Освітній проєкт «Агрокебети», асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та Благодійний фонд «МХП-Громаді» ініціювали нову можливість підтримки та розвитку підприємництва в агросекторі України та суміжних галузях.

«Агрокебети. Рости своє» – це практична навчальна програма з підготовки бізнес-плану та необхідного пакету документів для звернення до інвесторів і банків з метою отримання фінансування.

Цілі проєкту:

• Надати молодим підприємцям навички та знання, необхідні для розробки та
та реалізації проєктів в агропродовольчому секторі, що можуть бути профінансовані банками;
• Сприяти інноваціям та сталому розвитку в агропромисловому секторі шляхом підтримки підприємців-початківців за допомогою менторства, навчання та ресурсів;
• Сприяти доступу до фінансування перспективних агропродовольчих проєктів, тим самим сприяючи їх зростанню та масштабуванню.

Участь у програмі включатиме конкурс бізнес-ідей та чинних бізнесів, спрямований на підтримку та розвиток мікро-, малих та середніх бізнесів у сфері сільського господарства та суміжних галузях. Навчальна програма «Агрокебети. Рости своє» складатиметься з серії модулів та заходів, спрямованих на всебічну підготовку та підтримку учасників проєкту. Конкурс бізнес-проєктів буде другим етапом проєкту після навчання на практичній онлайн-програмі та підготовці бізнес-планів.

На думку генерального директора ІМК та Президента УКАБ Алекса Ліссітси, підтримка малого та середнього бізнесу – один із пріоритетних напрямів стабілізації економіки України і благополуччя населення в цілому: «Це, в першу чергу, внесок у розвиток регіонів, де МСБ є основним джерелом надходжень до місцевих бюджетів. Саме тому ми вирішили запустити проєкт «Агрокебети. Рости своє» для підприємців, учасники якого зможуть пришвидшити втілення своїх бізнес-ідей за допомогою грантів або ж спростити доступ до кредитування, отримавши всю необхідну інформацію і консультування. Дякуємо потужній команді партнерів і спонсорів проєкту та чекаємо на знайомства з творцями нових агробізнесів для України».

Загальний фонд фінансової підтримки проєкту становить 10 млн гривень. Кращі 10 бізнес-проєктів будуть відібрані Експертною радою проєкту для отримання грошових грантів у розмірі 200 000 гривень кожен на реалізацію своєї бізнес-ідеї чи розвитку бізнесу, який уже працює.

Щобільше, після успішного навчання на програмі та підготовки бізнес-планів під менторством експертів кожному учаснику буде запропоновано допомогу у зверненні до банків для отримання фінансування.

За останні 2 роки повномасштабної війни в Україні з'явилося майже 2 мільйона ФОПів та понад мільйон компаній. Однак, згідно з останнім дослідженням, яке провели Мінекономіки, ООН та Advanter Group, 22% бізнесів не мають доступу до кредитних коштів, зокрема програми "5-7-9". Цим курсом ми хочемо посприяти обізнаності та навчанню підприємців, аби ті були спроможні не лише взяти кредит на розвиток бізнесу, але й повернути його після масштабування», – пояснює голова Наглядової ради Благодійного фонду «МХП-Громаді» Юрій Мельник.

У проєкті можуть взяти участь:

• підприємці, які вже мають мікро-, малий або середній бізнес в агросфері та суміжних сферах (фермерство, агротехнології, агротуризм, гастрономія та переробна сфера, органічна продукція тощо);
• ті, хто хоче реалізувати ідею бізнесу в агросфері або суміжних «з нуля»;
• вітається участь у проєкті ветеранів, внутрішньо-переміщених осіб та учасників освітнього проєкту «Агрокебети».

Проєкт «Агрокебети. Рости своє» реалізується за підтримки компаній: HORSCH, International Finance Corporation (IFC), Райффайзен Банк, ІМК та МХП.

Райффайзен Банк є лідером у фінансуванні аграріїв на ринку України. Банк з перших днів повномасштабної війни й донині не зупиняв кредитування аграріїв. Близько 12 тисяч агрокомпаній кожного дня обирають Райф. Банк сприяє розвитку інновацій, допомагає масштабувати нові бізнеси, виходити на експортні ринки. Також банк надає гранти ветеранам-підприємцям в межах проєкту «Сміливі». Тому для нас було логічним підтримати новий проект разом з Агрокебетами, аби розширити доступ молоді, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб до фінансування їхніх ідей. Сподіваємося, що зерна підприємництва, посіяні в межах проєкту, у подальшому допоможуть економіці України стати сильнішою та створить плідний ґрунт для зростання малого бізнесу», – додає заступниця голови правління Райффайзен Банку Лариса Бондарєва.

Щоб подати заявку на участь в проєкті «Агрокебети. Рости своє», необхідно ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ. Запрошуйте також до участі у проєкті ваших бізнес-партнерів та колег. Кількість учасників у навчальній програмі та в проєкті в цілому необмежена. Участь – безкоштовна.

Прийом заявок триває до 01 червня 2024 року включно.

Додай до своєї ідеї кебети та фінансування!

Якщо маєте додаткові запитання, звертайтеся за електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40013
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28226
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14988
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.