Низька забезпеченість наших ґрунтів макро- (N,P,K) , мезо- (S, Ca, Mg) та мікроелементами (Zn, Cu, B, Mo, понад 60% вітчизняної ріллі має дефіцит цих мікроелементів), а також нинішня ґрунтова посуха погіршує засвоєння кукурудзою елементів живлення із ґрунту та добрив, що негативно позначається на рості та розвитку культури, викликаючи фізіологічні хвороби і візуальні ознаки нестачі певних елементів живлення на рослинах.

Тому фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують позакоренево підживити кукурудзу коректором дефіциту цинку: це усуне дефіцит цинку та сприятиме формуванню високої сталої врожайності кукурудзи на зерно.

«Кукурудза – «цинколюбива» культура. Особливе значення цинк має для активного росту та розвитку кукурудзи і для її продуційних процесів, коли її позакоренево підживлюють у критичні фенофази. Цей мікроелемент активує ферментативні реакції, бере участь у продукуванні хлорофілу, впливає на репродуктивні процеси, метаболізм вуглеводів, фосфатів і протеїнів, а також є кофактором синтезу фітогормону ауксину», – зазначає керівник напрямку мікродобрив компанії Сергій Адаменко.

Він зауважив, що крім того, цинк покращує запилення початків кукурудзи, допомагає оптимально пройти несприятливі умови – посуху, спеку, перепади температур тощо, а також посилює її стійкість до патогенів. Натомість, за дефіциту цинку порушується азотний обмін та погіршується синтез білків. Візуально нестача цинку проявляється на молодих листках у вигляді блідо-жовтих хлоротичних смуг, а також в гальмуванні розвитку міжвузлів і пригніченні молодих рослин. Тож незалежно від того, чи мають ваші посіви візуальні ознаки дефіциту цинку, чи він є прихованим, рекомендується проводити позакореневі підживлення кукурудзи легкозасвоюваними цинковими добривами.

Щоб кукурудза отримала достатньо цинку, аби швидко усунути прихований або візуальний його дефіцит, Сергій Адаменко рекомендує застосувати легкозасвоюваний коректор дефіциту цинку – добриво Авангард Цинк (Zn – 100 г/л, та N – 65 г/л) в нормі 1,0-1,5 л/га. Підживлення посівів кукурудзи рекомендується проводити у фазі 6-8 листків, що стимулюватиме формування генеративних органів та їх запліднення, знижуватиме вплив негативних погодних чинників (спекотної погоди), підвищуватиме стійкість культури до шкодочинних організмів і, як наслідок, підвищуватиме врожайність кукурудзи на зерно, на 12-15% та поліпшуватиме показники якості товарного врожаю (вміст крохмалю, білку, вітамінів).

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36609
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26032
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13439
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.