходять до кореневої системи рослин у максимально доступній формі.

Я переконаний, що сьогодні варто звернути увагу не лише на масштаб, а й на якість і ефективність використання кожного квадратного метра площі. Сучасні технології дають змогу істотно підвищити рентабельність роботи кожного агровиробника, і ми охоче поділимося нашими напрацюваннями!, — додав Вадим Бойко.

_________________________

Радять фахівці компанії «Профполив»

Як вибрати стрічки для крапельного зрошення

 У системах крапельного зрошення овочевих культур зазвичай використовують крапельну стрічку з невеликою товщиною стінки. Це зумовлено тим, що такими стрічками користуються для поливу на один сезон із наступною їх утилізацією чи переробкою. Вибір стрічки за товщиною стінки, водовиливом та кроком крапельниць залежить від особливостей ділянки під зрошення та його розмірів, виду і потреб культури.

 Крапельні стрічки, залежно від конструктивного виконання, поділяються на два основних типи: щілинні та емітерні. Головне, чим відрізняються стрічки, полягає в конструктивному виконанні крапельниць, розташуванні та реалізації складових елементів. Зупинимося на них детальніше.

 Щілинна стрічка отримала свою назву через вигляд отворів, з яких надходить вода. Вони мають тонку і вузьку форму, створюються в умовах виробництва ножем або лазером. Лабіринтний канал вбудовується всередині по всій довжині, а вода, пройшовши крізь фільтр, потрапляє у систему внутрішнього лабіринту, де стабілізується тиск, і виходить крізь прорізи повільно, краплями.

 Емітерна стрічка отримала свою назву тому, що основним елементом стрічки є емітер, що відрізняє конструкцію цієї стрічки від інших. Усі основні елементи: вхідний фільтр, лабіринт, вивідний отвір — усередині цієї крапельниці. Конструкція є самоочищувальною, завдяки чому всередині лабіринту не накопичуються забруднювальні частки.

 Незважаючи на невелику різницю, щілинна та емітерні стрічки практично не відрізняються одна від одної. У виборі оптимальної конструкції варто звертати увагу на суттєвіші характеристики, важливі в поливі: крок крапельниць, витрата води з кожної крапельниці й товщина стінки крапельної стрічки.

_________________________

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38546
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27380
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14320
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.