Сприятливі гідротермічні умови, що спостерігаються останніми тижнями, а також мінімальний обробіток ґрунту, порушення сівозміни та несвоєчасні фунгіцидні обприскування створюють передумови для розвитку комплексу небезпечних хвороб озимих зернових культур.

Так, вже зараз фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK фіксують у деяких регіонах перші прояви комплексу хвороб, зокрема фузаріозу та септоріозу, які за недостатньо ефективного або несвоєчасного контролю згодом можуть уразити колос і призвести до значних збитків аграріїв.

«Фузаріоз та септоріоз колосу є одними з найбільш шкодочинних хвороб зернових культур, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, у сприятливі для розвитку патогенів роки (наявність опадів у період цвітіння) втрати врожайності від фузаріозу колосу варіюються від 25% до 70% і навіть більше, залежно від погодних умов та сортових особливостей; крім того, уражене зерно матиме знижені показники якості, а через наявні в ньому мікотоксини воно буде небезпечним для людей і тварин. Щодо септоріозу колосу, він є менш шкодочинним, проте в комплексі з фузаріозом може призвести до суттєвого недобору врожайності. Оскільки інфікування колосу цими хворобами найчастіше відбувається під час цвітіння, я рекомендую обов’язково провести обробку від початку до середини цієї фази (за потреби, її потім можна повторити у фазі молочної стиглості проти пізнього фузаріозу колосу), використовуючи форсунки, які покриватимуть колосок з обох боків. Якнайкраще для цієї мети підійдуть системні препарати групи триазолів: вони надійно та тривало проконтролюють хвороби колосу і допоможуть уникнути непродуктивних втрат врожайності».

З огляду на це, у 2022 році компанія UKRAVIT SCIENCE PARK вивела на ринок потужний фунгіцид лікувальної та викорінюючої дії Інспір Голд (тебуконазол, 200 г/л + протіоконазол, 100 г/л). Обидві діючі речовини у його складі є системними та мають подібний механізм дії. Проте тебуконазол призводить до блокування біосинтезу ергостеролу – основного стерину, що входить до складу клітинної стінки грибів, який призупиняє поділ клітин патогенів, в результаті чого вони з часом гинуть. А протіоконазол ефективно контролює найважливіші хвороби зернових, викликані збудниками із класів Аскоміцети, Базидіоміцети та Дейтероміцети. Ця діюча речовина також блокує синтез ергостеролу, але пригнічує, зокрема, цитохром – CYP51, що призводить до морфологічних та функціональних змін клітинної стінки у патогенів. За рахунок метаболізації протіоконазолу в рослині до стійкої сполуки протіоконазол-дестіо забезпечується максимально тривалий період захисної дії.

Читайте також: Злакові бур’яни – не перепона врожайності

Швидко проникаючи в рослину, Інспір Голд забезпечує одночасно потужну профілактичну та лікувальну дію проти широкого спектра хвороб зернових культур. При застосуванні в період цвітіння-наливання колосу він високоефективно контролює найнебезпечніші хвороби колосу – фузаріоз, септоріоз, та додатково – альтернаріоз. При застосуванні в більш ранні терміни – надійно та тривало контролює фузаріоз, септоріоз листя, піренофороз, борошнисту росу, іржу (види) тощо. Крім того, цей фунгіцид рекомендовано застосовувати на ріпаку для контролю поширених хвороб культури та регулювання ростових процесів, а також в посівах соняшника проти комплексу хвороб.

Як зазначають фахівці компанії, найкращий результат забезпечується при застосуванні препарату профілактично або на ранніх стадіях розвитку хвороб – до появи видимих симптомів. Якщо ж хвороби колосу вже уразили культуру, він дозволяє знизити рівень вмісту мікотоксинів у зерні.

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38544
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27379
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14319
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.