«Помідорний магнат» - молодий агроном вирощує майже 300 сортів помідорів
- Деталі
- Аграрні новини
- 223
19-річний Вадим Гавриленко із села Слобода, що на Чернігівщині, цікавиться вирощуванням овочів із 10 років, а у восьмому класі вирішив займатися дослідженням сортів томатів. Наразі його колекція налічує майже 300 сортів.
У березні 2022 року на городі Вадима Гавриленка стояли російські БМП, зараз же на ньому вирощують пасльонові культури: помідори, баклажани, перець.
Цьогоріч хлопець висадив понад 75 сортів помідорів. Розповідає, багато людей обирають гібридні сорти, але він надає перевагу чистим.
«Вирощую я абсолютно різноманітні: детермінатні (мають обмежений ріст, — ред.), напівдетермінатні, індетермінантні (високорослі, — ред.), гноми, ампельні, які плетуться тощо. Різноманітні кольори й форми, від маленьких чері, коктейльних, до великоплідних, які наважують кілограм — кілограм 200».
Хлопець почав цікавитися вирощуванням овочів із дитинства, збирав насіння з усієї України, купував сорти, гібриди, цікавився агротехнікою.
«Якраз було дистанційне навчання, тому що починався ковід, 2020 рік. Я зранку роблю уроки, сиджу в зумі, а потім на помідорах — висадка, прополювання, обробка».
Зараз Вадим здобуває спеціальність агронома в Національному університеті біоресурсів природокористування України. «Моя діяльність дуже допомогла мені зараз у навчанні, тому що багато основ я навчився сам».
Стипендію він також витрачає на улюблену справу.
«Хотілося назбирати на права, на машину тощо. Але насправді все йде на город. Добрива, підв’язка, шпагати, нові сорти. Мене називають «Помідорний магнат». І мені це подобається».
Хлопець каже, він не має на меті вирощувати тисячі кущів.
«Ми можемо з куща зібрати від 3 до 5,5 кг в середньому. В основному це 4,5 кг із куща. Якщо у нас 220-230 кущів, ми вже отримуємо майже тонну врожаю».
За словами Вадима Гавриленка, найстрашніше для овочівників — це хвороби рослин.
«Якщо буде хвороба, не допоможе вже нічого. Дуже важко вилікувати, тому всі мої заходи зараз спрямовані на те, щоб унеможливити розвиток хвороб. Це —обприскування, підв’язка».
Хлопець радий, що пішов навчатися на агронома.
Пише agronews.ua.



