18 жовтня 2024 року Публічне акціонерне товариство «Національний депозитарій України» (НДУ) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC, член Групи Світового банку), підписали грантову угоду, за якою НДУ отримає до 300 тисяч доларів США для створення та впровадження інноваційного Реєстру аграрних нот.

Про це повідомляє пресслужба НДУ.

«IFC підтримує створення сучасного цифрового Реєстру із широким функціоналом, що сприятиме ще більшому залученню фінансування для українських агровиробників, створить можливості доступу до ринків капіталу всіх учасників процесу та розширить коло потенційних інвесторів», – зазначає Олена Волошина, Голова представництва IFC в Україні.

Мета створення Реєстру аграрних нот – забезпечити просту, надійну й швидку процедуру видачі аграрних нот завдяки його електронній взаємодії з іншими публічними реєстрами та депозитарною системою. Передбачається, що з впровадженням Реєстру також буде сформований дієвий механізм виконання зобов’язань за аграрними нотами, у тому числі примусового, з мінімальним впливом людського фактору.

Завдяки автоматизації процесів формування реквізитів аграрних нот, внесення змін, видачі та припинення, Реєстр забезпечить прозорість, ефективність та зручність операцій з аграрними нотами. Така автоматизована робота полегшує взаємодію між агровиробниками, кредиторами та інвесторами, підвищуючи довіру на ринку. Окрім того, цифровізація процесів у Реєстрі зменшує трансакційні витрати пов’язані із видачою та припиненням аграрних нот, що робить інструмент дешевшим та зручним у використанні..

«Впевнений, що реалізація проєкту стане важливим кроком у розвитку цифрової інфраструктури аграрного сектору, сприятиме залученню додаткових інвестицій та забезпеченню стійкого економічного зростання», – зазначив Олексій Юдін, Голова Правління ПАТ «НДУ».

«Цей проєкт є важливим кроком для цифровізації ринку капіталу та сільськогосподарського сектору в Україні. Розробка Реєстру аграрних нот не тільки допоможе зміцнити позиції нашої держави на світовому аграрному ринку, але й створить нові можливості для інвесторів», – зазначив Руслан Магомедов, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Таке цифрове рішення є важливим інфраструктурним елементом та центральною складовою усієї екосистеми аграрних нот, без якої неможливе повноцінне впровадження нового інструменту на ринку.

Як вибрати дискову борону: досвід ТОВ «Агрофірма...

Ми й далі ведемо серію наших уже традиційних порівнянь використання ґрунтообробних агрегатів...

Жовтень 2024 року для українського картопляра

Сьогодні започатковуємо нову щомісячну аналітику щодо розвитку ринку картоплі в Україні від...

Результати врожайності нових гібридів кукурудзи...

Критерієм цінності гібридів кукурудзи є їхня здатність забезпечувати високу прибутковість...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

46635
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31345
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17517
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

У січні в Києві відбудеться Grain Storage Forum...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.