На Київщині було зафіксовано незвичне природне явище — торнадо, яке швидко стало вірусним у мережі через відповідне відео. Свідки розповідають, що його зняли у Броварському районі. Експерти підтверджують, що це явище більше нагадує смерч, що фактично є атмосферним вихором, утвореним унаслідок зіткнення холодних та теплих повітряних мас.

Що спричиняє утворення торнадо в Україні

За словами фахівців, у світі торнадо частіше трапляються у регіонах з високою активністю океанічних повітряних мас, наприклад, на півдні США. В Україні ж такі явища менш поширені, але їх утворення цілком можливо внаслідок кліматичних умов.

Еколог Олександр Соколенко пояснює, що торнадо — це атмосферний вихор, який виникає під час сильних зіткнень повітряних мас із різною температурою, зокрема, при вторгненні холодного арктичного повітря на фоні теплої погоди.

«Деякі регіони України, зокрема південь, де вплив моря поєднується з високою сонячною активністю, є більш схильними до утворення таких явищ. Наприклад, у червні в Одеській області можна помітити вихори просто над морем, якщо відбувається вторгнення холодних мас»

Можливі наслідки та зміни клімату

Соколенко наголошує, що торнадо та смерчі в Україні — не рідкість, але через кліматичні зміни їх кількість і інтенсивність може зростати. За його словами, потужний торнадо, який знищив би місто за 15 секунд, — це явище екстремальне, тоді як торнадо, яке було зафіксоване на Київщині, є малопотужним і створює лише легкий дискомфорт, наприклад, вирвати щось із рук або злегка збити з ніг.

Експерт підкреслює, що за останній тиждень в Україні спостерігалося надзвичайно тепла погода, яку супроводжували різкі перепади температури на фоні вторгнення холодного повітря. Це створює ідеальні умови для формування вихорів і торнадо навіть у небезпечних регіонах.

«Якщо торнадо утворився саме зараз, то цей процес є досить нетиповим для України, оскільки зазвичай вони виникають у період із червня по серпень. Це може свідчити про зміни клімату, зумовлені техногенним впливом на природу»

За словами фахівця, через зміни клімату у майбутньому таких явищ, як торнадо, стане більше, а їх сила й руйнівна здатність зросте. Україна, за його словами, поступово наближається до США у цьому аспекті, де природні стихії стають все більш руйнівними і частими.

 

Про це розповідає AgroReview.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.