Огірок є важливою і цінною тепличною овочевою культурою, що належить до родини Cucurbitaceae, і має надзвичайно велике економічне та дієтичне значення. Захищене вирощування - це технологія виробництва нового часу, яка поєднує ринкові параметри якості з складним виробництвом, як результат, високою грошовою віддачею.

Наукове розуміння продуктивності води може допомогти вирішити проблеми дефіциту поливу шляхом більш продуктивного використання дефіцитних водних ресурсів та вищих соціально-економічних вигод від наявної води. Мульчування розглядається як опора між компонентами повного пакету для інтенсивної системи виробництва овочевих культур. З огляду на створення більш сприятливих умов збереження вологи, зменшення ущільнення ґрунту та підвищення рівня СО2 навколо рослин для росту, розвитку та ефективного рослинництва. Мульчування керує мікрокліматом навколо рослини залежно від теплових властивостей, таких як відбивна здатність та поглинання або пропускання надходить сонячного випромінювання конкретного матеріалу мульчі.

Читайте також: Фермери Закарпаття вирощують корів найстарішої в Європі породи

Огірок чутливий до дефіцитного зрошення завдяки своїй неглибокій волокнистій кореневій системі, а водний стрес може спричинити великі втрати врожаю огірка, тому стає необхідним оптимізувати потреби огірка у воді в різних його фенофазах. Тепличний огірок росте дуже повільно на ранніх стадіях росту, тому потреба у воді також низька, а потужність поглинання води корінням обмежена. Отже, зменшення водопостачання на стадії розсади, контроль водопостачання на стадії цвітіння та збільшення водопостачання на стадії плодоношення огірка можуть збільшити врожайність та ефективність використання води. Планування зрошення є дуже важливою стратегією управління водними ресурсами, оскільки обидві границі зрошувальної води (надлишок або дефіцит) у будь-якій фенофазі сільськогосподарських культур можуть різко зменшити врожайність.

Таким чином, застосування води в присутності мульчі покращує розподіл вологи в ґрунті в зоні коренеплодів, що призводить до достатнього збереження вологи та належного контролю температури, кращого використання поживних речовин та незначного зараження бур’янами. Регульоване зрошення є ефективним інструментом для ефективного використання води як у відкритому грунті, так і при захищеному вирощуванні в поєднанні з практикою мульчування, покращує продуктивність води та обсяги виробництва за рахунок зменшення потреби в додатковій воді до 29 - 36%.

 

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48952
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31970
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18023
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.