Як провідному німецькому виробникові сільгосптехніки вдалося вкотре приємно здивувати гостей Agritechnica

Кілька років тому, розмовляючи з фахівцем, який добре знається на аграрній галузі Німеччини, наш співрозмовник несподівано запитав: — А ви знаєте, ґрунтообробну техніку якого виробника широко застосовують провідні німецькі фермери? — Köckerling! Вони, може, не такі в нас розкручені, як інші відомі бренди, але справжні знавці добре обізнані щодо того, якими ефективними та надійними є машини Köckerling.

Власне після того ми неодноразово переконувалися в справедливості цього твердження. Де б ми не побували: на Львівщині, на Харківщині чи на Черкащині — скрізь ми обов’язково зустрічали успішного аграрія, що практикував власну ефективну технологію обробітку ґрунту, застосовуючи машини з темно-синім забарвленням. І це були відомі всьому світу моделі: культиватори Allrounder і Vector, дискові борони Rebell, різні посівні комплекси німецького виробника, зокрема для прямого висіву із заощадженням вологи в ґрунті та пального.

До того ж наші співрозмовники незмінно виділяли універсальність продукції Köckerling. Мовляв, залежно від кута атаки, глибини обробітку та інших налаштувань за їх допомогою можна виконувати на різних полях діаметрально протилежні завдання. Десь — глибоко загорнути пожнивні рештки й органічні добрива у ґрунт. А десь, навпаки, спрацювати так, щоб подрібнена солома лишилася на поверхні поля, а з ґрунту не випарувався жоден грам дорогоцінної вологи.

Тому буквально на кожній «Агрітехніці» одним із перших ми відвідуємо саме стенд Köckerling, бо знаємо, що щоразу знайдемо щось справді цікаве для українських аграріїв. Поготів, що там нас завжди чекають представники команди Köckerling, які безпосередньо відповідають за співпрацю з Україною — Євген Цуркан і Лідія Фішер.

На наш стенд у Ганновері завжди приходять багато українських фермерів, і цей рік не став винятком. Нинішні дуже непрості часи для української аграрної галузі вимагають, зокрема, нетривіальних ефективних рішень. У нас вони є, тому ми охоче ділимося нашими напрацюваннями, здобутками та новими технологіями. Наразі, попри всі ризики, ми розвиваємо в Україні нашу представницьку та сервісну мережу. Маємо двох дуже добрих дилерів, які забезпечують справді якісний та оперативний сервіс. Проте меж досконалості, як відомо, не існує, тому плануємо нові кроки з розвитку в Україні: презентації техніки, тестування різних технологій, конференції та інші заходи, — розповідає Євген Цуркан.

На «Агрітехніку-2023» компанія Köckerling привезла майже півтора десятка нових і оновлених моделей причіпної й посівної техніки. Годі детально розповісти про всі новації від німецького виробника, а тому обмежимося найбільш знаковими моментами.

І розпочнемо з оновлення популярних зернових сівалок Ultima CS. Ці машини є особливо цікавими для українських агровиробників, бо здійснюють прямий висів насіння в стерню. Тобто, з одного боку, істотно заощаджують пальне завдяки скороченню кількості технологічних підходів. А з іншого — провадять максимально вологоощадний висів насіння, використовуючи на повну ту вологу, що є в ґрунті.

Донедавна основним типом робочих органів, які розрізають посівну борозну, в Ultima CS були відносно широкі 6-сантиметрові наконечники лап. Вони є відмінним інструментом для роботи, що довело їх застосування в різних куточках світу. Утім, інженери Köckerling пішли ще далі й запропонували унікально вузькі наконечники ТС, всього лишень 15 мм завширшки. Такі наконечники прорізають фактично непомітну борозну в стерні чи на поверхні поля, куди потім акуратно кладуть насінину за допомогою нових висівних трубок.

Що це дає? Звісно ж, можливість максимально зберегти вологу в ґрунті, бо наконечники ТС утворюють такі вузькі прорізи в ґрунті, що через них практично не втрачається волога. Це вкрай важливо для більшості вітчизняних господарств, особливо ж на Півдні та Сході України. Зазначимо також, що, попри певну «тендітність» свого профілю, 15-міліметрові наконечники лап розраховано на максимально важкі умови роботи, бо мають вольфрамово-карбідні наплавлення.

