Як дискатор BEDNAR SWIFTERDISC XO8000F за короткий час став незамінним ґрунтообробним агрегатом у НВФГ «Компанія Маїс»

НВФГ «Компанія Маїс» не потребує особливих представлень, адже вже багато років поспіль має заслужений статус найбільшого селекційного центру кукурудзи в Україні. Достатньо сказати, що нині на демоділянках розташованої на Дніпропетровщині компанії випробовують 20 000 нових гібридів королеви полів. А на наступний рік взагалі планується дослідити 25 000 (!) нових комбінацій.

До того ж справа не лише в кількості варіацій, з яких згодом обирають найкращі, щоб забезпечити нашим фермерам максимальну рентабельність вирощування кукурудзи, а в якості вирощування насіннєвих посівів.

Технологія в «Компанії Маїс» прорахована до дрібниць, починаючи з обробітку ґрунту та сівби й завершуючи мінеральним живленням і захистом майбутнього елітного посівного матеріалу. Поряд із цим потрібно витримувати розмаїту сівозміну, до якої передусім входять озимі зернові, а також площі під соєю, ріпаком і соняшником для просторової ізоляції.

Відповідно потрібна не просто хороша, а найкраща техніка на всіх етапах догляду за насіннєвими посівами. Адже якщо неякісно підготувати ґрунт, лишивши жмути соломи, грудки та необроблені ділянки в посівному горизонті, то про жоден якісний рівномірний розвиток сходів не буде й мови. А отже, постраждає селекційний процес і якість посівного матеріалу.

Тому реальна ефективність виконання всіх польових операцій для нас — на першому місці. Щороку ми намагаємося оновлювати наш машинно-технічний парк, шукаючи заразом нові, ще досконаліші моделі техніки, що оптимально задовольняли б наші потреби. Зокрема, в тому, що стосується післязбирального лущення стерні з провокацією та подальшим знищенням бур’янів. Останнє є тим важливішим, бо дає змогу знизити норми внесення гербіцидів, а отже, мінімізувати ймовірність хімічних стресів для рослин і, зрештою, заощадити кошти, — пояснює генеральний директор НВФГ «Компанія Маїс» Микола Федько.

«Посівний горизонт розпушується, солома перетирається, великих грудок немає, волога зберігається — все, як потрібно»

Микола Миколайович розповідає, що вибір нової техніки в компанії — прерогатива всього колективу, і цікаві варіанти детально розглядають усі фахівці компанії — агрономи, інженери, механізатори, щоб не помилитися з вибором. Саме внаслідок такого колегіального рішення в «Маїсі» у червні цього року з’явився чеський дискатор BEDNAR SWIFTERDISC XO8000F.

Ми розглядали дуже багато варіантів і зрештою обирали поміж чеським та німецьким дискаторами. Друга модель має гучне ім’я та хороші робочі характеристики, однак вирішальними стали реальні враження колег від експлуатації обох машин у різних господарствах. BEDNAR SWIFTERDISC у цьому плані виявився набагато ефективнішим і простішим в обслуговуванні. Власне ми вже встигли переконатися, що зробили правильний вибір, — стверджує Микола Федько.

_________________________

ДОВІДКА «АС»

BEDNAR SWIFTERDISC XO_F

Це дисковий агрегат для післязбирального лущення стерні, мілкого обробітку ґрунту й інших польових операцій на глибину від 2 до 14 см. До лінійки дискаторів BEDNAR SWIFTERDISC XO_F входять моделі з робочою шириною 4 м; 4,5; 5; 6 та 7,5 м, які можуть мати від 32 до 60 робочих органів-дисків. Відстань між дисками в ряду становить 25 см, а відстань між рядами дисків — 80 см. Це забезпечує 100-відсоткове перекриття оброблюваної площі та максимально якісне виконання обробітку стерні й ґрунту. Цікаво, що цей дискатор був першим на ринку з інтегрованою транспортною віссю, встановленою перед задніми котками. Конструкція забезпечує рівномірне розподілення ваги, а отже, високу стійкість агрегата та пов’язану з цим високу робочу швидкість, потрібну для належної роботи дискатора.

_________________________

Так, усього протягом перших двох місяців роботи на полях НВФГ «Компанія Маїс» BEDNAR SWIFTERDISC XO8000F елегантно та невимушено обробив 1800 га в парі з 340-сильним трактором.

