Завдяки програмі Аграрних розписок від «Адама Україна» протягом 2023 року необхідне фінансування отримали 82 українських агровиробники

Протягом двох років повномасштабної війни більшість вітчизняних агровиробників уже цілковито вичерпали свої фінансові запаси. Однією з головних причин цього є вкрай низькі ціни на вирощене зерно. Наші фермери не покладають рук і находять способи оптимізувати свою роботу.

Однак для цього потрібні додаткові кошти, що нині знайти майже неможливо. Банки та інші фінансові установи здебільшого відмовляють аграріям, особливо тим, які працюють неподалік лінії фронту. Саме тому різнопланові кредитні програми від «Адама Україна» стали справжнім рятівним колом для багатьох вітчизняних господарств.

_________________________

Пряма мова

Юлія ПАНТЮШЕНКО, менеджер з розвитку бізнесу ТОВ «Адама Україна»

— Україна вже два роки живе в умовах страшної війни. Для компанії ADAMA це також дуже випробувальний період! Ми намагаємося почути кожного клієнта, який потребує нашої співпраці та допомоги. І тому весь цей час АDAMA підтримує наших аграріїв постачанням ЗЗР та мікродобрив на кредитних умовах. Ми не стоїмо на місці, тому додали до наших інпутів складні добрива також на умовах кредитування!

_________________________

Так, протягом 2023 року компанія «Адама Україна» вже кредитувала 82 українських аграрії, оформивши 138 аграрних розписок. Показово, що мінімальна сума наданого кредиту становила 14,5 тис. доларів, а максимальна — 1,4 млн. Сукупно ж сума наданої українським агровиробникам фінансової підтримки з боку «Адама Україна» у 2023 році досягла солідного показника 18,54 млн доларів.

Цікаво, що в момент появи самого механізму Аграрних розписок в Україні, чимало агровиробників ставилися до нього з певною осторогою, як до неперевіреної в наших умовах новації.

Натомість досвід співпраці з «Адама Україна» переконливо довів, що це справді дієвий фінансовий інструмент, який є простим у використанні й підходить взагалі для всіх господарств! До того ж багато хто з аграріїв має кредитні зобов’язання в банках, де в заставі може бути все ліквідне майно, тому аграрні розписки стали для таких господарств справжнім виходом зі складної ситуації.

Завважимо, що аграрними розписками від «Адама Україна» охоче користаються аграрії практично з усіх регіонів України. Зокрема, за кількістю укладених угод ведуть перед Одеська (36), Дніпропетровська (15), Вінницька (13) та Харківська (10) області. Тоді ж як у грошовому вимірі за сукупною сумою наданих кредитів у лідерах знову ж таки Одещина (5,3 млн дол.) та Львівщина (2,6 млн дол.).

Водночас загальне покриття площі посівів, наданих у рамках оформлених аграрних розписок, становить понад 31 тис. гектарів угідь. Найбільше в заставу передають соняшник — 35% загальної площі й озиму пшеницю — 28%. Утім, тут досить широко представлено всі основні культури, які вирощують в Україні.

Важливо, що фінансова підтримка українських агровиробників з боку компанії «Адама Україна» є багатоплановою й окрім такого привабливого фінансового інструменту, як аграрні розписки, містить інші високоефективні рішення. Адже ADAMA не лише підтримує аграріїв постачанням якісних ЗЗР в кредит майже на 12 місяців, а й постійно віднаходить нові можливості для підтримання сільгоспвиробників.

Зокрема, це кредитування купівлі мінеральних добрив, придбання вирощеної продукції в аграріїв у розрахунок за ЗЗР, добрива, а також і виплата часткової післяплати (Агропакет ADAMA ЖНИВА 2.0).

_________________________

Фінансова підтримка українських агровиробників з боку компанії «Адама Україна» є багатоплановою й окрім такого привабливого фінансового інструменту, як аграрні розписки, містить інші високоефективні рішення

_________________________

Маємо наголосити, що всі ці програми працюють і справді допомагають українським аграріям. Ми спілкувалися з багатьма фермерами, які переживали через прямі чи опосередковані наслідки повномасштабного вторгнення дуже скрутні щодо фінансування часи. І допомогла їм стати на ноги саме співпраця з компанією «Адама Україна» за однією зі згаданих вище програм.

До того ж, отримавши від ADAMA потрібні ресурси, наші співрозмовники змогли спокійно розрахуватися по завершенні дії угоди. У тих випадках, коли фермери дещо не вписувалися у фінансові строки, їм дозволили реструктуризувати виплати. І тут немає жодних «підводних каменів», адже мета «Адама Україна» — не одноразовий прибуток, а допомога партнеру відновити бізнес, бути успішним і налагодити взаємовигідну тривалу співпрацю.

Завважимо, що «Адама Україна» не обмежується тільки фінансовими формами співпраці з вітчизняними фермерами. Компанія, попри складні воєнні часи, регулярно проводить для аграріїв Дні поля та засідання Круглих столів із метою навчання ефективного застосування ЗЗР і добрив та поширення інформації щодо кредитування від ADAMA. А отже, люди відчувають справжню підтримку з боку компанії-партнера.

_________________________

Пряма мова

Надія УТКІНА, фінансовий директор ТОВ «Адама Україна»

— Протягом 2024 року компанія ADAMA неодмінно й далі кредитуватиме аграріїв, незважаючи на надскладні умови. Ми прагнемо підтримати фермерів по всій країні, а особливо тих, хто найбільше цього потребує — хто працює у червоній зоні й веде боротьбу на справжньому аграрному фронті. Наша компанія розуміє ризики, пов’язані з цим, і готова ділити їх із нашими клієнтами. Ми віримо в перемогу й віддані підтримці Збройних сил України. Разом зможемо подолати всі випробування та здобути Перемогу.

_________________________

Мальчувальний метод обробітку ґрунту в Степу...

Експлуатація та інтенсивна експлуатація чорноземів Степу протягом тривалого періоду призвело до...

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36699
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26083
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13468
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.