Істотні новації торкнулися й популярного в Україні культиватора Köckerling Vector. Зокрема, тут ще зручнішими стали налаштування, які можна зробити буквально за 5 хв. Також Vector отримав можливість установлення нового STS-котка для найскладніших умов роботи, а також деяких інших видів котків. Агрегат став ще продуктивнішим і універсальнішим, і поза сумнівами сподобається багатьом українським фахівцям-аграріям.

_______________________

У лінійці компанії з’явилися моделі Allrounder із робочою шириною 9,4 та 12,7 м, що дало змогу її повністю укомплектувати в діапазоні від 3 до 14,5 м

_______________________

Найбільше оновлень, мабуть, стосуються одного з найвідоміших «дітищ» конструкторів компанії Köckerling — універсального культиватора Allrounder. У лінійці компанії з’явилися моделі Allrounder із робочою шириною 9,4 та 12,7 м, що дало змогу її повністю укомплектувати в діапазоні від 3 до 14,5 м. Також у Ганновері було представлено 5-метровий Allrounder у версії Flatline 500.

На окрему увагу заслуговує модель Allrounder Profiline 1270, що отримала додаткові пружини на робочих органах-зубцях, розташованих із проміжком 166 мм один від одного. Це дає змогу ще впевненіше працювати на важких твердих ґрунтах, додатково компенсуючи можливі надмірні навантаження.

Завдяки цьому стала міцнішою і загальна конструкція культиватора, і водночас аграрії отримали ще більшу впевненість у тому, що ґрунтообробні операції будуть виконані максимально якісно. Звісно ж особливе захоплення викликає робоча ширина Allrounder Profiline 1270, яка становить 12,7 м, що ідеально припадає для умов багатьох українських господарств.

Ну, і, нарешті, просто необхідно розповісти про суперунікальну новинку від Köckerling, яка серйозно претендувала на перемогу в номінації «Машина року — 2024». Це спеціальна модифікація культиватора Allrounder — Bio-Allrounder 700 із робочою шириною 9,4 та 12,7 м, зорієнтований на максимально ефективну боротьбу з бур’янами при обробітку стерні.

Навісний культиватор Köckerling Bio-Allrounder 700 можна застосовувати відразу після збирання врожаю по стерні з метою провокації та проростання сходів бур’янів і падалиці культури-попередника. Запускаючи новинку вдруге полем, ми досягаємо того, що його робочі органи вичісують буквально 100% пророслої смітної рослинності. Своєю чергою, спеціальна подвійна борона, розташована у задній частині Bio-Allrounder 700, робить усе, щоб бур’яни та падалиця не завдавали більше шкоди.

Щоб рослини звільнилися від налиплого ґрунту в ділянці коренів, а рослинні рештки потім витягнулися на поверхню для висихання, якраз і потрібна подвійна борона, що відіграє тут головну роль. Вона вичісує рослинні рештки з ґрунту й лишає їх на поверхні поля. Що особливо є зручним: ця подвійна борона регулюється гідравлічно, її кут можна плавно і точно змінювати. Навіть за змінювання робочої глибини борона постійно зберігає заданий кут атаки, — пояснює Євген Цуркан.

Також Bio-Allrounder 700 може виконувати обробіток на глибину до 13 см, створюючи рівномірно розпушену структуру ґрунту й зачищаючи все від смітних рослин. У разі потреби після нього можна відразу сіяти. Це є особливо актуальним під час осінньої підготовки поля до сівби озимих чи навіть ярих культур. Потужні лапи Bio-Allrounder 700 спроможні водночас мілко подрібнювати солому і в разі потреби загортати її в ґрунт. Аналогічно нова модель Köckerling може заробляти на глибину великі маси органічних добрив, фактично виконуючи роль плуга без перевертання верхнього пласта.

Звісна річ, що всі регулювання тут виконують тільки зручним гідравлічним способом, а продумане компонування шасі із семи коліс дає змогу забезпечити однакове притискне зусилля, незалежно від умов роботи, та гарантовано точно копіювати поверхню поля.

Сподіваємося, що наступної весни ми побачимо цю, без перебільшення, революційну машину в Україні та на власні очі переконаємося, що сучасні технічні рішення дають змогу знизити ступінь хімізації полів й істотно підвищити рентабельність вирощування сільгоспкультур.

Ігор Павлюк

Мальчувальний метод обробітку ґрунту в Степу...

Експлуатація та інтенсивна експлуатація чорноземів Степу протягом тривалого періоду призвело до...

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36703
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26086
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13470
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.