Усі власники паїв в Україні до 1 січня 2025 року мають оформити право власності на свою землю. Законодавство не звільняє від цих обов’язків власників ділянок на тимчасово окупованій території.

Про це розповів старший партнер ЮФ «Тотум», адвокат Богдан Яськів у коментарі Minfin.

Він зазначив, що близько 20% території України залишається під контролем ворога. Зрозуміло, що про врегулювання там будь-яких земельних відносин, зокрема й юридичного оформлення ділянок, не йдеться. Але законодавець наразі не встановив жодних винятків щодо необхідності оформлення права на земельні ділянки власникам невитребуваних часток (паїв), розташованих на окупованих територіях або ж територіях ведення активних бойових дій.

«Водночас реалізація такої процедури є неможливою з об’єктивних причин, оскільки: уповноважені на розпорядження землями органи місцевого самоврядування у відповідних місцевостях не функціонують; доступ сертифікованих інженерів-землевпорядників до земельних ділянок утруднений; функціонування Державного земельного кадастру на таких територіях зупинено», — підкреслив Богдан Яськів.

Наразі для землевласників, на його думку, залишається єдиний вихід — слідкувати за змінами в законодавстві, які стосуються врегулювання можливих варіантів вирішення даної ситуації. У разі ж їх відсутності, на думку адвоката, вказане питання, найімовірніше, стане предметом судових спорів.

Адвокат нагадав, що до 1 січня 2025 року земельна частка (пай), яка не має кадастрового номера ДЗК, тобто чітко визначених меж та розташування на місцевості, вважається невитребуваною. На землю мають бути оформлені документи, що посвідчують право власності. Інакше кажучи, земельну частку (пай) потрібно сформувати в земельну ділянку та оформити право власності на неї.

«Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від її одержання.

Така невитребувана земельна частка (пай) після формування її у земельну ділянку за заявою місцевої ради на підставі рішення суду передається у власність територіальної громади, на території якої вона розташована, у порядку визнання майна безхазяйним», — пояснює Богдан Яськів.

Але передача паю громаді — не безповоротне рішення. Законом передбачено, що власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець може отримати другий шанс, але тільки через суд.

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36608
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26031
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13438
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.