Накопичення вагонів із зерновими вантажами на залізничних переходах західного кордону України з початку квітня зросло у кілька разів.

 Про це під час онлайн-наради з представниками зернового ринку розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

Так, у період з 4 квітня у напрямку прикордонних переходів загалом фіксувалось 23,2 тис. вагонів, а станом на 27 квітня — 30,27 тис. (+30,5%).

«За цей період у 2,6 раза збільшилося накопичення рухомого складу із зерновими вантажами: з 1988 до 5185 одиниць», — уточнив він. 

Зросли обсяги відвантаження аграрних вантажів у напрямку Румунії та Молдови. На стику з Молдовою Могилів-Подільський-Велчинець накопичення зросло з 4 до 966 вагонів із зерном. На прикордонному переході до Румунії Вадул-Сірет-Дорнешти збільшення становить 11,9 раза (зі 165 до 1964 вагонів), а Дяково-Халмеу — 2,7 раза (з 255 до 679). На останніх стиках, відповідно, найскладніша ситуація із накопиченням вагонів. Наразі черга на передачу там сягає 30 і 25 діб відповідно.

Що ж до найзавантаженішого переходу із Польщею (Ізов-Грубешув), то там термін накопичення становить 20 діб. Трохи менше, на 18 діб, є вантажів на переході до Словаччини Ужгород-Матевці.

Молдовський перехід Могилів-Подільський-Велчинець має роботи на 16 діб. Щоправда, під час наради уточнювалося, що можна спрямовувати вантажі на стик Сокиряни-Окниця, де наразі відсутня черга.

Фітосанітарний стан посівів картоплі у 2021 році...

Прогноз розвитку фітофторозу картоплі складено на основі звітів обласних відділів прогнозування,...

Пізня сівба кукурудзи та соняшнику

Як правильно повестися аграрію в ситуації, коли не вдається посіяти ярі культури в оптимальні...

Фацелія: сидерат, кормова і медоносна культура

З 2021 року в країнах ЄС набрала чинності міжнародна директива, яка регулює застосування...

АгроТренди

Люфа - вирощування та використання природної губки

2098
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6185
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

14420
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.