Фактично 8-метровий агрегат із середньою швидкістю 13 км/год спокійно закриває по 70–80 гектарів упродовж робочої зміни. Причому іде легко, упевнено і в перший, і в другий сліди. Ми його купували передусім для роботи по стерні ранніх зернових, бо під ними в нас найбільші площі, окрім кукурудзи. І жодних нарікань до роботи немає — BEDNAR SWIFTERDISC за будь-яких умов, як то кажуть, акуратно «робить грядку»!, — наголошує Микола Миколайович.

Цікаво, що агрегат одразу ж потрапив на імпровізоване випробування у перший свій робочий день на полях «Компанії Маїс».

_________________________

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Лущильник SWIFTERDISC XO_F може бути оснащений переднім подрібнювальним котком, що є ідеальним вибором для попереднього подрібнення твердих стебел. Такі зрізані пожнивні рештки краще розкладаються в ґрунті та полегшують подальший обробіток ґрунту, запобігаючи забиванню агрегата.

Агрегат також може бути обладнаний гідравлічно регульованою планкою Crushbar, що дозволяє збільшити період експлуатації агрегата. Ця комбінація забезпечує ідеальне вирівнювання профілю ґрунту, розбивання грудки та підготовку ґрунту.

_________________________

Під’їжджаю я подивитися, як працює наше нове придбання, і бачу, що трактор із дискатором ходить повільніше полем, ніж треба — точно не 13 км/год. Ну, думаю, щось не те — маємо проблему… А за день до того там пройшли сильні зливи. Я стаю край поля й провалююся по кісточки — грязюка така, що — жах. Але BEDNAR SWIFTERDISC, хоч і повільніше, але впевнено робить загінку за загінкою, і після нього — акуратно подрібнена солома та якісно підготовлений ґрунт. Ось тоді ми й зрозуміли, що обрали класного дискатора! — посміхається генеральний директор НВФГ «Компанія Маїс».

«BEDNAR SWIFTERDISC за будь-яких умов, як то кажуть, акуратно «робить грядку»

Раніше для лущення стерні в компанії вимушено використовували важку дискову борону.

Що тут казати: розумієте, дискатор — це дискатор. Ми ним працюємо акуратно та рівненько на глибину до 5–6 сантиметрів, він фактично повністю знищує пророслі бур’яни, кришить грудки, подрібнює і рівномірно розподіляє солому ранніх зернових, а її цьогоріч досить багато, бо ми отримали високу врожайність озимої пшениці. Тому якість роботи SWIFTERDISC — на найвищому рівні, — зазначає Микола Федько.

Додамо, що робоча глибина дискатора легко встановлюється на задніх котках. Якщо агрегат оснащено передніми опорними колесами, то при регулюванні робочої глибини агрегата вони встановлюються автоматично за допомогою механічних тяг.

За його словами, завдяки проходу чеського дискатора відмінний результат може досягатися навіть у перший слід.

_________________________

ДО РЕЧІ

SWIFTERDISC XO_F може бути оснащений зубчастими або агресивними дисками діаметром 520 × 5/560 × 5 мм, що забезпечують відмінне підрізання рослинних решток і змішування з ґрунтом. Задні котки ущільнюють ґрунт і закривають профіль обробленого ґрунту, щоб забезпечити рівномірне проростання бур’янів і небажаних злакових культур.

_________________________

Ось, цієї осені ми посіяли гектарів 80 озимого ріпаку в перший слід, і вже маємо непогані сходи цієї культури. Посівний горизонт розпушується, солома перетирається, великих грудок немає, волога зберігається — все, як потрібно, — каже генеральний директор НВФГ «Компанія Маїс».

Микола Миколайович також зазначає добротну конструкцію BEDNAR SWIFTERDISC XO8000F.

SWIFTERDISC нам поставила компанія НФМ-АГРО. Цей дискатор у нас поки що лише кілька місяців, але вже можна сказати, що в ньому передбачено великий запас потужності та міцності. Агрегат зроблено на роки й роки безперебійної роботи — це по всьому помітно. Взагалі останніми роками компанія BEDNAR дуже динамічно розвивається, до того ж завдяки якості своєї продукції. Якщо раніше в нашому регіоні чеських агрегатів було відносно небагато, то сьогодні їх кількість стрімко зростає — знову ж таки завдяки реальній якості роботи та позитивних вражень від експлуатації. Гадаю, якщо все складеться як треба, то ми розглянемо питання про придбання ще одного дискатора SWIFTERDISC наступного сезону, — резюмує наш співрозмовник.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28762
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15459
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.