Теплиця - чудове місце для раннього вирощування багатьох культур як з метою реалізації, так і для власного споживання. Від вашої роботи залежить подальша доля рослин, тому налагодження системи підігріву - один із ключових етапів підготовки теплиці до посадки.

Чому виникають труднощі із підігрівом у теплиці?

Прогрівання закритого приміщення, такого як теплиця, не завжди є запорукою раннього та щедрого врожаю. Одна із причин втрати тепла - холодний ґрунт, оскільки все тепле повітря накопичується у верхній частині будівлі.

Для того, щоби уникнути таких неприємних ситуацій, можна використовувати різноманітні системи підігріву ґрунту для теплиць. До речі, комбінація різних способів опалення теплиці допомагає отримати максимальний ефект у вирощуванні тепличних культур.

Популярні системи підігріву ґрунту для теплиць

На сьогоднішній день існує чимало способів організувати підігрів ґрунту у теплиці. Найпоширенішими способами підігріву є наступні:

Водяні контури - підігрів здійснюється за рахунок прокладання труб, по яких тече гаряча вода, що нагрівається за допомогою встановленого котла або печі (електичні або на твердому паливі); Цей варіант ідеально підходить для тих випадків, коли теплиця розташована недалеко від будинку і цілком можливо провести теплотрасу між цими будівлями.
Використання кабелів - зазвичай використовуються електричні або інфрачервоні кабелі. Їхня перевага в тому, що вони зберігають стабільну температуру, не впливаючи на вологість повітря. Врахуйте те, що існує два види кабелів, в залежності від ваших потреб: одножильний нагрівальний кабель - для для теплиць та відкритих трав’яних ділянок; і двожильний - розташовується в піску під діжками із розсадою.
Використання плівкових матеріалів - інфрачервона плівка проста у використанні і не шкодить кореневій системі рослин. Вона добре підходить для обігріву невеликих теплиць, оскільки її максимальна потужність 450-910 Вт\м². У випадку великих площ ефективність інфрачервоної плівки значно знижується.
Повітряний обігрів - дозволяє швидко отримати бажаний результат із використанням мобільних конвекторів та теплових вентиляторів. Із переваг є також те, що садівник може самотужки змінювати напрямок теплого повітря. Варто зазначити, що застосування такого способу значно знижує вологість повітря, тому необхідно подбати про додаткове зволоження. Та все ж це ідеальний варіант, якщо ви хочете обігріти невелику теплицю.

Як правильно обрати спосіб підігріву ґрунту у теплиці

Про систему опалення ґрунту варто подумати ще на етапі встановлення теплиці. Саме тому перш за все необхідно визначити її правильне розташування та розрахувати потреби самої теплиці за таким принципом: загальну площу потрібно помножити на коефіцієнт тепловіддачі та перепаду температур.

Для того, щоби обрати найбільш оптимальний варіант обігріву ґрунту у вашій теплиці, необхідно врахувати ще деякі фактори. По-перше, визначте, що слугує джерелом енергії для вашої системи опалення: електроенергія, тверде паливо, газ тощо.

По-друге, детально ознайомтесь з з термінами експлуатації тої чи іншої системи обігріву. Якщо є ризик, що її вартість не окупиться, варто подумати над іншим варіантом.

І, наостанок, перегляньте альтернативні способи опалення. Так, все більшої популярності набуває використання сонячної теплової енергії. Цей варіант чудово підходить для великих фермерських господарств, на яких можна без проблем встановити спеціальні панелі та накопичувачі енергії для обігріву ґрунту вашої теплиці.

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36608
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26031
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13438
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.