Мінливі погодні умови, притаманні весняному періоду, здатні негативно вплинути на ріст і розвиток, а відтак – і на майбутню врожайність озимих, ярих, плодових та інших культур. Щоб попередити потенційні втрати, зробити культурні рослини стійкішими до температурних та інших стрес-факторів і підвищити їх адаптивність, фахівці Ukravit радять включати в системи захисту спеціальні добрива-антистресанти, які здатні допомогти посівам протидіяти стресам.

Весняні стреси – суттєвий фактор ризику, який нарівні із забур’яненістю, ураженістю хворобами та пошкодженням шкідниками може негативно позначитися на рості та розвитку культурних рослин, – зазначає керівник відділу продуктів і сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – По-перше, культури можуть потерпати від різких перепадів денних і нічних температур та приморозків, характерних для цієї пори року, а також надмірно посушливих періодів. По-друге – через фітотоксичність, спричинену порушенням норм та регламентів внесення засобів захисту рослин, в тому числі через обробки у невідповідні фази через складні погодні умови. В результаті відбувається гальмування росту та розвитку, спостерігається пригнічення культур, вони гірше споживають елементи живлення із ґрунту та добрив тощо. Крім того, ослаблені рослини стають легкою «мішенню» для шкодочинних організмів. У комплексі це може коштувати аграрію значної частки майбутньої врожайності».

Щоб цього не трапилося, фахівець рекомендує у весняний період застосувати добриво-антистресант із властивостями стимулятора, антистресанта, кріопротектора та адаптогена Авангард Гроу Аміно. Ауксини, гібереліни та цитокініни, що входять до його складу, стимулюють ріст і розвиток кореневої системи та вегетативних і генеративних органів культур. Поліетиленгліколі перешкоджають кристалізації клітинного соку, внаслідок чого клітини стають еластичнішими, а карбонові кислоти покращують постачання тканин киснем і роблять рослини стійкішими до кисневого голодування, а також сприяють утриманню вологи у клітинах; культури краще переносять знижені та підвищені температури. А вміст в добриві 17-ти легкозасвоюваних вільних L-амінокислот рослинного походження прискорює обмінні процеси та сприяє інтенсивнішому синтезу антистресових речовин. Амінокислоти також сприяють кращому засвоєнню елементів мінерального живлення, зокрема мікроелементів (на рівні 80-90%) через листкову поверхню культур, що забезпечує їх швидшу адаптацію у стресових ситуаціях.

Читайте також: Ґрунтовий захист соняшника, кукурудзи і сої

Крім того, добриво покращує білковий обмін, підсилює активність фотосинтезу, підвищує вміст цукрів, підсилює осмотичний тиск, допомагаючи культурам засвоювати вологу з глибших шарів ґрунту, завдяки чому вони стають стійкішими до несприятливих умов довкілля.

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40013
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28227
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14989
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.