Упродовж кількох останніх років на торгових прилавках все частіше почала з’являтися продукція компанії «Десналенд», що у Глухові на Сумщині. До того ж екологічно чиста, смачна, корисна. В цьому могли і можуть легко впевнитися численні її споживачі, а також учасники всеукраїнського (до війни міжнародного) фестивалю «HempFest», який традиційно проходить у серпні на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу України НААНУ в селі Сад Сумського району.

Як правило, «Десналенд» асоціюється насамперед із харчовими продуктами, які посідають провідне місце в асортименті компанії. Це підтверджує її фінансовий директор Олена Демішева, підкреслюючи, що впродовж останніх шести років, звідколи компанія вийшла на ринок, лінійка виробів розширилася в багато разів. Свого часу починали лише з конопляної олії та відповідних борошна, рослинного протеїну і клітковини, а зараз в основі виробничого портфеля – різноманітні продукти з насіння не тільки конопель, а й льону, гарбузів, амаранту – ті ж борошно, протеїни, висівки, насіння, але в ширшому асортименті. До слова, вся продукція сертифікована.

А ще – хлібці, цукерки, печиво, батончики, пастила, гранола, навіть протеїнові коктейлі…І все не в одному-двох «примірниках», а щонайменше в кількох або й більш десятка. Скажімо, звичайні хлібці чи печиво, при виготовленні яких у сушарках за низьких температур використовують насіння льону чи пророщеної гречки. Над цим працюють місцеві майстри, долучаючи нові й нові складові чи наповнювачі, наприклад, амаранту, дині, сухофруктів, горіхів, інших культур.

З-поміж недавніх новинок – олія холодного віджимання з чорного кмину, соняшнику, кокосу, волоського горіха тощо, при виготовленні якої застосовується механічна фільтрація. Тобто, вдається уникати так званого осаду. Такі вироби маркуються як вегетаріанські.

Окрім харчових продуктів, глухівський виробник виготовляє лінійку виробів косметичного призначення – мило без шкідливих SLES та SLS.

За словами Олени Демішевої, компанія налагодила прямі зв’язки з виробниками сировини – тих же конопель, льону, гарбузів, амаранту тощо. Як правило, це відомі крупні агрофірми, товариства, а також фермерські господарства, інші локальні товаровиробники, які працюють в екологічно чистих зонах, гарантуючи високу якість сировини. Це ж стосується меду, цибулі, моркви, капусти, іншої городини, яку компанія використовує при виготовленні продукції.

Хоч і з певними проблемами, однак вдається налагоджувати реалізацію виробленого і насамперед через власний інтернет-магазин, еко-лавки, прибудинкові магазинчики тощо. Адже представники торговельних мереж поки що не схильні спрощувати (здешевлювати) доступ крафтярів до своїх прилавків.

Освоюючи ринок Сумщини та України, «Десналенд» поступово «приміряється» до закордону і навіть має певний досвід співпраці із Польщею, Італією, Чехією, Литвою. При цьому виробничники чітко усвідомлюють, що ринок неухильно розвивається і потребує постійного оновлення асортименту.

Як підсумовує Олена Демішева, колектив компанії завжди перебуває у пошуку чогось новенького. У ці новорічно-святкові дні формують цукеркові подарункові набори для кав’ярень, кафе, інших торговельних закладів із оптимістичною світлою символікою у патріотичних жовто-блакитних кольорах. До вишуканого смаку додаються вислови на кшталт «Головне – віра в себе», «Чудеса створюють власними руками», «Не чекай дива – будь ним» та інші.

Так само не припиняється щоденна звична робота: готуються нові етикетки, штрих-коди, сертифікати, формуються нові партії тієї чи тієї продукції. «Десналенд» підтверджує здобуте реноме одного з лідерів вітчизняного ринку крафтових виробів.

Олександр Вертіль

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28762
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15459
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.