Гідротермічні умови останніх тижнів за рахунок підвищення рівня вологи прискорили розвиток пізніх ярих культур. Однак подальше підвищення температур створило передумови до поширення комплексу небезпечних шкідників, у тому числі кліщів. На тлі цієї ситуації фахівці Ukravit закликають не ігнорувати цю проблему і своєчасно проводити необхідні захисні заходи.

Жарка посушлива погода, що запанувала по всій країні після нетривалого дощового періоду, сприятиме розмноженню та розповсюдженню шкідників сої, зокрема кліщів, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Як повідомляють наші регіональні агрономи-консультанти, у низці областей в межах порогової чисельності культуру пошкоджують попелиці, трипси, клопи, локально – павутинний кліщ та інші. Не проконтрольовані своєчасно, вони можуть завдати суттєвих пошкоджень культурі. Так, павутинний кліщ за рахунок значної кількості поколінь та високого рівня шкодочинності здатен призвести до втрат майбутньої врожайності на рівні до 60-80%. Тому, щоб захиститися від потенційних втрат, необхідно проводити регулярний моніторинг посівів і за потреби застосовувати акарициди, для комплексного захисту – інсекто-акарициди. Через велику кількість поколінь, яку за сприятливих умов здатен утворювати кліщ, перевагу необхідно віддати продуктам, які здатні проконтролювати всі стадії розвитку шкідника».

В поточних умовах Олександр рекомендує обрати інсекто-акарицид Ескаліп (абамектин, 30 г/л + спіродиклофен, 200 г/л). Препарат ефективно контролює різні види рослиноїдних кліщів, окремих сисних шкідників на сої та інших польових та плодових культурах. А за рахунок оптимального поєднання діючих речовин він забезпечує високу ефективність навіть проти кліщів, що набули резистентності до поширених діючих речовин.

Читайте також: Миттєва загибель, тривалий захист: обираємо рішення проти шкідників

Абамектин у складі препарату – контактна діюча речовина з чітко вираженими трансламінарними властивостями. Вона стимулює вивільнення гамма-аміномасляної кислоти, яка виступає інгібітором передачі нервових імпульсів, в результаті чого у шкідників відбувається параліч, вони припиняють живлення і через декілька діб гинуть. А спіродиклофен – контактна діюча речовина, що блокує ацетил-КоА карбоксилазу – ключовий фермент синтезу жирних кислот. Спіродиклофен є високотоксичним для яєць, личинок і німф кліщів, а також впливає на дорослих самок, порушуючи їх фертильність; крім того, він ефективний проти сисних шкідників (листоблішок, попелиць, трипсів).

Ескаліп забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Крім того, він володіє трансламінарною дією, що дозволяє знищувати кліщів на нижньому боці листків, де вони зазвичай локалізуються. А за рахунок мінімальної залежності від погодних умов та тривалої фотостабільності він діє навіть за спекотних умов і проникає крізь воскові нальоти рослин.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41422
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.