24 травня 2024 року представники агротехнологічної компанії «Сингента», «Науково-дослідного центру здоров’я рослин та екосистемного планування «Зелена Клініка» (далі — НДЦ) і Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Київ (далі — КП) домовилися щодо впровадження програми із захисту каштанів TreeCare від «Сингента».

Про це повідомляє пресслужба компанії «Сингента».

TreeCare (Захист каштанів) — це унікальна програма компанії «Сингента» для профілактики, захисту та збереження лісопаркових насаджень від найбільш небезпечних шкідників, включаючи каштанову мінуючу міль. В Україні, зокрема в м. Київ, ця програма була представлена декілька років тому, демонструючи новітній метод боротьби з мінуючою міллю, через яку за останні десятиріччя міста України втратили сотні тисяч дерев.

Представники «Сингента», НДЦ та КП погодили дії за програмою TreeCare, в рамках якої застосовується інсектицид природного походження РИВАЙВ™, що надійно та ефективно протидіє шкіднику і є безпечним для навколишнього середовища, здоров'я корисних комах, тварин і людей. У ході зустрічі наголошувалося, що саме спільними зусиллями можливо сприяти відновленню каштанів, які є символом Києва, і спонукати до ревіталізації загального соціально-екологічного простору міста.

Компанія «Сингента» вже впровадила цю програму у таких Європейських країнах, як Іспанія, Велика Британія, Угорщина, Греція, Хорватія та інші, застосовуючи препарат на пальмах, каштанах, дубах та інших видах дерев. Ця ініціатива - важлива для нас, і вона, дійсно, затребувана багатьма містами. Впевнені, ця унікальна технологія допоможе досягнути стійких максимальних результатів у догляді за деревами в Україні аналогічно тому, як ми забезпечуємо захист та впроваджуємо інноваційні рішення в інших країнах Європи», — підкреслює Світлана Ромашко, керівник бізнесу Професійні Рішення компанії «Сингента» в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі.

Cергій Кіщенко, менеджер з розвитку бізнесу Професійні Рішення, «Сингента», зауважив, що новаторські рішення підрозділу Професійних рішень для догляду й захисту зеленого ландшафту здатні підвищити привабливість міського середовища та кліматичний фон міста.

В нашому випадку ми допомагаємо відновити візитівку міста Київ - прекрасні каштани — і в майбутньому масштабувати програму. Добра і важлива справа — завжди на часі. Тож ми готові забезпечити столичних ландшафтників препаратом РИВАЙВ™ і з технічною, сертифікованою підтримкою фахівців від «Зелена Клініка» провести найближчим часом пілотну обробку близько 60 дерев», — заявив він. 

Головна агрономка КП Юлія Алексійчук зазначила, що окрім впливу кліматичних змін на довкілля, загроза від шкідників, а саме мінуючої молі, з кожним сезоном зростає. На жаль, ураження дерев колосальне.

Каштани можуть повністю втратити листя влітку, що істотно впливає на життєздатність дерев, а восени заквітнути знов. Відтак дерева слабшають, розвивається низка інших інфекцій, і врешті-решт вони гинуть. Ми хочемо призупинити, а також запобігти цьому негативному явищу й повернути Києву каштанові алеї. Боротьба з цим шкідником доволі вартісна і непроста з технічної точки зору, але у нас із партнерами є шанси на успіх. Й у такому разі відома щорічна спортивно-благодійна акція «Пробіг під каштанами» дійсно відповідатиме своїй назві та проходитиме в «каштановому місті» в період квітування здорових і красивих дерев», — говорить вона.

Дмитро Радюк, співзасновник та СЕО НДЦ «Зелена Клініка», відмічає, що клініка вже мала пілотні проєкти за програмою TreeCare, зокрема проводила обробку невеликої кількості каштанів у різних містах України — близько півсотні за останні 3 роки.

Результати після мікро ін'єкцій у стовбур дерева були досить оптимістичні. Біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована на період до 3 років, що робить її економічно привабливою та не обтяжливою з огляду на часові рамки. Наразі маємо намір одразу після цвітіння обробити каштани на алеї вздовж Берестейського проспекту, від 1 до 9 номера будівель, а восени зробити заміри ефективності», — каже він.

Ефективність та безпечність препарату РИВАЙВ™ підтверджена світовими незалежними лабораторіями, а також схвалена Інститутом захисту рослин НААН України і Національним медичним університетом ім. О. О. Богомольця в Україні.

Експерти «Сингента» переконані, що комплексне рішення TreeCare для боротьби з каштановою мінуючою міллю та іншими шкідниками, поширеними в європейському ландшафтно-урбаністичному просторі, може стати ефективним рішенням для порятунку значної частини зелених насаджень і попередження розвитку багатьох інфекцій рослин.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.